Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radny dopytuje o ul. Nowogródzką i Tornopolską. „Po obfitych deszczach zapadła się nawierzchnia”

12.10.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny dopytuje o ul. Nowogródzką i Tornopolską. „Po obfitych deszczach zapadła się nawierzchnia”
- Ulica Nowogródzka jest jedną z nowszych ulic Elbląga i co prawda jest widoczna na mapach, ale w ujęciu technicznym jest to tylko kilkusetmetrowy dojazd na budowę ułożony z betonowych płyt, oczywiście bez chodnika – stwierdził radny KO Cezary Balbuza.
 
Radny zwrócił uwagę na to, że budowa tej ulicy została już zakończona i zlokalizowane są przy niej trzy osiedla budynków wielorodzinnych. - Trzy mini osiedla liczą łącznie 13 budynków mieszkaniowych – zaznaczył.
 
 
Są też trzy osiedla domków w zabudowie bliźniaczej oraz osiedle domków jednorodzinnych, łącznie to co najmniej kilkadziesiąt adresów. Przy ul. Nowogródzkiej zlokalizowane jest także przedszkole, do którego zwożone są samochodami dzieci z innych rejonów miasta
 
– opowiada Cezary Balbuza.
 
Zdaniem radnego ruch samochodowy na ulicy Nowogródzkiej jest duży. - Nietrudno sobie wyobrazić jaki ruch generuje kilkaset samochodów zlokalizowanych w rejonie ulicy Nowogródzkiej – podkreślił Cezary Balbuza. - Szczególnie w godzinach porannych, gdzie dodatkowym zagrożeniem na wąskiej drodze jest ruch pieszych prowadzących dzieci do przedszkola.
 
 
Nadmienię, że w ostatnich tygodniach po obfitych deszczach zapadła się nawierzchnia sąsiadującej z Nowogródzką ulicy Tarnopolskiej uniemożliwiając przejazd
 
– dodał Cezary Balbuza.
 
Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga z pytaniami w jakim terminie wykonana zostanie docelowa struktura ul. Nowogródzkiej oraz naprawa zapadniętej nawierzchni ulicy Tarnopolskiej.

Jak nasi czytelnicy oceniają stan ul. Nowogródzkiej i Tornopolskiej?
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Lokalny
  Wtorek, 12.10

  Efekty stawiania osiedli na bagnie. Pan Mytych byl pierwszym, ktory sie o tym przekonal.

 2. 2
  +7
  ~ Zniesmaczony wolny strzelec.
  Wtorek, 12.10

  Jeszcze gorsza jest nawierzchnia na ulicach Stanisławowskiej, Druskiennickiej, Lidzkiej, Orszańskiej, a już ulicą Bitwy Warszawskiej 1921 nie mozna nawet przejść "suchą" nogą. To skandal, bo teraz remontowane są te w miarę dobre jak Bitwy pod Lenino czy Marksa i Engelsa.

 3. 3
  +8
  ~ Molo
  Wtorek, 12.10

  Dobrze jest, nie narzekajcie, jest super. Nie jeździć po tych ulicach i będzie git.

 4. 4
  +10
  ~ kjm
  Wtorek, 12.10

  Panie radny, pan podobno jesteś przewodniczącym ds gospodarczych w RM, zatem masz pan bliski kontakt z prezydentem / tworzycie też koalicję / więc nie pytaj włodarza poprzez media tylko działaj. Elblążanie płacą Ci pieniądze nie za zasiadanie w Radzie, tylko za pracę i jej efekty. A te pytania i gadanie nie przystoją radnemu co mówi o sobie jako "najbardziej pracowity radny" ...?

 5. 5
  +8
  ~ sD
  Wtorek, 12.10

  Ale moment, niech miasto sie dogada, ze bedzie nadzorowac inwestycje i pokryje np projekt, ale calosciowo za inwestycje niech placa mieszkancy tych osiedli.

 6. 6
  +4
  ~ aktywista obrzeżny
  Wtorek, 12.10

  Cezary prze wbrew linii koalicjanta twierdzącego, że wszystko w mieście kwitnie. Rondo Tarnopol, ulica Tarnopolska. A psia mać! Idźcie na całość i nazwijcie coś wreszcie imionami herojow narodowych - "pana szuchewycza" i bandery ! to że Tarnopolska się zapada , to skandal międzynarodowy i partnerzy "stamtąd" mogą się pogniewać. "Rada miasta" powinna natychmiast uchwalić położenie poprawnej nawierzchni godnej partnera i "pana szuchewycza". Cezary - do roboty. Nie zapomnij Czarek opowiedzieć jak krzywdzili cię trzecią dawką w tłumie czekającego pospólstwa.

 7. 7
  --8
  ~ Zainteresowana
  Wtorek, 12.10

  Ul. Nowogrodzka jest w fatalnym stanie, konieczna jest budowa nowej ulicy, chodnika którego tam nie ma

 8. 8
  --1
  ~ se ne wrati
  Wtorek, 12.10

  ~Zniesmaczony... - pewnie jesteś strzelec ale siczowy. Bitwy Warszawskiej w tym roku nie było, były za to bitwy tam skąd ród swój wywodzisz. Wybaczam ze względu na wiek i zniesmaczenie, ale chociaż na starość wracają wspomnienia o stepie szerokim. A do tego co jest przeciw Marksowi i Engelsowi - to protoplaści pisistów, więc wybierz jakieś inne, współczesne, nazwiska zamiast nielubianych. jeden neomarks twierdzi, że jego brat bliźniak złamał polską konstytucję i sprzedał suwerenność podpisując Traktat Lizboński. godny patron zapadającej się ulicy?

 9. 9
  +13
  ~ Dzielnica WINNICE
  Wtorek, 12.10

  Ulice GARNIZONOWA, JASNA, FLORIANA, ARTYLERYJSKA czekają od 30-40 lat na asfalt i chodniki a póki co dojazd po płytach i trylince mają od pokoleń. Garnizonowa wygrała Budżet Obywatelski na asfalt i oświetlenie a miasto co zrobiło. .. nowe płyty położyli i wyrównali zapadnięte. Czemu radny Cezary pisze kolejny raz tylko o ulicy przy której mieszka a inne ulice ma gdzieś? Budżet obywatelski jest czemu wniosku nie złożył od lat?

 10. 10
  +4
  ~ Czytelnik66
  Wtorek, 12.10

  Czy radny ma interes w działaniu czy to ciężarówki zniszczyły drogę ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89093399047852