Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Obok Lidla na Browarnej powstanie kolejny obiekt handlowy?

10.08.2017, 16:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
Obok Lidla na Browarnej powstanie kolejny obiekt handlowy?
Fot. Ryszard Biel

Wszystko na to wskazuje, że wkrótce w Elblągu przybędą kolejne dwa obiekty handlowo - usługowe. Jedna z gdańskich firm pod koniec lipca wygrała miejski przetarg na zakup prawie półhektarowej działki przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Portowej. Miejscowy plan zagospodarowania umożliwia na niej budowę np. parku handlowego lub marketu. Tego typu obiekt powstanie prawdopodobnie także na terenie między ulicami Kochanowskiego i Komeńskiego. 

Do licytacji działki przy ul. Portowej doszło 31 lipca w elbląskim ratuszu. Pod młotek wystawiono liczącą 4839 m2 niezabudowaną nieruchomość, która sąsiaduje z otwartym w kwietniu br. marketem Lidl przy ul. Browarnej. Położony w pobliżu dawnej stacji Elbląg Zdrój teren, graniczy także z parkingiem, terenem kolejowym i pasem drogowym ul. Browarnej (droga wojewódzka nr 503).

Uchwalony w 2013 r. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego rejonu Elbląg-Zdrój, pozwala na lokalizację w tym miejscu zabudowy usługowej. Oznacza to, że w miejscu tym powstać może np. kolejny market lub mini park handlowy. Oprócz wspomnianego już obiektu o funkcji handlowo-usługowej, w miejscu tym dopuszczono także budowę dojazdów, miejsc postojowych, zieleni towarzyszącej zabudowie oraz obiektów i sieci infrastruktury technicznej.

Zakupem wspomnianej działki zainteresowanych było pięć podmiotów, które wpłaciły wadium w wysokości 100 tys. zł. Licytacja nieruchomości była dość zażarta, bo wywoławcza cena działki wynosząca 1 mln 15 tys. zł poszybowała mocno w górę aż o 85 tys. zł. Ostatecznie za 1,1 mln zł teren zakupiła firma z Trójmiasta. Założone w maju tego roku w Gdańsku przedsiębiorstwo, zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Prezesem firmy jest współwłaściciel gdańskiej spółki, która pod koniec zeszłego roku zakupiła w miejskim przetargu ponad półhektarową działkę pomiędzy ulicami Komeńskiego i Kochanowskiego (mieści się ona w sąsiedztwie planowanego Lidla przy ul. Reja). Z racji tego, że firma ta zajmuje się głównie realizacją retail parków i małych centrów handlowych, w miejscu tym powstanie prawdopodobnie obiekt handlowo-usługowy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jego budowa rozpocznie się w 2018 r. 

Tymczasem na wylicytowanej przez siebie działce przy ul. Portowej, na gdańską firmę nałożone zostaną terminy jej zabudowy. Spółka na rozpoczęcie budowy będzie miała czas do 31 grudnia 2019 r. Natomiast na zakończenie zabudowy nieruchomości, zgodnie z jej przeznaczeniem, firma zostanie zobowiązana do końca 2021 r. W przypadku niedotrzymania któregokolwiek terminu, właściciel gruntu będzie musiał zapłacić na rzecz Miasta kary umowne w wysokości po 100 tys. zł za każdy rozpoczęty rok zwłoki.

Wszystko więc wskazuje na to, że w najbliższych kilku latach w naszym mieście powstaną kolejne dwa obiekty handlowe typu retail park.

Czy w Elblągu jest jeszcze zapotrzebowanie na tego typu obiekty? Zachęcamy naszych Czytelników do dyskusji w komentarzach pod naszym artykułem. Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 20

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ rex
  Czwartek, 10.08

  nie mówcie że Biedra.... :)

 2. 2
  --4
  ~ ja wam to mówie
  Czwartek, 10.08

  Powstaje mini OBI

 3. 3
  +3
  ~ dżungla
  Czwartek, 10.08

  A kiedy w Elblągu powstaną lasy i bory handlowe ?

 4. 4
  +16
  ~ czekamy
  Czwartek, 10.08

  Ciekawe czy planowany mini park przy Rawskiej/Łeczyckiej wreszcie doczeka się budowy

 5. 5
  +13
  ~ Realista
  Czwartek, 10.08

  Odpowiadajac redakcji. Zapotrzebowanie nactego typu obiekty oczywiscie, ze jest. Ale trzeba powiedziec dosc biodronkom I lidliwi. Jestem teraz w na wywczasach w malej miejscowosci ok. 15 tys. Mieszkancow. I maja tu wszystko lacznie z tesco, netto, intermarsze. I jeszcze jedno w ok. 50 tys. ELKU od lat funkcjonuje Castorama.

 6. 6
  +7
  ~ Pytajcie
  Czwartek, 10.08

  Wystarczy pojechać do Gdańska i zobaczyć jak od rana do wieczora jest pełno samochodów i klientów przed centrami handlowymi Ikea, decathlon, obi, Castorama itd . A w Elblągu na co się czeka. Absurd goni absurd. Budujące to czego nie ma w Elblągu

 7. 7
  +6
  ~ Seebe
  Czwartek, 10.08

  Możesz handlować "JULA"

 8. 8
  +5
  ~ mm
  Czwartek, 10.08

  Jestem ciekawa kiedy ruszy budowa czegokolwiek , na placu gdzie miało powstać nieszczęsne Porto? Z tego co pamiętam miało powstawać w lipcu . Mamy sierpień i cisza!!!

 9. 9
  +6
  ~ koszmar
  Czwartek, 10.08

  market budowlany jest natychmiast potrzebny. Szukasz materiału a miejscowe biznesmeny tłumaczą że takie to tylko w telewizji są. żadnych nowości tylko stale chleb ze smalcem.

 10. 10
  +2
  ~ Robo
  Piątek, 11.08

  Tesco, Netto?

 11. 11
  +5
  ~ dc
  Piątek, 11.08

  Może w końcu jakiś porządny market budowlany, bo to co jest teraz to beznadzieja.

 12. 12
  +3
  ~ wiadomo
  Piątek, 11.08

  Stacja Elbląg Zdrój nie jest "dawna". Ona jest czynna, niestety tylko w ruchu towarowym.

 13. 13
  +3
  ~ mama
  Piątek, 11.08

  Dobry pomysł na budowę marketu handlowego. Tylko... na litość, budujcie takie obiekty, których brak w Elblągu, a nie kolejną Biedronkę, czy Lidl. A, jeżeli chodzi o plac przy Browarnej, to uważam, że to bardzo dobre miejsce na centrum handlowe.

 14. 14
  +3
  ~ er ce
  Piątek, 11.08

  Przydałby się duży sklep typu Centrum Ogrodnicze.

 15. 15
  +1
  ~ belfik
  Piątek, 11.08

  Niestety, to jest mały placyk i żadna Castorama, OBI czy coś podobnego nigdy w tym miejscu nie powstanie (względy ekonomiczne), a gdyby jednak jakims cudem pobudowali jakiś market budowlany w tym miejscu, to przestrzeni handlowej starczy conajwyżej na jeden asortyment np farby (i to albo do mieszkań albo elewacyjne, bo na oba brak)

 16. 16
  +1
  ~ Jurny Jurek z kolegami
  Piątek, 11.08

  Domagamy się aby w mieście było tyle agencji towarzyskich ile mamy supermarketów !

 17. 17
  +1
  ~ Zenon
  Sobota, 12.08

  AGATA meble !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.