Środa, 8.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rozbudowa szpitala coraz bliżej

28.01.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rozbudowa szpitala coraz bliżej

Szpital Miejski św. Jana Pawła II chce jeszcze w tym roku rozpocząć na budowę bloku operacyjnego i remont części oddziałów. Na razie szuka inżyniera kontraktu. Oferty w przetargu na tę funkcję złożyło aż sześć firm.

Szpital miejski jak najszybciej chce ruszyć z rozpoczęciem wielomilionowej inwestycji. To będzie już drugie podejście do tego zadania. Poprzednio nie udało się znaleźć wykonawcy, którego oferta nie przekraczałaby budżetu przedsięwzięcia. Na drugi, okrojony o remont kilku oddziałów, projekt szpital dostał pod koniec ubiegłego roku 35 mln 896 tys. zł dofinansowania.

Wartość całego projektu szacowana jest na 51 mln 720 tys. zł. Na początku stycznia inwestor ogłosił przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu wraz z kompleksowym nadzorem inwestorskim w ramach projektu budowy bloku operacyjnego i modernizacji części szpitalnych oddziałów. Na ten cel zamierza przeznaczyć ponad 799 tys. zł (brutto).

Kilka dni temu nastąpiło otwarcie ofert. Do przetargu stanęło aż sześć firm. Najtańsza oferta złożona przez olsztyńskie przedsiębiorstwo wynosi 485 tys. 850 zł (brutto) a najdroższa, warszawskiej firmy, 1 mln 447 tys. 710 zł (brutt). Którą z sześciu propozycji wybierze szpital? Przekonamy się o tym niebawem. Dopiero potem ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę inwestycji.

Liczymy, że będzie to w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zakończenie projektu planowane jest na 2022 rok. Oby tak się wydarzyło

- mówiła Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, po tym, gdy szpital dostał dofinansowanie inwestycji.

Przypomnijmy. Inwestycja będzie polegała na budowie nowego bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego oraz modernizacji oddziałów: chirurgii dziecięcej, pediatrii dzieci młodszych i starszych, rehabilitacji kardiologicznej oraz psychiatrii.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Żarty
  Wtorek, 28.01

  Dwa równorzędne miasta i co ,olsztyn buduje od nowa szpital za szpitalem i do tego nowiutkie wyposażenie i sprzęt. A Elbląg z łaski remontuje i to okrojone remonty.

 2. 2
  +7
  ~ no problem
  Wtorek, 28.01

  Wystarczy pozwolić fachowcom z 3 piętra UM na przeprowadzenie konkursu i pójdzie gładko - wygra tylko jedna firma, bo tylko ona spełni "wymogi formalne". Poza tym kolejny odgrzewany kotlet.

 3. 3
  +8
  ~ Cenzor
  Wtorek, 28.01

  "...jeszcze w tym roku rozpocząć na budowę bloku operacyjnego..." rozpocząć na? Ktoś to sprawdza? Nie jestem robotem (V)

 4. 4
  +6
  ~ mis
  Wtorek, 28.01

  ale mi szpital bida z nedza i dziadostwo

 5. 5
  +1
  ~ DDr
  Wtorek, 28.01

  ~ Żarty, Elbląg i Olsztyn równorzędne??/ HAHHAH Elbląg w porównaniu do Olsztyna to dziura

 6. 6
  +2
  ~ babcia
  Wtorek, 28.01

  Od czego mamy dwoch posłów z PiS / Krasulski i Wilk / Zwlaszcza ten pierwszy ma dlug wobec Elblaga , % kadencję jest w Sejmie ,a nie kojarzę ,by coś zalatwil dla swojego miasta.

 7. 7
  --1
  ~ Hegemonka
  Środa, 29.01

  szpital - rzeźnia, liczy tylko na opiekę Patrona

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.