Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Teren przy Bednarskiej wystawiony na sprzedaż. Prezydent Wróblewski: Mamy inwestora, który chce wybudować parking

14.06.2017, 12:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Teren przy Bednarskiej wystawiony na sprzedaż. Prezydent Wróblewski: Mamy inwestora, który chce wybudować parking
Fot. Ryszard Biel

Powrócił temat powstania garażowca na Starówce. Miasto wystawiło na sprzedaż teren między ul. Bednarską a Studzienną. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał, że jest inwestor zainteresowany zbudowaniem w tym miejscu parkingu.

Wiele emocji wzbudził pomysł, aby w centrum Starego Miasta powstał garażowiec. Radni w listopadzie 2016 r. przyjęli projekt uchwały dotyczący przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego kwartału zabudowy między ulicami Studzienną i Bednarską. W tym miejscu miałby powstać parking wielopoziomowy z usługami w parterze. Jednak nie wszyscy radni uważają, że garażowiec w tym miejscu to słuszna inicjatywa.

Urzędnicy zapowiadali że garażowiec dysponowałby 890 miejscami parkingowymi. To spora zmiana, gdyż obecnie na Starówce może zaparkować 375 samochodów.

Wczoraj, 13 czerwca, do wykazu nieruchomości przeznaczonych do zbycia Miasto dodało trzy działki mieszczące się między ul. Bednarską a Studzienną. Zostały one wycenione na 1 mln 897 tysięcy złotych (bez podatku VAT).

Z informacji podanych w BIP-ie wynika, że teren ten ma zostać przeznaczony pod budowę mieszkaniową wraz z usługową.

Kompleks niezabudowanych działek przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wraz z towarzyszącą funkcją usług nieuciążliwych w dolnych kondygnacjach z zakresu handlu, rzemiosła artystycznego, gastronomii oraz pomieszczeń biurowych

– czytamy w zarządzeniu Prezydenta.

Prezydent Elbląga przyznał, że tym terenem zainteresował się już konkretny inwestor.

 

Mamy zainteresowanego inwestora jeśli chodzi o Stare Miasto, który chce na całym kompleksie wybudować miejsca postojowe. Byłoby ich ok. 260, a na wyższych kondygnacjach jest możliwość realizacji takich przedsięwzięć, które inwestor będzie uważał. Dzisiaj ogłosiliśmy przetarg także temat, który wcześniej był omawiamy, dzisiaj jeżeli ten inwestor w ten sposób by wszedł, by nie trzeba było zmieniać planu (zagospodarowania przestrzennego- przyp. red.), mamy szansę to realizować

– mówił Witold Wróblewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ realista
  Środa, 14.06

  To byloby profanacja tego miejsca, niech miasto szuka inwestora, ktory zrekonstruuje ten kwartał. To było najpiekniejsze miesjce na całym stary miescie - słynny dom pod wielbłądem! http://elblag.fotopolska.eu/127217,foto.html?o=b31958&p=1 Zamiast tego chca nam wsadzic jakis garazowiec ala Disnejlend. Niedoczekanie.

 2. 2
  +31
  ~ wist
  Środa, 14.06

  Czy to znaczy, że pod innym pretekstem i tak powstanie parking? Dlaczego to p. Wróblewski forsuje niechcianą inwestycję? I jeszcze jedno p. Wróblewski, jak tam z rozliczeniem "efektów" pracy pańskiego doradcy z Iławy? I czy to prawda, że ten pański doradca dalej panu doradza i za jakie pieniądze? Mieszkańcy powinni o tym wiedzieć, wszak to są pieniądze elblążan, czyż nie tak?

 3. 3
  +30
  ~ Nowoczesny
  Środa, 14.06

  Żadnego garażowca na Strym Mieście!!! Wróbel jak to zrobisz to będzie twoja ostatnia kadencja!!!

 4. 4
  +21
  ~ Jamaleg
  Środa, 14.06

  Kto za referendum w sprawie odwołania Wróblewskiego ?

 5. 5
  +20
  ~ Fajsbook
  Środa, 14.06

  Wczoraj na portel pisałem że chcą wykręcić wala w biały dzień i proszę dzisiaj to już wiem oficjalnie

 6. 6
  +28
  ~ Robert Koliński
  Środa, 14.06

  Idiotyczna, skandaliczna i prymitywna próba obejścia sprzeciwu mieszkańców wobec kretyńskiego pomysłu budowy garażowca na Starym Mieście - skoro władze miasta w ten sposób próbują pogrywać z mieszkańcami, to trzeba po prostu zmienić takich nieudolnych i załganych włodarzy.

 7. 7
  +21
  ~ q1
  Środa, 14.06

  Co to znaczy "a na wyższych kondygnacjach jest możliwość realizacji takich przedsięwzięć, które inwestor będzie uważał"? Czyli UM ma to "gdzieś", co tam stworzy inwestor? Może "chińczyk"?

 8. 8
  +11
  ~ rex
  Środa, 14.06

  ty świnio!

 9. 9
  +12
  ~ OoPopatrz
  Środa, 14.06

  Robi się nieciekawie. Przykrywa się też temat, gdzie na Willowej/Sadowej sprzedają działki po 100zł za m2. Tyle, że nie kupisz jednej, bo przetarg jest pod dewelopera. Każdy, kto szuka ziemi w mieście dobrze wie, jak atrakcyjna jest to cena.

 10. 10
  +16
  ~ ahahah
  Środa, 14.06

  CZyli zbudują zwykły płatny parking. Będzie taki piękny widok jak kiedyś na rogu obecnej Przymurze i Wigilijnej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.