Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg: Policja od lat czeka na nową komendę. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie?

03.10.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Policja od lat czeka na nową komendę. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie?
Fot. Archiwum redakcji

Co z budową nowej komendy elbląskiej policji przy ul. Lotniczej? Cztery lata temu radni przekazali policji działkę, na której ma powstać obiekt. W tym miesiącu wydano pozwolenie na budowę. Kiedy ruszy inwestycja?
 

We wrześniu prezydent Elbląga zatwierdził projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany dotyczący budowy nowej komendy elbląskiej policji. Udzielił również pozwolenia na budowę. Nadal jednak nie jest znany termin rozpoczęcia inwestycji, czy chociażby ogłoszenia przetargu na wykonanie tego zadania. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku do tego nie dojdzie. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie?
 

Kończone są projekty wykonawcze na nową siedzibę KMP w Elblągu, wraz z opracowaniem ostatecznych kosztorysów inwestorskich, które są niezbędne do prawidłowej wyceny całej inwestycji. Po zakończeniu tych prac zostaną przygotowane dokumenty do przeprowadzenia postępowania przetargowego. Na tym etapie nie jest możliwe wskazanie precyzyjnego terminu rozpoczęcia prac budowlanych

- informuje asp. Tomasz Markowski, Rzecznik Prasowy KWP w Olsztynie.


Nowa siedziba elbląskiej policji, jak zapowiadano, będzie składała się z trzech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8 385 m2, a kubaturze ok. 38 457 m3. Największy ma być budynek główny (powierzchnia zabudowy ok. 1 950 m2). Oprócz niego na terenie przy ul. Lotniczej stanie również budynek strzelnicy i siłowni oraz budynek techniczno-magazynowy.

Przypomnijmy. Plany budowy komendy policji przy ul. Lotniczej zaczęły się krystalizować w 2017, kiedy elbląscy radni wyrazili zgodę na przekazanie działki miejskiej przy ul. Lotniczej pod budowę nowej Komendy Policji. Samo przekazanie terenu nastąpiło dopiero w marcu 2019 roku. Początkowo zakończenie inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku. To się nie udało. Na początku tego roku rozstrzygnięto przetarg na opracowanie i wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby KMP w Elblągu. Zadanie to powierzono firmie Primes z Gdańska. Projekt kosztował 486 tys. zł (netto).

Obecnie olsztyńska komenda wojewódzka uzyskała pozwolenie na budowę. Na razie nie wiadmo kiedy rozpisany zostanie przetarg na wykonanie inwestycji. W planie postępowań o udzielenie zamówień na 2021 rok KWP w Olsztynie nie ma elbląskiej inwestycji. Do tematu jeszcze wrócimy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ MIESZKANIEC
  Niedziela, 03.10

  FOTOWOLTANIKA JEST DOBRA DLA TYCH CO PRZECHOWUJĄ ENERGIE I NADMIAR MAJĄ JAKO CZYSTY ZYSK

 2. 2
  --11
  ~ Hwdp
  Niedziela, 03.10

  Policja to co najwyżej może czekać na wpierdol

 3. 3
  +10
  ~ Tu na razie jest ściernisko...
  Niedziela, 03.10

  ..ale będzie San Francisco

 4. 4
  +5
  ~ Pawlak
  Niedziela, 03.10

  Cztery lata temu radni przekazali policji działkę, na której ma powstać obiekt. W tym miesiącu wydano pozwolenie na budowę. Kiedy ruszy inwestycja? We wrześniu prezydent Elbląga zatwierdził projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany dotyczący budowy nowej komendy elbląskiej policji. Udzielił również pozwolenia na budowę. Urzędnicy mają czas.

 5. 5
  +4
  ~ ~ Hwdp
  Niedziela, 03.10

  i tobie też.

 6. 6
  +6
  ~ Kryspin
  Niedziela, 03.10

  Jeszcze długo poczekamy. Kasa Mateuszka jest pusta, a tu jeszcze trzeba inwestować w druty na granicy.

 7. 7
  +14
  ~ celina
  Niedziela, 03.10

  czy jak olsztyn ma coś zalatwic dla Elblaga to to trwa latami i jest ,jak w czeskim filmie - Nikt nic nie wie . A co stanie sie z dotychczasowymi trzema lokalizacjami policji ? 1/ Tysiaclecia , 2/ Królewiecka , 3/ Strażnicza . Będą stały puste latami ,jak wiele obiektów biurowych w Elblagu czekajac w przetargach na oferenta ,ktory po roku wystawi je drożej na sprzedaż , czy do rozbiórki ?

 8. 8
  +6
  ~ Alex12@
  Niedziela, 03.10

  A co z tym budynkiem?? Będzie stał w połowie pusty a oczywiście podatnicy będą utrzymywać!!!

 9. 9
  +3
  ~ koliński nierób
  Niedziela, 03.10

  A kanciapa dla księdza proboszcza będzie ?- będzie w izbie zatrzymań, czyli na dołku.

 10. 10
  --2
  ~ Truso
  Poniedziałek, 04.10

  Idiota?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1408579349518