Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Czy przy dworcu powstanie park handlowy?

13.07.2018, 07:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Czy przy dworcu powstanie park handlowy?
wizualizacja projektu/źródło: http://xci.pl/pl/projekty/elblag

Należącej do PKP spółce Xcity Investemnt nie udało się znaleźć inwestora, który wybudowałby park handlowy w pobliżu elbląskiego dworca. Z pomysłu jednak nie zrezygnowano.

Nie otrzymaliśmy wystarczającej liczby ofert, aby można było rozpocząć proces inwestycyjny dla tej lokalizacji

- wyjaśnia Marcin Bajorek z Xcity Investment.

Teren przy Alei Grunwaldzkiej, gdzie znajduje się budynek z rampami, w którym funkcjonuje między innymi sklep wędkarski, został przeznaczony pod inwestycję. W tym miejscu, PKP - właściciel nieruchomości widzi nowoczesny park handlowy o powierzchni 2 tysiące metrów kwadratowych i duży parking. To nie jest nowy pomysł. Jednak w ubiegłym roku ponownie do niego wrócono. Wskazano siedem takich kolejowych gruntów, wśród nich ten elbląski, w kilku miastach Polski, a należąca do PKP spółka Xcity Investment rozpoczęła poszukiwania inwestora. Wartość projektu oszacowano wtedy na 3,2 mln euro.

Wznawianie projektów zawieszonych w czerwcu 2016 r. było tylko kwestią czasu

– przekonywał wtedy Marek Chibowski, Prezes Zarządu Xcity Investment.

Rokowania zakończyły się fiaskiem. Nie udało się znaleźć chętnego, który na inwestycję w Elblągu wyłożyłby 3,2 mln EUR - na tyle oszacowano przedsięwzięcie. Nie oznacza to jednak, że spółka rezygnuje z realizacji.

W tej chwili jesteśmy w trakcie wypracowania nowej formuły współpracy z potencjalnymi inwestorami i mamy nadzieję, że z uwagi na atrakcyjną lokalizację w Elblągu wzbudzi duże zainteresowanie

- dodaje Marcin Bajorek.

Tym razem znajdzie się chętny? Na odpowiedź na to pytanie elblążanie muszą poczekać. Inna sprawa to fakt, czy w pobliżu E.Leclerca i Biedronki przy ulicy Żeromskiego oraz otwartego niedawno parku handlowego przy ul. Kochanowskiego potrzebna jest kolejna tego typu inwestycja.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kjgiyugd
  Piątek, 13.07

  Były sklepy w budynku PKS...były,to po co ta inwestycja? Ile jest już zamkniętych boksów w hali Elzamu,lub napisy do..wynajęcia. Zły pomysł.

 2. 2
  +3
  ~ polikolik
  Piątek, 13.07

  Polska kościołami i centrami handlowymi stoi.

 3. 3
  +21
  ~ zez
  Piątek, 13.07

  niestety, rzeczywiscie pomysł Parku Handlowego jest spozniony i będzie błędem .. Co jest potrzebne dla takiego miasta jak Elblag oprocz nowych miejsc pracy ,czyli reaktywacji Zamechu , Plastyku ,Truso ,Urzędu Wojewodzkiego ,EZNS ,Biur Projektów ,Jednostek Wojskowych - by znowu mial 140 tyś realnych mieszkańców - nie wiem.

 4. 4
  +9
  ~ el-inw
  Piątek, 13.07

  Tam by się przydał jeden sklep pokroju Decathlona

 5. 5
  +4
  ~ alek
  Piątek, 13.07

  głupawy pomysł. po co tych sklepów tyle, mało jest w okolicy, ktoś na siłę to wymyślił

 6. 6
  0
  ~ Dno
  Piątek, 13.07

  Komu do jasnej Anielki chce się trwonić pieniądze których nie ma! Przedszkola i szkoły dofinansujcie wy kombinatorzy z ratusza i UM !!

 7. 7
  +4
  ~ o matko
  Piątek, 13.07

  Po co to komu Pracy nie ma płaca tragedia - kto będzie w tych lipnych centrach kupował.Juz jedno jest na Kochanowskiego- żal- rossmann, pepco, i rtv- to juz mamy

 8. 8
  +8
  ~ tarantino
  Piątek, 13.07

  Budowac!!!! Taki piekny projekt z rewitalizacja to przeciez wizytowka miasta!!! JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!!!!! Przeciez ten kawalek miasta zasluguje na nowy lad i porzadek a dalej jest piekne osiedle Sadowa!!!!!! MIATO PIEKNIEJE I TO NA PLUS!!!!!!

 9. 9
  +2
  ~ aleja, ulica, plac
  Piątek, 13.07

  "aleja Jak należy pisać w zdaniu nazwę AL. Niepodległości, Al. Stanów Zjednoczonych itp. Dużą czy małą literą? Piszemy Al. (wielką literą), jeśli jest to skrót słowa Aleje, oraz al. (małą literą), jeśli jest to skrót słowa aleja. Tak więc Al. Niepodległości to Aleje Niepodległości, natomiast al. Niepodległości to aleja Niepodległości. Mirosław Bańko"

 10. 10
  +5
  ~ Janek
  Piątek, 13.07

  Pobieram w 100% dla Elblaga są potrzebne zakłady ,które bedą produkowały one zatrudnia ludzi dadzą wynagrodzenia itd Ci ludzie dopiero pójdą napędzać handel , gastronomię ,rozrywkę Kto będzie tam robił zakupy babcie z tych emerytu śmiesznych bo przecież cała młodzież produkcyjna siła napęd gospodarczy wzbogadza Holandię Anglię itd to jest dramat dla Elblaga nie teraz ale za 20-30 lat

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.