Wtorek, 25.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radni zadecydują czy przy ul. Dąbrowskiego powstanie osiedle mieszkaniowe

11.01.2019, 07:00:11 Rozmiar tekstu: A A A
Radni zadecydują czy przy ul. Dąbrowskiego powstanie osiedle mieszkaniowe
Wizualizacja przedstawiona w materiałach sesyjnych
Warszawska spółka chce wybudować osiedle mieszkaniowe na działkach przy ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego. Inwestor zaplanował postawienie tam czterech budynków.
 
 
W porządku obrad styczniowej sesji Rady Miasta znalazł się projekt uchwały dotyczący działek przy ul. Dąbrowskiego. Radni mają zadecydować czy będzie mogło tam powstać osiedle mieszkaniowe.
 
Na tym terenie stanąć mają cztery budynki z minimalnie 52 mieszkaniami (maksymalnie 68) o powierzchni od 37 do 100 m2. - Zamierza się wybudować cztery budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z pełną infrastrukturą w formie przyłączy mediów, wewnętrznych dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, dojść i dojazdów do budynków, placu zabaw oraz terenów zielonych – czytamy w projekcie uchwały.
 
Co dokładnie miałoby znaleźć się na tym terenie?
 
Cztery budynki o trzech kondygnacjach nadziemnych z podziemnymi garażami wbudowanymi, dojazdy do budynków od strony wschodniej i zachodniej po stronie "zewnętrznej" układu zabudowy, we wnętrzu układu zabudowy przewiduje się wyłącznie komunikację pieszą w postaci dojść do budynków od ulicy Gen. J. Dąbrowskiego oraz od strony dojazdów, teren wokół budynków zagospodarowuje się zielenią, urządza miejsca rekreacji oraz centralne usytuowany plac zabaw dla dzieci na skrzyżowaniu komunikacji pieszej
 
– wymieniono w projekcie uchwały.
 
 
W uchwale nie zawarto zakresu inwestycji przeznaczonego na działalność handlową lub usługową, gdyż nie przewidziano wprowadzania tego typu przeznaczenia.
 
Inwestycja nie stoi w sprzeczności z kierunkami zagospodarowania przestrzennego Miasta, wpisuje się w plany rozwoju mieszkaniowego Elbląga, a w trakcie eksploatacji inwestycja „nie ma wywierać ujemnego wpływu na stan środowiska poprzez zastosowanie w budynkach nowoczesnych urządzeń i technologii oraz wykonanie zgodnie z obowiązującymi normami, głównie ochrony cieplnej”.
 
Właściciel warszawskiej spółki wniosek o ustalenie lokalizacji mieszkaniowej na działkach przy Dąbrowskiego złożył już 5 lipca ubr. - Był to wniosek niepełny, który zmodyfikowano w dniu 7 listopada 2018 r. w zakresie uzupełnienia wymaganych ustawowo dokumentów i ustaleń – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
 
Decyzję o tym, czy osiedle będzie mogło powstać radni podejmą na najbliższej sesji, 24 stycznia.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ktos
  Piątek, 11.01

  Przecież to gość z Sacusa i Srebrnego Dzwonu a nie spółka z Warszawy

 2. 2
  +3
  ~ Za
  Piątek, 11.01

  A nich znajdują wszystko domami, niech zaczną powstawać nowe dzielnice. Miasto ma chyba jeszcze tereny bo na mapach terenów jest sporo. Jest popyt to budować. A rządzący zacznijcie budować nowe tory tramwajowe do wszystkich dzielnic.

 3. 3
  +4
  ~ Ploterek
  Piątek, 11.01

  A co mieli napisać? "Gość z Sacusa i srebrnego dzwonu chce wybudować osiedle" ? Osiedle chce wybudować spółka, która siedzibe ma w Warszawie i tam pewnie jest zarejestrowana, może i prezesem lub vice, lub wspólnikiem jest ten "gość z Sacusa i Srebrnego Dzwonu", ale spółka jest z Warszawy

 4. 4
  +1
  ~ ja
  Piątek, 11.01

  Już budują bloki na Łęczyckiej za Biedronką, a bez mieszkańców nowych bloków cała Łęczycka i Bema zakorkowane. Niech ulice pierw zrobią a później budują...

 5. 5
  0
  ~ Adf
  Piątek, 11.01

  @Ploterek taki kompleksik u niektórych, jak coś lokalne to złe, musi być zamiejscowe albo zagraniczne, a najlepiej jeszcze nazwa obcojęzyczna i już pół sukcesu

 6. 6
  +1
  ~ Adf
  Piątek, 11.01

  @Ja ulica 13 Elbląskiego Pułku Plot., czyli między Saperów i Kościuszki, miała być kiedyś dwukierunkowa. Trzeba było jednak zabrać działki. Widziałem nawet jakiś projekt tej ulicy. Jak jest każdy widzi, a potrzeba nadal istnieje.

 7. 7
  +1
  ~ Gin
  Piątek, 11.01

  Może drogę na dąbrowskeigo zrobią

 8. 8
  +1
  ~ miecio
  Poniedziałek, 14.01

  To teren Sacusa więc z tą spółką to jakaś sciema. Ciekawe co ta spółka zbudowała dotychczas przecież to obraz wiarygodności deweloopera

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.