Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowe skrzydło EUH-E. Jest umowa z wykonawcą, za chwilę ruszą prace budowlane

30.10.2018, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe skrzydło EUH-E. Jest umowa z wykonawcą, za chwilę ruszą prace budowlane
Fot. Ryszard Biel

Inauguracja przyszłego roku akademickiego w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej powinna odbyć się już w nowowybudowanym skrzydle. Dziś władze uczelni podpisały umowę z wykonawcą Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Gdańska firma ma jedenaście miesięcy na realizację 20-milionowej inwestycji.

Budowa nowego skrzydła EUH-E wkracza w decydującą fazę. Dziś (30 września) rektor uczelni Zdzisław Dubiella podpisał umowę z wykonawcą centrum. Jest nią firma Przembud z Gdańska, ta sama, która jest odpowiedzialna za rozbudowę Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Dzisiaj przejmujemy plac budowy. Termin zakończenia realizacji inwestycji to 30 września 2019 roku. To krótki termin, ale nie powinien sprawić nam problemu. Robiliśmy już podobne inwestycje, m.in. dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Mamy doświadczenie, jeśli chodzi o służbę zdrowia, szpitale, budowaliśmy już obiekty medyczne. Tutaj to doświadczenie się przyda

- mówi Konrad Murzyński, prezes Przembud.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna starania o rozbudowę podejmowała od kilku lat. Udało się. W ciągu roku powiększy się o dodatkowe skrzydło. Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, bo tak będzie się nazywał nowy obiekt, będzie miało trzy kondygnacje oraz 2 tysiące 116 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Znajdzie się tam 20 pomieszczeń dydaktycznych, w tym pracownie symulacyjne, przypominające do złudzenia sale szpitalne i laboratoria. Nowy budynek dedykowany jest przyszłym ratownikom medycznym, pielęgniarkom i fizjoterapeutom, kształcącym się w EUH-E na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł. Uczelnia pozyskała na ten cel 14,3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

To inwestycja bardzo duża i kosztowna, ale potrzebna. Przyniesie pożytek uczelni i studentom. Skierowana jest głównie do Wydziału Nauk o Zdrowiu. Nacisk będziemy kładli na kształcenie praktyczne, symulacyjne. Dla studentów ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa i fizjoterapii będzie to inna jakość kształcenia, przeniesienie w XXI wiek

- podkreśla rektor EUH-E.

Początkowo władze uczelni planowały uruchomienie w nowym skrzydle również kierunku lekarskiego. Ten pomysł stoi jednak pod znakiem zapytania? Najpierw EUH-E musi uzyskać konieczną zgodę na kształcenie przyszłych lekarzy. Wniosek w tej sprawie został już złożony.

Trochę się to ślimaczy, ale w tym przypadku wymagana jest pozytywna opinia dwóch resortów: Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego

- dodaje Zdzisław Dubiella.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Ormuz
  Wtorek, 30.10

  a co na to nowopisowiec opaczewski, ktory chcial zabierac ziemie EUHE swojemu nowemu koledze z pisu?

 2. 2
  +4
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 30.10

  Ziemia nasza od nas, unia dopłaci, tylko kto będzie się kształcił?. Jeszcze nie mają odpowiednich decyzji a już budują, no ciekawe?.

 3. 3
  +12
  ~ kreciol
  Wtorek, 30.10

  Niejaki dubiela już wykończył parę firm budowlanych przy powstawaniu dawnej bwsh (obecnie euhe), ciekawe czy powtórzy ten sam numer co wtedy, ....

 4. 4
  +1
  ~ prawieelblążanka
  Wtorek, 30.10

  "Mieszkanka" - chyba w szkole kiepsko wypadła, bo już dzieci w podstawówce uczą się "czytania ze zrozumieniem". Proszę przeczytać artykuł jeszcze raz /bez obrazy/.

 5. 5
  +2
  ~ jurek w.
  Środa, 31.10

  Taka symulacja to jak nauka pływania w basenie bez wody ! Pierwszy raz słyszę o czymś takim ! Zajęcia praktyczne w szkołach medycznych odbywają się w klinikach, pod nadzorem wykwalifikowanej kadry a nie w salach uczelni gdzie leżą w łóżkach gumowe lalki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.