Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowe skrzyżowanie w centrum Elbląga? Droga połączy ul. Zw. Jaszczurczego i Al. Grunwaldzką

10.10.2021, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe skrzyżowanie w centrum Elbląga? Droga połączy ul. Zw. Jaszczurczego i Al. Grunwaldzką
Źródło: https://www.google.com/maps/

Miasto przymierza się do budowy nowego skrzyżowania drogowego, które połączy ul. Związku Jaszczurczego z Placem Grunwaldzkim.  Ma to m.in. ułatwić dojazd do budynków powstających przy ul. Oboźnej.

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej połączenia ulic: Związku Jaszczurczego z drogą wojewódzką nr 500. Inwestycja miałaby polegać na budowie skrzyżowania na ul. Związku Jaszczurczego i Placu Grunwaldzkiego (na wysokości Kumieli).
 

W zakres zadania wchodziłaby również między innymi: przebudowa i wzmocnienie ul. Związku Jaszczurczego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Oboźną do ulicy Plac Grunwaldzki, przebudowa i rozbudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Pl. Grunwaldzki – 3 Maja – Fabryczna oraz przebudowa trakcji tramwajowej, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, istniejącego uzbrojenia podziemnego oraz pozostałej infrastruktury w niezbędnym zakresie związanym z usunięciem kolizji i umożliwiającym prawidłowe zaprojektowanie i funkcjonowanie planowanego połączenia drogowego i przebudowę ul. Związku Jaszczurczego

 

- czytamy w ogłoszeniu.

Na oferty chętnych Miasto czeka do 15 października. Duża inwestycja drogowa ułatwiłaby dojazd do domów przyszłym mieszkańcom bloków powstających obecnie przy ul. Oboźnej. Więcej na temat tych inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

 

Mogę potwierdzić, że budowa skrzyżowania związana jest z inwestycjami mieszkaniowymi w tej okolicy i uławieniem dojazdu do nich

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.Przedsięwzięcie miałoby sfinansować Miasto. Jak dodaje przedstawiciel Ratusza, nie ma planów, żeby któryś z deweloperów partycypował w koszta tej inwestycji.

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ otto
  Czwartek, 07.10

  No i w końcu jest dobra decyzja , zima niech planuja , a wiosna realizują .

 2. 2
  --3
  ~ biegunka połowiczna
  Czwartek, 07.10

  Chcę by kadencja "wybranego" trwała 2-3 lata. Ile dróg, skwerów, ścieżek rowerowych, chodników, remontów ZBK i jego podwórek, a nawet reforma EPEC by się dokonała. Cud się dzieje - 3 lata było "... z uwagi na ...., NIE!". A jednak widmo wyborów pogoniło nawet psl i kalicjanta.

 3. 3
  --6
  ~ biegunka połowiczna
  Czwartek, 07.10

  Chcę by kadencja "wybranego" trwała 2-3 lata. Ile dróg, skwerów, ścieżek rowerowych, chodników, remontów ZBK i jego podwórek, a nawet reforma EPEC by się dokonała. Cud się dzieje - 3 lata było "... z uwagi na ...., NIE!". A jednak widmo wyborów pogoniło nawet psl i koalicjanta.

 4. 4
  +13
  ~ jejejeje
  Czwartek, 07.10

  BRAWOOO !!!!!!

 5. 5
  --10
  ~ Anty
  Czwartek, 07.10

  No to gratulacje. Skrzyżowanie miałoby sens, gdyby nie budowano tam budynków. Teraz nowi lokatorzy będą mieli ruch pod oknami nie dość, że od Grunwaldzkiej to jeszcze z Jaszczurczego :) "Genialne".

 6. 6
  +19
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 07.10

  połowę kosztów powinni pokryć patodeweloperzy tak jak np kiedyś Castorama, która na swój koszt wybudowała rondo

 7. 7
  --8
  ~ Bioo
  Czwartek, 07.10

  Kompletnie zła decyzja

 8. 8
  +19
  ~ hans kloss
  Piątek, 08.10

  remont ul.sadowej,sygnalizację na grunwaldzckiej wykonawca osiedla musiał zrobić na swój koszt.dlaczego w tym przypadku tak nie jest?

 9. 9
  --1
  ~ Anna
  Piątek, 08.10

  Bardzo dobry pomysł Prezydenta. Oby się powiódł. Deweloperzy jak wynika z wcześniejszych informacji wybudują miejsca postojowe.

 10. 10
  +5
  ~ brunner
  Piątek, 08.10

  ~hans klos - pytanie jest retoryczne, bo ten developer na Jaszczurkach jest "nasz". Podobnie jak kobyła Marysi w krzakach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92143106460571