Czwartek, 27.06.2019, Imieniny: Cyryl, Maryla, Wladyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Klasy zmienią się w mieszkania? ETBS zainteresowany adaptacją kolejnej szkoły

07.09.2018, 17:36:50 Rozmiar tekstu: A A A
Klasy zmienią się w mieszkania? ETBS zainteresowany adaptacją kolejnej szkoły
Jedna szkoła przy Saperów już zmieniła się w budynek mieszkalny

Kolejna szkoła może zostać zaadaptowana na cele mieszkaniowe. Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce, aby w budynku po III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Saperów zamiast klas powstały czynszówki.

Z dawnego kompleksu wojskowego przy ul. Saperów powoli zanikają kolejne szkoły. W tym roku III Liceum Ogólnokształcące, które przeniesiono na ul. Browarną. Wszystko wskazuje na to, że tzw. miasteczko szkolne ma teraz szansę stać się miasteczkiem mieszkań czynszowych. Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, spółka w 100-procentach należąca do miasta, ma pomysł na byłą już siedzibę "trójki". Chce zaadoptować ją na cele mieszkaniowe.

Budynek przy ul. Saperów 14f o powierzchni użytkowej 2.482,7 m2, o funkcji oświaty, nauki i kultury, sportu należy do miasta, a obecnie administruje nim ZBK w Elblągu. Czy przejmie go spółka? O tym zdecydują radni podczas sesji 13 września. Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie wyrażenia zgody na wniesienie przez Gminę Miasto Elbląg wkładu niepieniężnego (aportu) do ETBS znajduje się w programie posiedzenia.

Podobny pomysł ETBS z powodzeniem zrealizował już przy Saperów 14b. Tam, w dawnej siedzibie Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, powstało 41 mieszkań czynszowych. Modernizacja i adaptacja obiektu trwała blisko rok, ale w lipcu 2017 r. wprowadzili się już pierwsi lokatorzy. To są mieszkania na najem, nie mieszkania własnościowe. Najemcy musieli jednak spełnić konkretne warunki. Przede wszystkim nie posiadać własnego lokalu i mieć odpowiedni dochód. - Zapotrzebowanie na takie mieszkania w Elblągu jest duże. Myślę jednak, że będą kolejne realizacje - przekonywał wtedy ówczesny szef ETBS, Tadeusz Kacprzak.

Mam nadzieję, że to nie będzie ostatni temat mieszkaniowy, o którym mówimy, wszystko to jest jednak uzależnione od możliwości ETBS i miasta. Będziemy zastanawiali się nad dalszymi krokami

- mówił z kolei prezydent Witold Wróblewski, podczas uroczystego przekazania kluczy pierwszym lokatorom w lipcu ub. r.

Czy ten kolejny krok będzie rzeczywiście możliwy przy Saperów 14f? To jest w rękach radnych.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --21
  ~ kox
  Piątek, 07.09

  Wezcie tych ludzi z baraków zna Skrzydlatej przenieście gdzieś w godne warunki.Mamy już XXI wiek

 2. 2
  +16
  ~ Ambroży
  Piątek, 07.09

  @kox - czyżbyś był jednym z nich? Skoro nie płacili czynszu, to wylądowali tam na własne życzenie. A warunki są jak najbardziej adekwatne do ich podejścia do płacenia za mieszkanie.

 3. 3
  +9
  ~ Lucio
  Piątek, 07.09

  to teraz jeden budynek stoi w połowie pusty i drugi budynek w połowie pusty, co ze szkołami zajmującymi obie połówki? He?

 4. 4
  +20
  ~ Izi men
  Piątek, 07.09

  Kox byłeś na skrzydlatej? Widziałeś ostanio jak te baraki wyglądają i co się tam dzieje? Wracajac w środę ok. 16 z pracy patrzę a przy pierwszym baraku impreza. Stól na podwórku , alkohol, patola. Od ulicy, niudolnie osłonili się jakaś kołdra (mam nadzieje, że ze śmietnika i nikt pod czyms takim nie spi). Obok biegają dzieci (500+...?) w tym syfie.Przepraszam ale jak ktoś nie dba o swoje życie, rodzine czy otoczenie nie zasługuje na NIC lepszego niz baraki na skrzydlatej.

 5. 5
  +1
  ~ Kto za to odpowie przed sądem
  Piątek, 07.09

  Zmarnowali nase podatników pieniądze, zniszczono projekt tzw. miasteczka szkolnego. Szkoły stamtąd są przenoszone, pomieszczenia adoptowane na mieszkania, bo nie ma pieniędzy na budowę nowych. banda ZŁODZIEI I OSZUSTÓW RATUSZOWYCH. Za cos takiego Putin w rosji lum w Korei Kim by niegospodarnych urzędasów kazał rozstrzelać na miejscu.

 6. 6
  --3
  ~ Nauczyciel handlowkii i fan hotelarza
  Sobota, 08.09

  To pociągnie do odpowiedzialności Po która zaczęła przenosić i likwidować tak jak szkole W Piaskach

 7. 7
  --3
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 08.09

  Sprawa zniszczenia miasteczka szkolnego, wyrzucenia pieniędzy na tamtejsze obiekty szkolne i sportowe dla młodzieży oraz przerabiania teraz budynków na mieszkania - pod wynajem (!), nawet nie własnościowe - nadaje się do prokuratury. To jest przykład rażącej niegospodarności i marnotrawstwa środków publicznych dokonanych przez elbląskich rządzących, nie tylko tej kadencji.

 8. 8
  --2
  ~ opus
  Sobota, 08.09

  za ta niegospodarnosc tow ropuch powinien juz siedziec w wiezieniu. jakim cudem ten czlowiek prowadzi kampanie wyborcza?

 9. 9
  +5
  ~ urzędnik
  Sobota, 08.09

  Ta niegospodarność to POPIS -kto zaczął wyprowadzać szkoły? - handlówkę , hotelarską? V LO ? Kto sprzedal za "zlotówke" Piaski?

 10. 10
  +3
  ~ do Koliński
  Sobota, 08.09

  Nie masz pojęcia o czym brzdąkasz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.