Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Udało się zdobyć brakujące środki na nową Komendę. „W marcu zaczynamy budowę”

08.03.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Udało się zdobyć brakujące środki na nową Komendę. „W marcu zaczynamy budowę”
Dopiero drugi przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pod nazwą: „Budowa nowej KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19 – ETAP I” wyłonił wykonawcę inwestycji.
 
- Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na to, że mieliśmy zbyt mało środków finansowych, by rozstrzygnąć przetarg. Oferenci przedstawiali kwoty od 14 do 17 mln zł, a my dysponowaliśmy mniejszą kwotą – powiedział Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. kpt. mgr inż. Łukasz Kochan.
 
6 lutego br. ogłoszono drugi przetarg. - Oferty, które zostały złożone otwarto 22 lutego br. Przedstawiliśmy kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na pierwszy etap realizacji tej inwestycji, czyli 8 mln 600 tys. zł. Wpłynęły dwie oferty. Jedna na ponad 10 mln 900 tys. zł, a druga na prawie 11,5 mln zł – wyjaśniał Łukasz Kochan.
 
Niestety najkorzystniejsza (najtańsza) oferta nadal przekraczała kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację tej inwestycji. - W sumie brakowało nam 243 tys. zł. Zwróciłem się z prośba do Prezydenta Elbląga o dofinansowanie tej inwestycji. Pan Prezydent Elbląga zadeklarował, że wesprze nas kwotą 160 tys. zł. O brakujące środki zwróciłem się także do Komendanta Głównego. Otrzymaliśmy brakującą kwotę – opowiadał Łukasz Kochan.
 
 
6 marca br. dokonaliśmy wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym inżyniera kontraktu. W przyszłym tygodniu nastąpi podpisanie umowy z firmą, która będzie zajmowała się pełnieniem funkcji inżyniera kontraktu i z firmą, którą wykona roboty budowlane
 
– dodał Łukasz Kochan.
 
Ile w sumie kosztować będzie pierwszy etap? - Kwota, którą dysponujemy na 2019 r., pomniejszając o to, co daje pan Prezydent Elbląga i Komendant Główny to było 10 mln 85 tys. 580 zł z czego z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” mamy zabezpieczenie 9 mln 968 tys. 258 zł, z budżetu Państwa 500 tys. zł, a ze środków finansowych Wojewody Warmińsko-Mazurskiego na rok 2019 - 391 tys. zł – precyzuje Łukasz Kochan. - To pozwala nam na podpisanie umów.
 
Kiedy rozpoczną się roboty budowlane?
 
W przyszłym tygodniu planujemy podpisanie umów. W momencie, kiedy to nastąpi możemy przekazać plac budowy i w marcu zaczynamy. Zakończenie robót budowlanych, związanych z pierwszym etapem inwestycji, ma nastąpić do końca października br.
 
– podkreślił Łukasz Kochan.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ matematyk
  Piątek, 08.03

  Czy ja coś źle liczę ? Zamawiający zamierza przeznaczyć na pierwszy etap realizacji tej inwestycji, czyli 8 mln 600 tys. zł, najtańsza oferta jaka wpłynęła jest na 10 mln 900 tys. zł, a im brakowało 243 tys. zł ?

 2. 2
  --5
  ~ pil
  Piątek, 08.03

  nic nie mam do strażaków nawet ich lubie!,ale te boisko z tyłu remizy to potrzebne jest w pracy strażaka ?

 3. 3
  +5
  ~ Cuda
  Piątek, 08.03

  Jak dla Elbląga to zebrani na pieniędzy jak dla wsi olsztyn kasa plynie od wszystkich. To jest chore i złośliwe. A już wojewoda to się wysilil ta suma. Ciekawe czy na otwarcie strażnicy pojawia się nowe pojazdy i sprzęt. Wyposażenie. Może wreszcie będzie w Elblągu jednostka płetwonurków by z Ostródy nie prosić.

 4. 4
  +7
  ~ E tam
  Piątek, 08.03

  Wszystko jest potrzebne by strazacy sie odstresowali i bylu sprawni.zazdrosnicy przy klawiaturze.

 5. 5
  --5
  ~ Pil
  Piątek, 08.03

  Cmokniej sie wiesz w co.

 6. 6
  +13
  ~ Pytam
  Piątek, 08.03

  Ile będzie trwał dojazd do pożaru z konca miasta a po drodze ulica bema lub grunwaldzka

 7. 7
  --1
  ~ gaśnica jan
  Piątek, 08.03

  Czy te brakujące środki pozyskał nasz wituś? A Balbuza o to nie pytał? Ukarać strażaka, bo działa bez witusia. Będzie w mieście wolny plac po komendzie dla kolegów z Góry Chrobrego.

 8. 8
  +6
  ~ dziwne
  Piątek, 08.03

  nie bardo rozumiem dlaczego nie zmodernizują obecnych komend tylko budują nowe tyle nowego sprzętu będą mieli że się nie pomieszczą?

 9. 9
  +2
  ~ Slawsia Otieczestwo
  Piątek, 08.03

  Ktos rozpuszcza plotki ze po budowie bema ma byc jednokierunkowa az do saperow i tynm jeszcze bardziej zakorkuje sie grunwaldzka w kierunku wyjazdu z miasta, a przy okazji rowniez komeńskiego i zeromskiego, z ktorych ciezko bedzie wjechac na grunwaldzka. Niech te komuchy nawet nie probuja tego robic, bo referendum beda mieli instant.

 10. 10
  +1
  ~ Ali Al Ahmadi
  Piątek, 08.03

  Po co na sile buduja nowa siedzibe? Czyzby lapska na dzialce na bema polozyl juz jakis deweloper a wroblewski zapragnal zostac wlascicielem niezliczonej ilosci mieszkan jak Adamowicz?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.