Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

EUH-E coraz bliżej budowy nowego skrzydła. Wiemy, kiedy ruszą prace

28.10.2018, 11:45:47 Rozmiar tekstu: A A A
EUH-E coraz bliżej budowy nowego skrzydła. Wiemy, kiedy ruszą prace
wizualizacja
Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną czeka niemała rewolucja. Już niebawem rozpocznie się inwestycja warta ponad 20 mln zł. Co zostanie wykonane kiedy dokładnie ruszą prace?
 
Budowa nowego skrzydła EUH-E planowana była od lat. Uczelnia, aby kształcić lekarzy, musi mieć do tego odpowiednie warunki. W końcu jednak pieniądze na tą inwestycję zostały zdobyte, a wykonawca niedawno wybrany.
 
- Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonaliśmy 22 października i jest to firma PRZEMBUD z Gdańska (ta sama, która obecnie wykonuje rozbudowę CSE Światowid – przy.red.). Niestety nie obyło się bez problemów, ponieważ procedurę przetargową uruchomiliśmy już w maju, jednak dopiero teraz udało się nam wyłonić wykonawcę, z czego bardzo się cieszę – wyjaśnia rektor EUH-E, dr Zdzisław Dubiella.
 
Jakie prace zostaną wykonane?
 
Wykonawca wykona roboty budowlane wraz z dostawą wyposażenia oraz urządzeń do debriefingu, obejmujące przebudowę i rozbudowę istniejącego skrzydła Uczelni na nowy trzykondygnacyjny budynek. Powstanie budynek w pełni zabezpieczający możliwość praktycznego kształcenia studentów według najnowszych standardów i technologii, z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki, objawy i otoczenie zdarzeń medycznych. Studenci otrzymają możliwość zdobywania wiedzy w praktyce i w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotkają ich w późniejszej pracy
 
– wyjaśnia Zdzisław Dubiella.
 
 
Kiedy inwestycja ruszy? - Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na 30 października w siedzibie Uczelni, w związku z tym prace powinny rozpocząć się na początku listopada b.r.  - dodał rektor EUH-E.
 
Prace mają potrwać niecały rok.
 
Chcemy, aby inwestycja została oddana do użytku naszym studentów już w kolejnym roku akademickim 2019/2020, dlatego termin zakończenia budowy zaplanowany został na 30 września 2019 r. 
 
- zdradził Zdzisław Dubiella.
 
Jaki będzie jej koszt? - Inwestycja powstanie w ramach realizowanego przez Uczelnię projektu „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej" – mówi rektor EUH-E. - Łączny koszt tego zadania to ponad 20 mln. złotych, z czego 14,3 mln. stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Pozostałe blisko 6 mln. złotych stanowi wkład własny EUH-E.  
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Staszek
  Niedziela, 28.10

  Brawo !!! I tak trzymać. To jest kierunek bardzo potrzebny. Liczymy,że część lekarzy pozostanie w naszym mieście.

 2. 2
  +2
  ~ ciekawska
  Niedziela, 28.10

  Ciekawe jakie firmy podejmą się budowy?.

 3. 3
  +7
  ~ Luna
  Niedziela, 28.10

  Ciekawe czy rektor Dubiela rozmawiał przy ostatniej wizycie prezesa o tym dofinansowaniu UE? To w końcu ta Unia jest be dla Polski czy dobra? Czy warto przestrzegać europejskich reguł i wartości, czy "na złość babci odmrozić sobie uszy".

 4. 4
  +5
  ~ Jako Komisja Panu Zabraniam
  Niedziela, 28.10

  Opaczewski jednak nei zabral ziemi euje jak obiecywa w swoich artykulach zanim dostal jedynke w pisie do rady miasta?

 5. 5
  --2
  ~ Nistrz🇦🇮🇦🇼🇧🇯
  Poniedziałek, 29.10

  Jaki to poziom lekarzy będzie? Podobny do absolwentów EUHa?

 6. 6
  --1
  ~ tuitam
  Poniedziałek, 29.10

  Gratulacje!

 7. 7
  +2
  ~ koko
  Poniedziałek, 29.10

  Niektórzy zle zrozumieli temat zreszta nie pierwszy raz. Placówka nie będzie miała nic wspólnego z Akademią lub Uniwersytetem Medycznym wiec nie będzie mogła kształcić lekarzy.

 8. 8
  +1
  ~ Do koko
  Poniedziałek, 29.10

  @koko nigdy nie mów nigdy. Szkolnictwo wyższe w Elblągu to młoda dziedzina, która musi się rozwijać bo inaczej zmiecie ją wiatr historii i konkurencja gdansko - olsztyńska. Może wzorem Olsztyna, w którym połączyły się Akademia Rolniczo - Techniczna, Wyższa Szkoła Pedagogiczna i wydział teologii Seminarium Duchownego w jeden wielki Uniwersytet Warmińsko Mazurski, kiedyś nastąpi to w Elblągu?

 9. 9
  +1
  ~ do koko
  Poniedziałek, 29.10

  Nie, nie będzie mogła kształcić lekarzy, a miało być porozumienie ze Szpitalem Wojewódzkim, to o co chodzi?

 10. 10
  0
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 29.10

  Panie Opaczewski wierzę w pana siłę, przywróci pan własność dla Nas.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.