Piątek, 22.10.2021, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Most Dolny będzie tylko dla pojazdów uprzywilejowanych? "Wielu kierowców nie przestrzegało ograniczeń prędkości"

25.05.2020, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Most Dolny będzie tylko dla pojazdów uprzywilejowanych? "Wielu kierowców nie przestrzegało ograniczeń prędkości"
Fot.Ryszard Biel
Od 19 lutego br. trwa wymiana nawierzchni Mostu Dolnego w ciągu ul. Studziennej i Orlej. Grupa mieszkańców Starego Miasta zwróciła się do radnego Cezarego Balbuzy z prośbą, by po zakończeniu remontu ruch na moście został ograniczony. Czy tak się stanie?
 
Na początku marca br. na Zawodziu odbyło się spotkanie z mieszkańcami tej dzielnicy i włodarzami miasta. - Za duże pieniądze zostały zrobione dwa mosty. Mają służyć jako atrakcja turystyczna? My musimy jeździć dwa kilometry albo w jedną albo w druga stronę, aby się wydostać z Zawodzia. Nie można na moście po remoncie wprowadzić dwóch kierunków? – pytał wówczas jeden z uczestników spotkania.
 
Odmienne zdanie w tej kwestii ma jednak grupa mieszkańców Starego Miasta, która zdecydowała się napisać list otwarty z prośbą, by most został otwarciu tylko dla pojazdów uprzywilejowanych.
 
- Przed remontem, intensywność ruchu była dość duża, co z pewnością przyczynił się do przyspieszonej destrukcji jego nawierzchni - przyznał Cezary Balbuza. - Ogólna dostępność mostu powodowała wzrost ruchu samochodowego na Starym Mieście, więcej hałasu oraz zagrożenia dla spacerowiczów i rowerzystów.
 
 
Wielu kierowców nie przestrzegało ograniczeń prędkości. Mieszkańcy Elbląga zgłaszają również zastrzeżenia, co do nawierzchni Mostu Górnego, w którym są liczne ubytki zagrażające pieszym
 
- dodał radny.
 
Czy istnieje możliwość ograniczenia ruchu na Moście Dolnym? - Rozpoczęty zimą bieżącego roku remont nawierzchni na Moście Dolnym, wskutek konieczności wprowadzenia zamiennych rozwiązań technicznych oraz niespodziewanego stanu epidemiologicznego kraju, przesunęły termin ich zakończenia na 29 czerwca br. - zapewnia Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.
 
 
Po oddaniu mostu do użytkowania nastąpi zmiana w stałej organizacji ruchu drogowego, polegająca na udostępnieniu go wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych
 
- zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Czy planowana jest naprawa nawierzchni na Moście Górnym? - W roku bieżącym zaplanowane jest wykonanie na Moście Górnym niezbędnych prac w zakresie remontu cząstkowego nawierzchni. Prace zostaną przeprowadzone dopiero po oddaniu do użytku Mostu Dolnego, aby zminimalizować utrudnienia w przemieszczaniu się osób - wyjaśnia Prezydent Elbląga.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot.Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Tadd
  Poniedziałek, 25.05

  Niech ktoś mądry /może być Pan Prezydent/ wytłumaczy mi po co most drogowy po którym nie mogą jeździć samochody ? ? ? Jeżeli tak ma być wystarczyło zbudować kładkę /również podnoszoną/ o szerokości 3,5 m po której w miarę potrzeby przejechały by pojazdy uprzywilejowane.

 2. 2
  +20
  ~ Slawsia Otieczestwo
  Poniedziałek, 25.05

  Co to za bełkot? Dobrze wykonany most przetrwa LATAMI, ale brak nadzoru wroblewskiego nad wykonawcami daje wlasnie taki burdel.

 3. 3
  --10
  ~ Popieramy
  Poniedziałek, 25.05

  Wreszcie mysla bo jezdzili z predkoscia swiatla.

 4. 4
  +15
  ~ patusia
  Poniedziałek, 25.05

  to skandal, prawda jest taka że znów kładą deski drewniane i najlepiej to zrobić most na pokaz, i nie musi być przydatny, bo i po co, i 600 tysięcy znów wywalone w błoto

 5. 5
  +18
  ~ kamil z grochowskiej
  Poniedziałek, 25.05

  a kto zapłaci za remont drugiego mostu tam też dziurawa kostka, i znów Wróblewski wyda 600 tysięcy z naszych podatków? w sumie większy most to może i z 800 tysięcy, a co tam, stać na to urząd

 6. 6
  +19
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 25.05

  Śmiać mi się chce jak widzę straż miejską na kogutach przy Tortudze. dziś też tam stali po 15 na pustym parkingu, tacy zapracowani są, Postawili zakaz parkowania i zakompleksione pasożyty czyhają żeby mandacik wlepić

 7. 7
  +18
  ~ xzz
  Poniedziałek, 25.05

  widziałem te deski z bliska, są popękane, i stąd ten most jako tylko ozdoba, ktoś powinien za to beknąć

 8. 8
  +13
  ~ ERG
  Poniedziałek, 25.05

  A pojazdy "uprzywilejowane" to niby z jaką prędkością będą przejeżdżać - bo niby uprzywilejowane?

 9. 9
  +23
  ~ chwdpis
  Poniedziałek, 25.05

  i niektórzy kierowcy używali opon z niewłaściwym bieżnikiem ,a zwłaszcza w trakcie kiedy nawierzchnia była mokra nie stosowali opon do pokonywania nawierzchni drewnianej. Do tego piesi chodzili środkiem jezdni w niewłaściwym obuwiu zwłaszcza w wekendy i nie dostosowywali prędkości do warunków.Latem kajakarze przepływali pod mostem z nadmierną prędkością powodowali falowanie konstrukcji,a cykliści powodowali niekorzystne zawirowania powietrza.Dodatkowo kłódki które wisiały na moście sprawiły że nastąpiła utrata stabilności konstrukcji i przechył na jedną stronę.Jakby tego było mało bijące dzwony katedry sprawiają że most wpada w rezonans a siatkarze przy Tortudze powodowali wstrząsy sejsmiczne.Tyle nieszczęścia żaden most nie wytrzyma

 10. 10
  +1
  ~ Gość
  Poniedziałek, 25.05

  Masę bitumiczną położyć i problem zniknie.l ruch samochodów przywrócić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.