Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Park Traugutta: Zamiast ścieżki jest błoto, dziury i kawałki starego chodnika. Kiedy remont, pyta Czytelnik

06.02.2019, 16:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Park Traugutta: Zamiast ścieżki jest błoto, dziury i kawałki starego chodnika. Kiedy remont, pyta Czytelnik
Fot. Ryszard Biel

- Stan większości ścieżek w parku Traugutta jest fatalny. Jednak to przejście, prowadzące od strony ul. Kosynierów Gdyńskich w kierunku ul. Ściegiennego jest wręcz niebezpieczne - błoto, dziury, kawałki starych płyt chodnikowych i krzywe schody. Wręcz krzyczy o remont. Kiedy się go doczeka - pyta Czytelnik inf.elblag.pl.

Ta ścieżka, biegnąca obok górki i prowadząca do wyjścia, to w większości ubita ziemia. Przy takiej pogodzie wręcz tonie się tu w błocie. Gdzieniegdzie widać fragmenty dawnego chodnika, wystające płyty. Schody już nie przypominają schodów. Nie wiem, czy to przejście było kiedykolwiek remontowane. Jeśli tak to teraz już tego nie widać, czas na kolejny remont

- mówi pan Michał, mieszkaniec Elbląga.

Czy feralna ścieżka w elbląskim Parku im. Romualda Traugutta ma szansę na remont w najbliższym czasie? Okazuje się, że tak. Jej katastrofalny stan przeszkadza nie tylko panu Michałowi, ale i większej liczbie elblążan. Dokładnie 717 osobom. Tyle bowiem głosów oddano na wniosek, który złożony został do Budżetu Obywatelskiego 2019. Ta liczba wystarczyła, aby pomysł trafił na listę do realizacji.

Remont alejek w Parku Traugutta (od wejścia do parku od strony ul. Kosynierów Gdyńskich) to wniosek, na który wskazali mieszkańcy okręgu nr 4. Na ten cel z BO 2019 przeznaczone zostanie 430 tys. zł

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Przetarg na wykonanie tego zadania, zgodnie z planem Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu, powinien zostać ogłoszony w II kwartale 2019 r. W tym roku również z pieniędzy BO 2019, wyremontowany zostanie fragment ścieżek w Parku Kajki, od zbiornika wodnego do placu zabaw.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ chudy
  Środa, 06.02

  Szere i szerokie podziękowania dla pana Michała za ten fakt. Jeśli chodzi o mnie to bardzo przydał by się remont bo mieszkam na Ściegiennego i jak deszcz napada na ten śmieszny chodnik to człowiek tonie w błocie wstyt dla Elbląga taki piękny park gdzie nieraz latem turyści za granicy spacerują a tu takie chodniki o ile można je chodnikami nazwać.

 2. 2
  +2
  ~ Pała
  Środa, 06.02

  Jak kogutowa mnie da podwyszke to naprawie

 3. 3
  +2
  ~ Zdzichu
  Środa, 06.02

  To się kużwa porobiło,ale zara siem narobi.

 4. 4
  +6
  ~ Plok
  Środa, 06.02

  Fatalnie to wygląda.

 5. 5
  +4
  ~ janusz
  Środa, 06.02

  Mi to nie przeszkadza, zaniedbany park ma swój urok i klimat, obawiam się że po remoncie to gdzieś zaniknie

 6. 6
  0
  ~ Słusznie
  Środa, 06.02

  Wynika z tego ze z um ratusza nie widac parku i sciezek. Dzisiaj było śliskie błoto szliśmy i gdyby nie znajomi upadek i problem. Czy wreszcie urzędasy zauważa problem. Oj zbiera się klocek po klocku i referendum. Wreszcie.

 7. 7
  +5
  ~ mieszkaniec
  Środa, 06.02

  Jak widać "gospodarz" parku Zarząd Zieleni/ sam nie wpadłby na pomysł remontu ciągów komunikacyjnych w Parku Traugutta /, w innych parkach również nie jest idealnie? Za co biorą pieniądze pracownicy ZZ odpowiedzialni za stan parków. Czy dyrektor i jego kierownicy nie bywają w parkach.

 8. 8
  --5
  ~ Smute miasto
  Czwartek, 07.02

  Drodzy komentujący. Nie podniecajcie się. Artykuł stworzony na zasadzie jest akcja, jest reakcji. Jest brzydko ale jest kasa i będzie pięknie. Bo przecież problem został zauważony i będzie rozwiązany.

 9. 9
  0
  ~ fertyk
  Czwartek, 07.02

  zamiast wydawać kasę na straż pożarną, która wysyła niepotrzebnie coraz częściej po kilka wozów, to można by tą kase wydać na te fatalne chodniki w parku, ale po co?

 10. 10
  +2
  ~ Ed
  Czwartek, 07.02

  To fakt syn przez wyrwe na jednej z tych alejek jadac na rowerze uszczerbil sobie jedynke :( nie chodzimy juz do tego parku bo dziura na dziurze. Ani na rower ani hulajnoge nawet jak idziesz to strach ze sie wywalisz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.674791097641