Niedziela, 19.05.2019, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Polityka mieszkaniowa wymaga w Elblągu zmiany?

05.12.2018, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Polityka mieszkaniowa wymaga w Elblągu zmiany?
W kadencji 2014-2018 Maria Kosecka zasiadała m.in. w Komisji Mieszkaniowej. Jak była już radna ocenia politykę mieszkaniową w naszym mieście?
 

 

Praca w Społecznej Komisji Mieszkaniowej nie należała do łatwych. Mieszkania komunalne w niewystarczającej ilości zabezpieczają potrzeby lokalowe Elblążan, natomiast trudna sytuacja materialna dużej części mieszkańców skłania ich do szukania pomocy w sprawach lokalowych z zasobów miejskich

 

– przyznała była radna.

 
Nowe mieszkania komunalne, zdaniem Marii Koseckiej. Mogłyby być dobrym sposobem na zatrzymanie w naszym mieście osób młodych. - Winniśmy pilnie przeanalizować realizowane przez Miasto programy i wyciągnąć odpowiednie wnioski: bez nowego budownictwa komunalnego, społecznego (w ramach ETBS), przyspieszenia działań w kierunku uruchomienia rządowego Programu Mieszkanie Plus – migracja młodzieży się nie zmniejszy – zaznaczyła Maria Kosecka.
 
W ciągu czterech lat odbyło się 37 posiedzeń Komisji Mieszkaniowej. - Rozpatrzyliśmy 659 wniosków o przyznanie mieszkania lub jego zamianę z powodu niepełnosprawności oraz sporządziliśmy projekty list przydziału lokali – dodała Maria Kosecka. - Proces ten poprzedzony był ponad 130 spotkaniami z zainteresowanymi i gruntowną analizą ich sytuacji socjalnej.
Na projektach list przydziału i zamiany mieszkań okresie kadencji, umieszczono łącznie 236 wnioskodawców.
 
 
Według stanu na dzień 28 września 2018 roku, w Referacie Spraw Mieszkaniowych zarejestrowanych jest 240 wniosków o przyznanie mieszkania, w tym 162 wnioski na lokale do remontu (w tym 56 niezaktualizowanych, 106 aktualnych), 78 wniosków na lokale socjalne (w tym 27 niezaktualizowanych, 51 aktualnych). Ze względu na niespełnione kryteria w latach 2015-2018 nie przyjęto łącznie 396 wniosków osób ubiegających się o mieszkanie
 
– precyzuje Maria Kosecka.
 
Zdaniem Marii Koseckiej polityka mieszkaniowa w naszym mieście powinna ulec zmianie. - Brak mieszkania jest podstawowym problemem egzystencjonalnym. Dlatego rola miasta w jego rozwiązywaniu jest nie do przecenienia. Nie możemy obojętnie przechodzić nad tym zagadnieniem. Musimy w sposób planowy zadbać o zrównoważony rozwój miasta i w tym kontekście troska o dziury w jezdniach, oświetlenie ulic czy też lokale użytkowe dla miejscowych instytucji musi iść w parze z rozbudową zasobów mieszkaniowych celem zabezpieczenia bezpieczeństwa bytowego dużej części społeczeństwa. Mam nadzieję, że w kolejnych latach doczekamy się odpowiedniego podejścia do problematyki mieszkaniowej z korzyścią dla mieszkańców - podkreśliła Maria Kosecka.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Fan Gargamela
  Środa, 05.12

  W Elblągu zalecane są zmiany w w mentalności mieszkańców tego miasta! Problem pierwszy to brak rdzennej ludności, a napływowa po 1945-70 włącznie z polityka krajowa od lat , która raz rzucała Elbląg w ramiona Olsztyńskiego potem Gdańskiego województwa poczyniła swoje, że dziś mieszkają tu roszczeniowcy i wciąż niezadowoleni ? Prosty przykład to referendum 2013 roku gdzie aby odwołać władze na podstawie wyimaginowanych przyczyn poszli jedni a na wybory poszli drudzy i tak jest jak jest.....

 2. 2
  --1
  ~ głupota
  Środa, 05.12

  Bardziej niezadowoleni z wszystkiego ,nic się nie podoba i aby od siebie .Anonimowo ubliżają i poniżają tych cokolwiek robią .

 3. 3
  +5
  ~ gama
  Środa, 05.12

  Czy kogoś jeszcze interesują mądrości wygłaszane przez byłą radną Kosecką?

 4. 4
  +8
  ~ Najnowocześniejszy
  Środa, 05.12

  Reasumując, żeby zatrzymać młodych ludzi w Elblągu, trzeba im przydzielać mieszkania komunalne? Wydaje mi się, że wystarczyłaby szeroka oferta dobrze płatnych miejsc pracy!

 5. 5
  --1
  ~ Klocnke
  Środa, 05.12

  Wiem kto mieszka w tym mieszkaniu na zdjęciu.

 6. 6
  +3
  ~ Twój email
  Środa, 05.12

  Żebrak nie odzyska godności, jeśli mu wrzucimy do kapelusza 100 zł, ale odzyska, kiedy damy mu zarobić stówę ! To samo jest z 500+, zero godności, jałmużna za friko ! Podarowanego nikt nie szanuje. dlatego menelom i patologii nie warto niczego dawać. Ceni się to, za co się zapłaci własnymi pieniędzmi i na co się zapracuje. Jestem dlatego przeciwny rozdawnictwu pieniędzy podatników w jakiejkolwiek formie. Jak mówił Walesa, dawać wędki, a nie ryby. Jest coś takiego, że jak się na coś zapracuje, to się dba. Z podarowanym bywa różnie.

 7. 7
  0
  ~ zez
  Środa, 05.12

  Wyjątkowo trafne wpisy z ktorymi calkowicie się zgadzamy . nic do dodania.

 8. 8
  0
  ~ i słusznie
  Czwartek, 06.12

  Z niektórych wpisów wynika ,że gospodarka mieszkaniowa ma się dobrze .Budownictwo się rozwija a długi są spłacane .A ja uważam ,że była radna przedstawiając część sprawozdania z działalności i opinię dobrze zrobiła .A pozostali milczą

 9. 9
  +1
  ~ El.
  Piątek, 07.12

  Słabo polityka w Elblągu . Bo nie ma szansę budowa ... np. Kiedy budowa PORTO 55 to takiego zero . Itp A basen w rzeki Elbląg , kiedy basen ul.Spacerowa ZERO !

 10. 10
  0
  ~ POMAH
  Piątek, 07.12

  Wspaniał pięknie w Słupsku, było fajny i ładnie mieście w Przemyślu. Co większe mieści w Elblągu ? Ale polityka słabo i spadek ludzie ... 1998 za 130.000 ludności. Dziś ile ludność ? Wstyd prezydent .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.