Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

ETBS chce wybudować 100 mieszkań na wynajem. Inwestycja powstanie przy ul. Obrońców Pokoju?

23.11.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
ETBS chce wybudować 100 mieszkań na wynajem. Inwestycja powstanie przy ul. Obrońców Pokoju?
Fot. Ryszard Biel

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przymierza się do kolejnej inwestycji. W planach ma budowę blisko stu mieszkań na terenie przy ulicach: Obrońców Pokoju i Wiejskiej.

Chcemy, aby powstały tam trzy budynki, w których łącznie znajdzie się około 100 mieszkań. To jednak na razie bardzo wstępna koncepcja

- zastrzega Agnieszka Nowińska, prezes ETBS.

Zanim pomysł wejdzie w fazę realizacji, konieczne jest dopełnienie formalności związanych z terenem, na którym miałaby powstać inwestycja. Chodzi o nieruchomość położoną przy ulicach: Obrońców Pokoju i Wiejskiej (obok Parku Modrzewia). To cztery działki, o łącznej powierzchni około 1,09 ha. Miasto ma przekazać go ETBS, jako wkład niepieniężny. Zgodę na to wyrazić muszą jednak elbląscy radni. Projekt uchwały w tej sprawie poddany zostanie pod głosowanie podczas sesji, 28 listopada.

Przypomnijmy. Ostatnia zrealizowana inwestycja ETBS to zaadaptowanie na potrzeby mieszkaniowe dawnej siedziby Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich przy ul. Saperów 14b. W 2017 roku do użytku oddano tam 41 lokali czynszowych. Podobnej modernizacji Towarzystwo chciało dokonać przy ul. Saperów 14f, czyli w obiekcie po III Liceum Ogólnokształcącym. Nie udało się ze względów technicznych. Tym razem spółka zamierza zrealizować inwestycję od zera.

Jesteśmy na początku inwestycji. W przyszłym roku ETBS zleci wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zainteresowanie naszą ofertą jest duże. Ludzie do nas dzwonią, przychodzą, pytają o mieszkania. Pod tym względem nie obawiamy się o tę inwestycję

- dodaje Agnieszka Nowińska.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Vox Populi
  Sobota, 23.11

  Ile i dla do kogo pójdzie pod stołem ???!!!! Referendum koniecznie w 2010r. - W.W,, Czerepak i radni na trawkę !!!!

 2. 2
  +16
  ~ Tak
  Sobota, 23.11

  Zabudowac wszystkie wolne nie wykorzystane tereny ,miasto powinno się rozrastac . Stare ruiny do wyburzenia ludzie muszą mieszkać wygodnie. Jest popyt na mieszkania budować. Kiedy znikną te dziadoskie garaże obskurne które szpeca. Jadąc ul. Rozana stoja takie ruiny .

 3. 3
  +8
  ~ Tak2
  Sobota, 23.11

  Racja można w tym miejscu wybudować ladny duży budynek .

 4. 4
  +24
  ~ Robotnik
  Sobota, 23.11

  Dlaczrgo innym wszystko sie nalezy za darmo te pierd.. 500 plus mieszkania na wynajem trzybastki i inne pierdoly ja na wszystko musialem sam zarobic lub brac kredyty tak jak hipoteke na mieskzanie usrany jeszcze jestem na 25 lat dlazego takim jak ja rzad nic nie chce dac podarowac tylko musze za wszystko placic i harowac a szlachta z piatka dzieci siedzi pije browarka pali faje a pozniej ja na to wszystko musze zasowac bo wszystko w gore idzie smieci prad zarcie ludzie do roboty sie wezcie bo przez takich jak wy to panstwo padnie a my was wiecznie sponsorowac nie bedziemy bo zasowam na dwa etaty i nawet nie dozyje do emerytury wtedy sie moze kapniecie ze 500 plus bedzir mialo wartosc 20 zl

 5. 5
  +12
  ~ wszędzie beton
  Sobota, 23.11

  Może w parku też wybudować?

 6. 6
  +2
  ~ mieszkanka
  Niedziela, 24.11

  W Elblągu zabudowuje się każdy wolny teren zielony .Niedługo będzie jak w centrum Warszawy .Dlaczego ni tworzy się zielonych skwerków tylko wszystko zabudować .

 7. 7
  +1
  ~ Nie
  Wtorek, 10.12

  A co z ludźmi którzy tu się urodzili i wychowali? Naprzykład ja mieszkam tu od urodzenia, warunki mieszkaniowe nie są najlepsze ale to moja dzielnica. Po ponad 30 latach mam się przeprowadzić na dodadek chuj wie gdzie bo wątpię że dostanę taki metraż (87m)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3250551223755