Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W dawnej siedzibie III LO miały powstać mieszkania. Teraz inwestycja stoi pod znakiem zapytania

10.12.2018, 07:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
W dawnej siedzibie III LO miały powstać mieszkania. Teraz inwestycja stoi pod znakiem zapytania
Fot. Ryszard Biel

Pod znakiem zapytania stanęła najnowsza inwestycja Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Względy techniczne mogą uniemożliwić zmianę dawnej szkoły przy ul. Saperów w budynek mieszkalny - mówi Agnieszka Nowińska, prezes zarządu ETBS.

Budynek przy ul. Saperów 14f do niedawna był siedzibą III Liceum Ogólnokształcącego. Jednak, gdy szkołę przeniesiono na ul. Browarną, pojawił się pomysł przerobienia jej dawnej siedziby na budynek mieszkalny. We wrześniu tego roku radni zdecydowali się przekazać obiekt przy ul. Saperów ETBS, spółce należącej do miasta, która miała go zaadaptować na cele mieszkalne.

Podobną inwestycję, z powodzeniem, ETBS zrealizował już w budynku przy ul. Saperów 14b. Obiekt, w którym również wcześniej mieściła się placówka oświatowa - Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, został wyremontowany, zmodernizowany i przerobiony na 41 mieszkań czynszowych. Taki sam plan ETBS miał względem Saperów 14f. Jak się okazuje, tym razem może nie wypalić.

Pojawiły się problemy techniczne, które mogą uniemożliwić adaptację tego budynku na potrzeby mieszkaniowe. Prowadzimy rozmowy z miastem. Jeśli ta inwestycja nie dojdzie do skutku, chcielibyśmy zrealizować ją w innym miejscu

- mówi prezes ETBS.

Chodzi o względy bezpieczeństwa przeciwpożarowego i klatkę schodową, którą dawna siedziba "trójki" dzieli ze znajdującym się po sąsiedzku Szkołą Policealną im. Jadwigi Romanowskiej. - Kwestia jeszcze nie jest przesądzona. Trwa analiza, która ostatecznie wykaże, czy adaptacja będzie możliwa - mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Zarówno władze miasta, jak i ETBS nie chcą jednak rezygnować z pomysłu utworzenia dodatkowych mieszkań czynszowych. Jeśli nie w tej to w innej lokalizacji.

Myślę, że jeżeli nie będzie możliwości zaadoptowania tego budynku, znajdziemy inny i inwestycja zostanie zrealizowana. Prezes ETBS ma możliwość przejrzenia obiektów, którymi dysponuje miasto i przedstawienia ewentualnych propozycji. Jestem zainteresowany tego typu inwestycjami. Nie chodzi o samo budownictwo mieszkań w ramach ETBS, ale również o to, aby w takie inwestycje wciągnąć przedsiębiorców i tworzyć tzw. mieszkania służbowe, abyśmy też mogli ściągać do Elbląga fachowców, stworzyć lepszą ofertę. Nasze firmy są tym zinteresowane

- wyjaśnia Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ lokalny
  Poniedziałek, 10.12

  Dopiero teraz to zauwazyli!?

 2. 2
  +7
  ~ takich nie sieją często
  Poniedziałek, 10.12

  Jedno pomieszczenie na salę pamięci nieetycznych, amoralnych dyrektorów-słupów mogło by się znaleźć. Na koszt oszukanych wyborców oczywiście. Żaden efekt sukcesu wychowawczego nie powinien ulec zapomnieniu. Będą w annałach swoich szkół , ale na szczeblu miasta też im się pomnik należy.

 3. 3
  --4
  ~ do ~ takich nie sieją często
  Poniedziałek, 10.12

  A co ty taki zazdrosny, tobie nie utworzą sali pamięci, nie muszą, ty jesteś taki/taka pamiętliwa, że nie muszą, żal dupę ściska. Jeszcze trochę sobie poużywaj, poujadaj, bo tyle twego. A, i możesz ich pocałować, zapewne wiesz gdzie, bo ty wszystko wiesz!

