Czwartek, 18.08.2022, Imieniny: Helena, Ilona, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trzy boiska zostaną przebudowane. "To inwestycje za 1 mln 700 tys. zł”

16.12.2019, 21:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzy boiska zostaną przebudowane. "To inwestycje za 1 mln 700 tys. zł”
Fot. Ryszard Biel
Na początku 2020 roku rozpoczną się trzy inwestycje – przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 18, przy Szkole Podstawowej nr 21 oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1.
 
W marcu ubr. opracowano dokumentację projektowo – kosztorysową dla przebudowy boisk przy SP18, SP21 i SOSW nr 1 oraz uzyskano pozwolenie na budowy. We wrześniu 2018 r. ogłoszono przetarg na roboty budowlane dla wszystkich trzech placówek.  Dziś, 16 grudnia, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowę z przedstawicielem zwycięzkiej firmy.
 
 
Boiska zostaną wykonane z poliuretanu wielofunkcyjnego. Wykonane zostaną tak, by w następnym etapie można było zrobić zadaszenie, by były to boiska kryte
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Wszystkie trzy zadania będą finansowane jest ze środków Gminy Miasto Elbląg. - Być może będziemy starali się ubiegać o dodatkowe środki – dodał Witold Wróblewski.
 
Zakres zamówienia dla boiska przy SP 18, SP 21 i SOSW nr 1 obejmuje m.in. montaż piłkochwytów, wykonanie robót przygotowawczych do budowy hali namiotowo-szkieletowej, roboty elektryczne, roboty sanitarne, wykonanie chodnika i małej architektury tj. kosze na śmieci oraz ławeczki, a także zamontowanie tablicy z regulaminem korzystania z boiska wraz z dołączonym wzorem obuwia jakie może być dopuszczone podczas gry na boisku piłkarskim.
 
 
To inwestycje za 1 mln 700 tys. zł. Koszt przebudowy boiska przy SP 18 wynosi 710 tys. zł, przy SP 21 – 765 tys. zł a przy SOSW nr 1 – 257 tys. zł
 
– informował Prezydent Elbląga.
 
 
Termin realizacji zadania to 29 maja 2020 r.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Elblazanin
  Poniedziałek, 16.12

  I to są takie ważne inwestycje na rok 2020 według UM taki budżet mały i słaby. Są ważniejsze że żeczy ten 1mln 700tys przeznaczył by na nasze TRAMWAJE ELBLASKIE tam kasa bardziej potrzebna!!!!

 2. 2
  +2
  ~ yhy
  Poniedziałek, 16.12

  to sa jakies jaja - grunwaldzka i inne glownae ulice dziurawe i wyboiste a oni sie biora za jakies boiska. Pomylone priorytety.

 3. 3
  +1
  ~ Zofia
  Wtorek, 17.12

  To wspaniała wiadomość. Brawo Panie Prezydencie. Wszyscy kochamy Pana za ten rozmach inwestycyjny, za to że tak Pan tutaj buduje w naszym pieknym Elblągu. Uważam, że jedno, tych boisk należy nazwać Pana imieniem.

 4. 4
  +3
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 17.12

  No i co, wy piszący złośliwe komentarze o niemocy prezydenta Wróblewskiego? Okazuje się że wlodarz ma śmiałe wizje i potrafi zainwestować w rozwój miasta. Tym samym zamknął usta swoim krytykom, którzy twierdzą że nic nie robi i sprowadza Elbląg do roli podrzednej miesciny. Tymczasem tak nie jest. Mądre i dalekowzroczne decyzje jak ta o sprzedaży dworca kolejowego Zdrój przynoszą miastu niespotykane dochody za które można teraz otworzyć szeroki front inwestycji jak budowa kilkudziesięciu metrów chodnika na rynku czy zakup kilkunastu koszy na śmieci.

 5. 5
  +1
  ~ :(
  Wtorek, 17.12

  A kiedy boisko przy szkole 25?!!!!

 6. 6
  +8
  ~ NIE Słup .
  Wtorek, 17.12

  Przy SP 18 . Przypadek ? Nie sądzę .

 7. 7
  +3
  ~ Miodek
  Wtorek, 17.12

  nie zwycięzkiej tylko zwycięSkiej firmy

 8. 8
  +6
  ~ hd
  Wtorek, 17.12

  Dość.Kiedy referendum?

 9. 9
  +4
  ~ kiki
  Wtorek, 17.12

  Tylko tyle, a miało być bardziej na bogato. A gdzie wice od edukacji, czyżby już zajął się CUW-em?

 10. 10
  +6
  ~ jaaaaaaaaa
  Wtorek, 17.12

  won z wróbelkiem i zielinskim

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2074630260468