Czwartek, 18.08.2022, Imieniny: Helena, Ilona, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Kochanowskiego prace idą błyskawicznie. Kiedy ruszą na Łęczyckiej?

11.03.2018, 13:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
Na Kochanowskiego prace idą błyskawicznie. Kiedy ruszą na Łęczyckiej?
Fot. Ryszard Biel

Na budowę niewielkiego parku handlowego przy skrzyżowaniu ulic Rawskiej, Łęczyckiej i Grottgera elblążanie poczekają dłużej, niż zakładano. Z kolei podobna inwestycja przy ul. Komeńskiego jest realizowana w błyskawicznym tempie. Konstrukcja, która wyrosła w tym miejscu, praktycznie w ciągu kilku tygodni, budzi zainteresowanie mieszkańców. - Co tam powstaje - pyta pani Ania, Czytelniczka info.elblag.pl.

Gdy ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, że rusza budowa przy ul. Komeńskiego, inwestycja wyglądała jak duża piaskownica, rozgrzebana przez koparki. Dzisiaj widać już wyraźnie nowy obiekt, co wzbudziła pytania elblążan.

Możecie sprawdzić i napisać na łamach info.elblag.pl co tam powstaje, bo już konstrukcja stalowa stoi. Co tam będzie

- pyta pani Ania.

W tym miejscu powstaje park handlowo-usługowy. Znajdą się w nim sklepy znanych marek. Jak widać na wizualizacji przygotowanej przez gdańskiego inwestora, swoje lokale będą tam miały Rossmann, Pepco czy RTVEuroAGD, choć nie jest to jeszcze potwierdzona informacja. Zakończenie robót zaplanowano bowiem na 1 czerwca 2018 r.

W zupełnie innym tempie idzie inwestycja przy skrzyżowaniu ulic Rawskiej, Łęczyckiej i Grottgera, którą również interesują się elblążanie.

Niemal każda dzielnica ma swoje parki handlowe. Tymczasem my, poza Biedronką, nadal niewiele mamy. Obok dyskontu miało powstać centrum handlowe. Ciekawa jestem, co dzieje się z tą inwestycją? Powstanie, czy będzie to kolejne Porto 55

- mówi mieszkanka Grottgera.

Przypomnijmy. W 2016 roku przy ul. Łęczyckiej otarto nową Biedronkę, która miała być jednym z elementów parku handlowego. W drugim etapie przedsięwzięcie do dyskontu miał zostać dobudowany drugi obiekt. Projekt zakłada, że znajdą się w nim cztery lokale usługowe - każdy o wielkości około 300 m2 z osobnym wejściem z zewnątrz. Jego budowa miała się rozpocząć jeszcze w 2016 roku. Jednak do tej pory pozostaje w fazie planowania. Gdy w ubiegłym roku pytaliśmy inwestora o opóźnienie, bydgoska spółka Stelia tłumaczyła to toczącymi się rozmowami z potencjalnymi najemcami. Od tego czasu minęło ponad pół roku, ale okazuje się, że pod tym względem niewiele się zmieniło.

Rozmowy cały czas trwają. Na razie nic się nie zmieniło. Jeszcze żadna umowa nie została podpisana. Mamy nadzieje, że uda nam się to do końca roku. Rozmawiamy z jedną dużą siecią, która wstępnie byłaby zainteresowana wejściem w to miejsce na początku 2019 roku. Zobaczymy czy to się uda. Jak będziemy już wiedzieli dla kogo budujemy, wtedy zaczniemy budowę. Wszystkie formalności są już załatwione, Mamy już pozwolenie na budowę, nawet media są podciągnięte. Jeśli będziemy mieli chętnych, od razu możemy rozpocząć prace. Nie chcemy jednak robić niczego na siłę

- mówi przedstawiciele inwestora. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Na Kochanowskiego prace idą błyskawicznie. ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-03-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ fsfsf
  Niedziela, 11.03

  Proponuję inwestorom przyjrzeć się jak to wygląda z Biedronką przy ulicy Łęczyckiej.

 2. 2
  +3
  ~ yuzik
  Niedziela, 11.03

  Współczuje tym zamieszkałym przy Reja w nowym i tym w starych domach.Zaraz Lidla postawia i bedzie jazda od 8 do 21 klienci.A od 3 do 10 dostawcy.Taka była za mojej młodosci fajna i cicha uliczka.

 3. 3
  --6
  ~ realista
  Niedziela, 11.03

  "Rossmann, Pepco czy RTVEuroAGDę + o moj boze! Upadek!

 4. 4
  +2
  ~ Do yuzik
  Niedziela, 11.03

  Co za idiotyczny kometarz. Wez sie na wies wyprowadz.

 5. 5
  --5
  ~ Arc
  Niedziela, 11.03

  u nas to są"inwestycje" - kolejne sklepy, gdzie pracownicy będą na śmieciówkach...

 6. 6
  +10
  ~ hd
  Niedziela, 11.03

  Mieszkanko Grottgera,pragnę Cię uświadomić,że Inwestycja na Łęczyckiej nie podzieli losu Porto 55,z tej prostej przyczyny,że planowane jest w tym miejscu centrum handlowe Łąka, typu Biedra,Pepco i Apteka,a to wszystko w jakże eksluzywnym otoczeniu blachy i pustaka.Jeśli nawet szlag to trafi,to strata będzie porównywalna do zamknięcia warzywniaka przez pana Józia.

 7. 7
  +3
  ~ Hańba
  Niedziela, 11.03

  To już inne marki handlowe nie mają wstępu do Elbląga A co z terenem po Porto 55, miał być wierzowiec a jest klepisko sciernisko. Hańba, centr miasta.

 8. 8
  +2
  ~ Minus
  Niedziela, 11.03

  Kto to będzie kupował, w tych" markowych" sklepach? , a to sklepu jubilerskiego tam nie będzie?

 9. 9
  +10
  ~ Lulu
  Niedziela, 11.03

  Ale beznadziejne komentarze, czyżby w Elblągu nie było normalnych ludzi. Przecież te inwestycje są potrzebne, bo będą służyć mieszkańcom. Są po prostu dla nas klientów, a jak ktoś posiada wiedzę, że nie przestrzega się tam praw pracownika to niech poinformuje o tym odpowiednie służby.

 10. 10
  +1
  ~ bbb
  Poniedziałek, 12.03

  yuzik masz rację, już teraz Ci z Reja z tych starszych budynków mają ścianę za oknem, przechodziłem tam ostatnio, masakra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0696411132812