Sobota, 20.07.2019, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co z nową komendą dla elbląskich policjantów? "Wierzę, że przyszły rok będzie kluczowy"

31.12.2018, 15:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co z nową komendą dla elbląskich policjantów? "Wierzę, że przyszły rok będzie kluczowy"
źródło: elblag.policja.gov.pl
Minął rok odkąd elbląscy radni wyrazili zgodę na przekazanie działki przy ul. Lotniczej pod budowę nowej Komendy Policji. Kiedy inwestycja doczeka się rozpoczęcia?
 
Od lat elbląscy policjanci czekają na budowę nowej komendy. Nadzieja na zrealizowanie tak ważnej dla nich inwestycji pojawiła się w ubiegłym roku.
 
Najpierw Komenda Główna Policji przewidziała zabezpieczenie środków pod budowę nowego obiektu w Elblągu. Następnie, w listopadzie 2017 r. elbląscy radni zgodzili się przekazać działkę o powierzchni 1,6 ha przy ul. Lotniczej pod budowę komendy. Do nowego budynku, miały zostać przeniesione obiekty z ul. Tysiąclecia, Królewieckiej i Strażniczej.
 
W połowie grudnia 2017 r. podczas rozmowy dla info.elblag.pl komendant insp. Robert Muraszko nie krył radości z decyzji radnych i miał nadzieję, że w 2018 r. rozpocznie się budowa nowej komendy. - Jak zapewnia Komendant Wojewódzki, najbardziej realna data wbicia przysłowiowej łopaty mogłaby nastąpić we wrześniu przyszłego roku (2018 – przyp.red.) – mówił wówczas.
 
Na jakim etapie są przygotowanie do rozpoczęcia budowy?
 
Przygotowywany jest plan inwestycyjno-kosztorysowy. W dalszym ciągu największym wyzwaniem, które wydawałoby się, że już jest załatwione, to przekazanie terenu
 
– mówi Robert Muraszko.
 
W czym tkwi problem? - Aby działka przeszła na naszą własność musimy przejść dość rozbudowaną procedurę. Komenda Główna, Komenda Wojewódzka, Wojewoda – opowiada Robert Muraszko. - Pierwszy plan, który został przygotowany i zaakceptowany spotkał się z pozytywną reakcją. Jeżeli tylko pozyskamy grunt, stanie się on naszą własnością, to będziemy mogli rozpocząć budowę.
 
Kiedy to nastąpi? - Nie chciałbym deklarować czy będzie to za pół roku czy wcześniej czy później. Mam nadzieję, że ta przysłowiowa łopata zostanie wbita w przyszłym roku. Rok temu, kiedy podejmowana była uchwała przez radnych myśleliśmy, że kwiecień i ruszamy. Potem, że wrzesień. Niestety cały czas procedury trwają i musimy się uzbroić w cierpliwość. Jednak wierzę w to, że przyszły rok będzie kluczowy – podkreślił Robert Muraszko.
 
A jest na co czekać, bo nowa komenda ma być z prawdziwego zdarzenia. - Przede wszystkim chodzi nam o polepszenie warunków pracy dla elbląskich policjantów. Budowa nowej komendy wiąże się również z doposażeniem – zaznaczył Robert Muraszko. - Otrzymamy nie tylko nowy budynek, z którego nie będzie odchodzić farba, ale także nowe biurka, komputery.
 
Mimo upływającego czasu, Komendant Policji w Elblągu zapewnia, że środki na budowę nowej komendy są i będą nadal zabezpieczone. - Fundusz w ramach modernizacji policji jest dla nas zablokowany. Należy tylko sformalizować pewne elementy – dodał Robert Muraszko.
 
Budowa nowej komendy ma kosztować ok. 60-70 mln zł.
 
Remont budynku przy Tysiąclecia to koszt ok. 10 mln zł, a zabytkowego budynku przy Królewieckiej - ok. 40 mln zł. I tu mówimy tylko o remoncie. Wyposażenie zostałoby to samo. I niemal w tej cenie, zamiast łatania dziur, możemy mieć budynek z prawdziwego zdarzenia, z całkowicie nowym wyposażeniem. Warto na to poczekać
 
– dodał Komendant.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Gnoom
  Poniedziałek, 31.12

  Za 40 milionów to możecie sobie postawić jakąś psiure, a nie nowoczesną komendę

 2. 2
  +11
  ~ Zbych
  Poniedziałek, 31.12

  Ten Pan policjant w tej czapce wygląda na taką sierotę.

 3. 3
  +17
  ~ zofia
  Poniedziałek, 31.12

  zapytam się krotko , za parę lat , jak olsztyn pozwoli , powstanie nowa komenda na lotniczej , a co będzie z obiektami z ul. Tysiąclecia, Królewieckiej i Strażniczej.????? Do rozbiórki , na sprzedaż , ???????? Elbląg rozwija się mocno w kierunku polnocnym , a komenda na drugim końcu miasta .??? Może uruchomić choć posterunek policji na Modrzewinie , lub Nad Jarem , czy Bielanach ? Może pierw pomysleć , przeanalizować ,zanim zrobi się glupotę ?

 4. 4
  +14
  ~ Racja
  Poniedziałek, 31.12

  Wpis ,Zofia, ma rację. Elbląg miasto 130 tys a obiekty dla służb to chlam ma powstać. Wszystko na olsztyn i mazury a Elbląg degradacja. Dobrze ,gnoom, to napisał i dodaj barachlo.

 5. 5
  +7
  ~ Oby
  Poniedziałek, 31.12

  Jak zwykle stek obietnic i powstanie kicz. A cisza o nowych pojazdach ,co za mało dostal olsztyn .wieś.

 6. 6
  +5
  ~ do zofia
  Poniedziałek, 31.12

  Na zawadzie niech buduja-centrum miasta,sexu i byznesu

 7. 7
  +3
  ~ Marek elbląski
  Wtorek, 01.01

  Elbląg pod "rządami"nieudacznika Wróblewskiego,komucha,lenia,wałkonia i wasala agromiasteczka,stacza się po równi pochyłej w przepaść.Nie piszę tego z przekory czy złośliwości,tylko z troski o moje rodzinne miasto,które po prostu umiera ku uciesze gawiedzi z pegeeru.

 8. 8
  +2
  ~ elblązanin
  Wtorek, 01.01

  Po co psom nowa komenda przeciez ta na 1000-lecia jest nowa prawie

 9. 9
  +5
  ~ kotek
  Wtorek, 01.01

  Na ulice psy a nie w gabinetach siedziec!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +6
  ~ elbong
  Wtorek, 01.01

  A co z nową komendą S.P. Miał być przetarg na wykonawcę 17.12.18r. i cisza !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.