Niedziela, 21.07.2019, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W województwie warmińsko-mazurskim nie powstał żaden obiekt w ramach "Mieszkania Plus". Pierwszy będzie w Elblągu?

06.12.2018, 15:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
W województwie warmińsko-mazurskim nie powstał żaden obiekt w ramach "Mieszkania Plus". Pierwszy będzie w Elblągu?
Z uwagi na potrzeby mieszkaniowe mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego szef Platformy Obywatelskiej w regionie - poseł Jacek Protas zwrócił się z pytaniem do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o program „Mieszkanie Plus”. Okazuje się, że „w województwie warmińsko-mazurskim dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji".
 
Pięć miesięcy temu poseł Jacek Protas złożył interpelacje, w której poruszył temat rządowego programu „Mieszkanie Plus”. - Ile mieszkań w ramach programu "Mieszkanie Plus" wybudowano w województwie warmińsko-mazurskim? Ile mieszkań oddano do użytkowania mieszkańcom? Gdzie w regionie obecnie prowadzone są inwestycje mieszkaniowe i ile lokali w skali województwa obejmują? - dopytywał.
 
Niestety w województwie warmińsko-mazurskim jeszcze nie powstał obiekt w ramach tego prorgramu. - Jeszcze podczas kampanii samorządowej politycy PiS zachwalali program Mieszkanie Plus. Dziś kurtyna opada i dowiadujemy się co stoi za ich propagandą sukcesu. Dosłownie nic! W tak dużym regionie, w który mieszka ponad 1,4 mln mieszkańców, nie potrafili doprowadzić do zakończenia ani jednej inwestycji mieszkaniowej. To wyjątkowa nieudolność  i osobista porażka premiera Morawieckiego – zaznaczył Jacek Protas.
 
Odpowiedzi posłowi udzielił wiceminister Artur Soboń czytamy. - W województwie warmińsko-mazurskim dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji, natomiast planowane jest rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowych we współpracy z lokalnym samorządem (w formule zbliżonej do Partnerstwa Publiczno-Prywatnego) – informował.
 
Nie wykluczone jednak, że inwestycja w ramach programu "Mieszkanie Plus" powstanie w Elblągu.
 
Analizowane są dwa projekty w Nidzicy oraz w Elblągu. Łącznie może tam powstać 287 mieszkań o wartości 73,2 mln zł. Jednocześnie informuję, że liczba projektów znajdujących się w trakcie analiz zmienia się z dnia na dzień, stąd trudno o jednoznaczne dane dotyczące lokalizacji i kwot. Dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji w woj. warmińsko-mazurskim
 
– zapewniał Artur Soboń.
 
Poseł ma jednak zastrzeżenia. - Program zainaugurowano jeszcze w 2016 roku, choć obietnice jego szybkiego wprowadzenia jako sztandarowego projektu padały z ust polityków PiS już w 2015 roku podczas kampanii wyborczej – mówi Jacek Protas. - W międzyczasie rząd PiS zrezygnował z programu „Mieszkanie Dla Młodych”, w ramach którego wsparcie na zakup mieszkań otrzymało ponad 110 tys. osób. Efektem obecnego programu jest zaledwie 480 lokali w całym kraju.
 
 
„Mieszkanie dla Młodych”, choć nie było pozbawione wad, zapewniło wsparcie w nieporównywalnie większej skali . Zamiast wyrzucać program poprzedniego rządu do kosza, można było dokonać w nim korekt i kontynuować. Nie postawiono także na szeroką współpracę z miastami i gminami. Rządowe dotacje na samorządowe programy mieszkaniowe przyniosłyby znacznie lepszy efekt. Zdaje się, że dopiero teraz, po klapie Mieszkania Plus, rząd PiS zdał sobie z tego sprawę
 
– stwierdził Jacek Protas.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ xxlx
  Czwartek, 06.12

  Obłudny ten Protas jak rasowy polityk. Kto od lat dzierży władzę w sejmiku? Kto w związku z tym bojkotował wszystkie inicjatywy dotyczące togo programu? Pewnie pisowcy?

 2. 2
  +13
  ~ dosc
  Czwartek, 06.12

  A dlaczego maja dostawac jeszcze mieszkania ?! A przeciętny obywatel ma na nich płacić !!! Niech wezma kredyt jak każdy wtedy będą mieli mieszkanie.Dosc paasozytniczego zycia tych darmozjadów!

 3. 3
  +9
  ~ Ddrod
  Czwartek, 06.12

  Oj elbląska patologia w passatach 1.9tdi juz zaciera rączki. +500, zasiłki, dopłaty do mieszkań, a teraz mieszkanie za frajer dostaną. A reszta zap@€#dalać do roboty na dzieciorobów!

 4. 4
  +5
  ~ Borek
  Czwartek, 06.12

  Do Ddrot-Nie ubliżaj właścicielom passatów 1.9 tdi,Ja mam takiego,pracuje ciężko,mam kredyt mieszkaniowy nie pobieram 500+ I tylko ma takiego wariata mnie stać.pozdrawiam!

 5. 5
  0
  ~ Fa
  Czwartek, 06.12

  Wychodzi ponad 5000 za metr tyle co u dewelopera w Gdańsku przy obwodnicy więc żadna łaska to po prostu zdzierstwo

 6. 6
  +1
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 07.12

  Powinno się nazywać "Mieszkanie 500 Plus", bo wybudowali już w Polsce prawie 500 mieszkań.

 7. 7
  +1
  ~ nie mafi
  Piątek, 07.12

  Do Fa -czy ty myślisz ze te mieszkania będzie ktoś za darmo budował?Niech jarek ze swoja mafia wezmie się za kielnie i do roboty a wtedy powiem ze dali mieszkania.

 8. 8
  --1
  ~ $$$$$$$
  Piątek, 07.12

  W szywarowo-bagiennym rządzi po , nie wypada brać od pisiorów.

 9. 9
  +2
  ~ kwadrat
  Piątek, 07.12

  oczekiwałem, że gdzieś po drodze panisko wspomni ile to komunalnych mieszkań zbudował przez osiem lat, że wymaga gotowych już po dwóch :) :)

 10. 10
  0
  ~ rejtan
  Piątek, 07.12

  w tym czerwono- zielonym województwie gdzie rządzi pomiot ubecki czerwony,nie robia nic dla ludzi tylko lody kręcą i kradną towarzysze z PEZEL i PO

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.