Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rusza budowa I etapu ul. Wschodniej

07.10.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza budowa I etapu ul. Wschodniej

Firma Colas Polska Sp. z o.o. zrealizuje budowę odcinka drogi powiatowej ulicy Wschodniej w Elblągu – „Etap I: ul. Wschodnia BIS”. Umowa z wykonawcą inwestycji została właśnie podpisana. Przedsięwzięcie, którego wartość wynosi ponad 12,7 mln zł realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

- Jak wielokrotnie podkreślaliśmy to bardzo ważna inwestycja dla układu komunikacyjnego miasta, który docelowo odciążyć ma ul. Bema. Przedsięwzięcie to jest również bardzo ważne do obsługi rozbudowywanego cmentarza Dębica

– przypomina Prezydent Witold Wróblewski.
 

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie odcinka ul. Wschodniej bis o przewidywanej długości ok. 910,00 m (od ul. Łęczyckiej do leśniczówki Dębica). W ramach zadania planuje się wykonanie jezdni szerokości 7,0m o dwóch pasach ruchu szer. po 3,5m, zatoki autobusowe, obustronne chodniki, jednostronną dwukierunkową ścieżkę rowerową, zjazdy w celu skomunikowania drogi powiatowej z istniejącą drogą wewnętrzną i istniejącą zabudową oraz zabezpieczającymi dojazd do planowanej rozbudowy cmentarza miejskiego, kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne na całej długości. Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 509 (ul. Łęczycka) planowane jest nowe skrzyżowanie w formie ronda.
 

Koszt inwestycji wynosi 12 787 326,74 zł, z czego ponad 7,2 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Termin zakończenia robót budowlanych to 30 maja 2023 roku.
 

Ogłoszone zostało również postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej pod nazwą: Rozbudowa ul. Sybiraków w Elblągu. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dwóch koncepcji rozwiązań projektowych rozbudowy ul. Sybiraków w Elblągu w zakresie połączenia z powiatową drogą ul. Wschodnią.  Po uzyskaniu akceptacji dla jednej z koncepcji, która uwzględniać ma między innymi funkcjonalności rozwiązań, koszty budowy połączenia drogowego oraz wpływ na środowisko, wykonawca opracuje dokumentację techniczną oraz uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia do realizacji inwestycji.

 Jak wcześniej wielokrotnie podkreślałem inwestycja – ani w pierwszym, ani w drugim etapie nie będzie ingerowała w Las Komunalny Bażantarnia. Jestem przekonany, że uda się wypracować takie rozwiązanie, które będzie chroniło przyrodę, a zarazem rozwiąże problem komunikacyjny

– podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

 

Oferty w przetargu można składać do 19 października do godz. 9.30. Szczegółowe informacje dot. zamówienia znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznych.


Urząd Miasta Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 07.10

  Czyli jednak głosy mieszkańców na nic? I co z Gorą Chrobrego? Jak miasto ma zamiar wykorzystać jej potencjał?

 2. 2
  --11
  ~ iii
  Piątek, 08.10

  nasz Wróbelek ma wszystko w doopie, A to że zniszczy jedyny zakątek spokoju i ciszy dla mieszkańców mało go obchodzi. Wszyscy mieszkańcy Elbląga korzystamy z tego. spacery jazda na rowerze. Czy naprawdę nie ma siły żeby się sprzeciwić. Basen jedyny taki na świecie zniszczony teraz Bażantarnia. Co jeszcze. Basta już wystarczy

 3. 3
  +2
  ~ Super123
  Piątek, 08.10

  Super! Niech budują, nowych dróg brakuje...

 4. 4
  +2
  ~ kiki
  Piątek, 08.10

  @~ Do_pomorskiego~ czy ty człowieku widzisz cóżeś napisał? Miasto ma być przyjazne i bezpieczne dla Jego mieszkańców. Więc budowa tej ulicy wpłynie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym naszego miasta. A tak na marginesie to ciekawe jest ilu z tych podpisujących / oddających głos przeciw budowie /odwiedza Bażantarnię?

 5. 5
  --2
  ~ byle do leśniczówki
  Piątek, 08.10

  No! Jak Wituś co powie, to powie i zrobi. Gdyby nie "prośba" kogoś ważniuteńkiego kto chce się tam budować, to ludzie tam mieszkający "od zawsze" dalej korzystali by z drogi typu Wróblewski (od 30 lat strateg miasta) z płytami których on lubi słuchać - vide foto. Wkrótce "przetarg" na działki budowlane po lewej stronie idąc do leśniczówki, bo po prawej już trwa zabudowa rodzinna..

 6. 6
  --1
  ~ Aa
  Sobota, 09.10

  Grunwaldzka też zakorkowana ale dwa wyjazdy z oś Za politechniką na Kolejową i ma Willową są zamknięte

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92587614059448