 4. 4
  +3
  ~ naśladujmy ich wszędzie
  Poniedziałek, 10.12

  ~do ~do - świństwo trzeba piętnować zawsze i wszędzie. Któryś raz odzywasz się w stylu zza Sanu aby usankcjonować fałszerzy, oszustów, mafijność. Nie ma moralnego prawa wejść do szkoły taki dyrektor. Taki dyrektor nie ma prawa wychowywać, pouczać, egzekwować , oceniać, nagradzać - jest amoralny i niewiarygodny. Chcesz uciszyć sprawę ale tak nie będzie skoro "wychowawcy" nie mają honoru i nie widzą w swojej postawie naganności. Nie widzi tego też ich zwierzchnik - zaakceptował (czy tylko?) ich działania. Kim trzeba być by tak domagać się zapomnienia świństwa bez przeproszenia? Dyrektorem pochodzącym z furki 1947.Skoro nie mają zrozumienia dla czynu, to czyn ten "szlachetny" trzeba upamiętnić i proponować do naśladowania - w sklepie, banku, sądzie, konfesjonale, szpitalu, .. Ojcowie i matki

 5. 5
  +6
  ~ nty-ciul
  Poniedziałek, 10.12

  wy nic w tym Elblągu nie potraficie zrobić dobrze!!!

 6. 6
  +2
  ~ głos reprezentatywny
  Poniedziałek, 10.12

  ~do wpisu pod (3) - piękny język i uzasadnienie piastowanej dyrektorskiej funkcji. Doskonała reklama tych dyrektorów wobec wyborców, miasta, Polski. Więcej takich głosów - świadczą one o poziomie części ludzi kierujących oświatą w tym mieście. Piękne podsumowanie postawy wybranych słupów i aktualnej atmosfery wokół palików nadal "wychowujących". W szkołach też są słupami? Jeden śmiało wyjawił dlaczego nie przyjmie mandatu radnego ; "nie dostałem propozycji pracy, więc wracam do szkoły". Dobrze, że go popierasz tak samo jak innych "wychowawców". Język masz typowy dla dyrektora szkoły przez kolesiostwo ale dobrze że się odzywasz bo ludzie upewnią się w aferze słupowej.

 7. 7
  +3
  ~ Gwiazda
  Poniedziałek, 10.12

  A Gwiazda juz po liftingach?

 8. 8
  +3
  ~ Pomyślmy
  Poniedziałek, 10.12

  Dzieci uczą się w szkołach na dwie zmiany. Klasy są przepełnione ilością uczniów. Czas z tym skończyć, przecież ma iść ku lepszemu. Dużo szkół zmieniło lokum i dużo budynków stoi pustych.

 9. 9
  +1
  ~ lokakny
  Poniedziałek, 10.12

  Temat jest powazny, a tu jakis etatowy troll pisowski afere slupowa odpala pod kazdym artykulem. Nudzisz sie czlowieku - jedz do Torunia i tam afer u belzebuba szukaj.

 10. 10
  +2
  ~ coś rozumiesz?
  Poniedziałek, 10.12

  ~lokalny ... - nick adekwatny do powagi tematu. Chałupę nawet taką po pruskim wojsku zbudujesz, ale moralnego, etycznego wychowawcy nie znajdziesz co dziennie - wiesz to po sobie. A toruńskiego tańczącego z milionami słusznie porównujesz i wskazujesz jako mekkę zakłamania dla tych słupów bronionych przed krą opinii publicznej. Beknąłeś o powadze tematu i żadnego tematu nie dałeś. Dyrekcja sprawdza który z n-li aktywnie pracując broni jej moralności? Duście się s sosie obłudy za marne motywacyjne. Kiedyś pierwowzór wziął 30 srebrników - to była solidna kasa. A świństwo jest świństwo i nie napiętnowane przed 4 laty odrodziło się w tym roku jak hydra. Powodzenia "wychowawco" - w godzinach pracy zarobiłeś na uznanie słupa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1826560497284