Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nikt nie zamieszka w dawnej szkole przy ul. Saperów. ETBS musiał zrezygnować z tej inwestycji

08.02.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nikt nie zamieszka w dawnej szkole przy ul. Saperów. ETBS musiał zrezygnować z tej inwestycji

ETBS nie zmieni kolejnego, opuszczonego budynku przy ul. Saperów w obiekt mieszkalny. Ta inwestycja "zamknęłaby" drogi ewakuacyjne działającej po sąsiedzku szkoły policealnej.
 

O tym, że najnowsza inwestycja Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego stoi pod znakiem zapytania pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. Jak tłumaczyła Agnieszka Nowińska, prezes zarządu towarzystwa, adaptację dawnej szkoły przy ul. Saperów na budynek mieszkalny mogą uniemożliwić względy techniczne. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wtedy sprawa nie była jeszcze przesądzona. Teraz już wiadomo, że mieszkania ETBS przy Saperów 14F nie powstaną.

Po szczegółowej analizie tej lokalizacji ustalono, że przebudowa tej części budynku użytkowego na mieszkania ograniczy sprawne funkcjonowanie Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej, zajmującej część budynku przy ul. Saperów 14E. Problem dotyczy bezpieczeństwa użytkowników szkoły, ponieważ zostaną zamknięte drogi ewakuacyjne prowadzące do drugiej klatki schodowej. Budynek jako całość nie spełniałby wówczas wymaganych przepisów bhp i ppoż

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego UM w Elblągu.

Przypomnijmy. W 2017 roku ETBS w budynek mieszkalny zmienił podobny obiekt, przy ul. Saperów 14B. W miejscu dawnej siedziby Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich powstało 41 lokali czynszowych. Te rozeszły się na pniu, a towarzystwo zaczęło się zastanawiać nad kolejną inwestycją. Wybór padł na kolejny opuszczony budynek w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. Tym razem chodziło o byłą siedzibę III Liceum Ogólnokształcącego. Na pomysł przystał Ratusz i radni. We wrześniu 2018 roku na sesji Rady Miejskiej została podjęta uchwała w sprawie wniesienia aportem do ETBS nieruchomości gminnej przy ulicy Saperów 14F w Elblągu stanowiącej część budynku użytkowego oświaty, nauki, kultury i sportu. ETBS zaczął się przygotowywać do realizacji, ale pojawiły się problemy techniczne, które ją uniemożliwiły.

ETBS nie chce jednak porzucać planów. Obecnie prowadzi z miastem rozmowy w sprawie wskazania innej lokalizacji pod budownictwo mieszkaniowe.

To mogłaby być lokalizacja zarówno pod budowę, jak i obiekt do adaptacji. W tej chwili jednak jeszcze nie można mówić o konkretach

- mówi Łukasz Mierzejewski.

Miasto na razie nie ma również pomysłu na to, co zrobić z pustym budynkiem przy Saperów 14F.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Jogin
  Piątek, 08.02

  Trza było myśleć wcześniej. Teraz przenieście sobie tych z budynku obok, to wtedy zwolni się cały budynek

 2. 2
  +4
  ~ 😁
  Piątek, 08.02

  Nie da rady, marszalek zarzadza ta czescia

 3. 3
  +6
  ~ amożetak
  Piątek, 08.02

  Ale dlaczego nie mogą zwyczajnie dobudować drugiej klatki schodowej po stronie szkoły? Wtedy każda połowa budynku miałaby po dwie. Nie jest to prostsze niż porzucanie tej inwestycji?

 4. 4
  +6
  ~ Czyt
  Sobota, 09.02

  Przenieść szkołę katolicką do budynku po liceum i cały budynek wolny - tam gdzie było CKU. Katolicka i tak korzysta bez płacenia czynszu to zawiele nie mają do powiedzenia.

 5. 5
  +4
  ~ Ruiny
  Sobota, 09.02

  Elbląg bogate miasto, stać na utrzymywanie pustostanow. Te budynki ze zdjecia, budynki PKO,itd.

 6. 6
  +2
  ~ GDZIE JEST PROKURATOR I SĄDY ?
  Sobota, 09.02

  Szkołę przeniesiono, bo rzekomo nie pasowała w tym miejscu. Mieszkań nie będzie. budynek niszczeje nie używany. Widać wyrażnie niegospodarnośc władz miasta . No ale co tam, Wróblewski wie lepiej.

 7. 7
  +2
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 09.02

  I to jest właśnie wymiar intelektualny ETBS w całej okazałości. Jakby problemem w XXI wieku było zbudowanie dodatkowej klatki schodowej. No cóż jaki gospodarz to i podobnego rozmiaru szefowie spółek komunalnych -prowizorka goni prowizorkę, a ciepło już jest tańsze o 20% - prawda?

 8. 8
  --1
  ~ opus
  Sobota, 09.02

  elblagiem zarzadzaja jacys amatorzy po szkołach wieczorowych/zaocznych. banda nieudacznikow bez koncepcji na to miasto. Widac że siedza w tym ratuszu tylko dla kasy i kręcenia wałów. Ale to wy ich sobie wybraliscie bo glosowaliscie na byle kogo, wazne ze przeciwko PIS no to teraz macie. Ja na szczescie mam czyste sumienie. wy natomiast chodzicie po ulucach na okraka jaby was ktos grubym fallusem w czekoladowe oczko zapiął. I tak bedziecie jeszcze chodzic przez 4 lata

 9. 9
  +4
  ~ wstyd
  Niedziela, 10.02

  coś tu śmierdzi, a ten Rembelski niech zamilczy, jak dobrze że go nie wybrali na prezydenta, facet pieniacz i tyle

 10. 10
  --3
  ~ Lis
  Niedziela, 10.02

  Kolejna Biedra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94886684417725