Czwartek, 12.12.2019, Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

"Mieszkańcy zasygnalizowali zły stan nawierzchni ścieżek rowerowych"

23.02.2019, 07:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
"Mieszkańcy zasygnalizowali zły stan nawierzchni ścieżek rowerowych"
fot.DS
Marek Osik, radny KWW Witolda Wróblewskiego, zgłosił interpelację w sprawie przeglądu stanu technicznego oraz oznakowania elbląskich ścieżek rowerowych i ich naprawy.
 
 
Mieszkańcy osiedla Zatorze oraz ul. Malborskiej w Elblągu zasygnalizowali zły stan nawierzchni ścieżki rowerowej biegnącej od Al. Grunwaldzkiej do rzeki Elbląg, przy moście kolejowym. Trasa rowerowa wyłożona polbrukiem posiada liczne braki w nawierzchni spowodowane dewastacją, które stwarzają zagrożenie dla osób korzystających ze ścieżki
 
– zaznaczył Marek Osik.
 
Elblążanie zaznaczyli, że taka sytuacja trwa od lat. - Z przekazanych informacji wynika, że na wielu odcinkach bujne krzewy uniemożliwiają swobodne poruszanie się rowerem – dodał Marek Osik. - Zły stan techniczny nawierzchni utrzymuj się od kilku lat.
 
Radny składając interpelację oczekiwał sprawdzenia  stanu wszystkich ścieżek rowerowych w naszym mieście. - Realizowany od wielu lat przez Urząd Miejski, wspólnie z Policją oraz wieloma innymi podmiotami, program prewencyjny Bezpieczne Przestrzenie, zakłada realizację między innymi modernizację infrastruktury miejskiej, w tym drogowej, mającej przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w Elblągu, ale również szczególny nacisk i uwagę zwraca na stan techniczny, konserwację oraz bieżącą eliminację stwierdzonych uszkodzeń, ubytków oraz braków spowodowanych eksploatacją oraz dewastacjami – przyznał radny.
 
 
Wnoszę do Pana Prezydenta o spowodowanie, wzorem prowadzonego corocznie przez Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Policję przeglądu dróg, przeprowadzenia wiosennego przeglądu stanu oraz oznakowania ścieżek rowerowych na terenie miasta z jednoczesną ich naprawą oraz kontrolą prawidłowości oznakowania
 
– mówił Marek Osik.
 
Jakie ścieżki rowerowe, zdaniem naszych czytelników, wymagają naprawy?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Stan elbląskich ścieżek rowerowych ( zdjęć 40 )
Dodano: 2019-02-23 | Fot. DS
0

Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 23.02

  Widoczne na zdjęciach ubytki nawierzchni to nie wady wykonawcze a modernizacja nawierzchni wykonana przez użytkowników.

 2. 2
  +20
  ~ ludzie na funkcjach
  Sobota, 23.02

  No i się doigrał radny. Żeby takie foty pokazać? I prezydentowi zawracać głowę bzdurami? Wszyscy wiedzą, że miasto kwitnie i brak mu tylko towarów w oceanicznym porcie, kolei donikąd, złomu na Chrobrego. Radny w interpretacji nie zawarł wniosku o przeniesienie tego co nazywa się ławka na 3 piętro w UM. Za miasto odpowiadają poszczególne departamenty i ludzie. To , że efektami nieróbstwa zajmuje się prezydent, to świadczy o złej organizacji pracy UM , złym nadzorze, braku autorytetu, źle powołanych funkcyjnych do pracy. Jeżeli nie ma kopa, to nic nie robię, bo zarządca może źle odebrać aktywność. System autorytarny . A tak niewiele potrzeba aby wegetację zamienić na normalne życie. Pewnie to wina Olsztyna. Wystarczy ruszyć d.. i raz na kwartał objechać miasto rowerem a nierobów zwolnić.

 3. 3
  +12
  ~ Zapytanko
  Sobota, 23.02

  Czy nowa struktura w UM generuje koszty? Czy sypnie się kasa -podwyzka dla nowych-starych dyrciów? Szastanie pieniędzmi za pomysly. ?? No jak z tą kasą???a reszta ?tylko do roboty za gow. kasę!

 4. 4
  +17
  ~ rreettyy
  Sobota, 23.02

  Mieszkańcy, spytajcie się sąsiadów z działek, albo lepiej sami poszukajcie ubytków na sąsiednich działkach....

 5. 5
  +11
  ~ Marnotrastwo
  Sobota, 23.02

  Czy um stać na kolejne zmiany ??? Podobno jest ciągły brak pieniędzy a tu taka rozpusta finansowa i stanowiskowa? Moze interpelacja??? w koncu w waznym temacie , bo wydawanie publicznych pieniędzy na zabawy w kolejne reorganizacje to miasto kosztowalo juz wiele???!!!!

 6. 6
  +16
  ~ Program !!!
  Sobota, 23.02

  Panie radny, miał pan bardzo ambitny program wyborczy. Proszę o poinformowanie , w jakim zakresie rozpoczęła się jego realizacja. Ciągnie pan politykę chodnikową, a Elbląg wymaga czegoś więcej. Po to mamy radnych?

 7. 7
  +7
  ~ elblążanka
  Sobota, 23.02

  A mnie nie stać na zakup roweru,zróbcie coś, żeby żywność tak nie drożała. Żebyśmy mniej płacili w końcu za ogrzewanie, wodę,wywóz śmieci.Panie radny niech pan działa ale dla wszystkich mieszkańców, a nie pewnej grupy rowerowej, bo na to potrzebne są pieniądze. Elblążanie są po prostu za biedni, żeby budować ścieżki rowerowe, po zwykłych chodnikach nie można przejść, żeby się nie potknąć. Należałoby najpierw zinwentaryzować potrzeby dla pieszych, bo chodzą prawie wszyscy.

 8. 8
  +12
  ~ Do Andriuszy
  Sobota, 23.02

  I przy okazji przypomnienie dla radnego wsystkich znanych formacji partyjnych o obnizce diet radnych za ich ***z w stolek

 9. 9
  +11
  ~ Pikuś
  Sobota, 23.02

  Niech włodarze pojadą ścieżka Green vello w parku kolo wodospadu to dopiero kaskaderski teren. Dziury ,jazda po płytach ko lo wodospadu i inne atrakcje. Byście się wstydzili.

 10. 10
  +13
  ~ kolo
  Sobota, 23.02

  Naprawa złej "nawierzchni" nic nie da panie radny. Trzeba użyć innych materiałów niż kostki betonowe. Czyli całkowita ich przebudowa, a na to pan włodarz nie ma pieniędzy, ale ma i jest zainteresowany odkupieniem złomu z Góry Chrobrego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.