Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Teren przy Bednarskiej wystawiony na sprzedaż. Prezydent Wróblewski: Mamy inwestora, który chce wybudować parking

14.06.2017, 12:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Teren przy Bednarskiej wystawiony na sprzedaż. Prezydent Wróblewski: Mamy inwestora, który chce wybudować parking
Fot. Ryszard Biel

Powrócił temat powstania garażowca na Starówce. Miasto wystawiło na sprzedaż teren między ul. Bednarską a Studzienną. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał, że jest inwestor zainteresowany zbudowaniem w tym miejscu parkingu.

Wiele emocji wzbudził pomysł, aby w centrum Starego Miasta powstał garażowiec. Radni w listopadzie 2016 r. przyjęli projekt uchwały dotyczący przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego kwartału zabudowy między ulicami Studzienną i Bednarską. W tym miejscu miałby powstać parking wielopoziomowy z usługami w parterze. Jednak nie wszyscy radni uważają, że garażowiec w tym miejscu to słuszna inicjatywa.

Urzędnicy zapowiadali że garażowiec dysponowałby 890 miejscami parkingowymi. To spora zmiana, gdyż obecnie na Starówce może zaparkować 375 samochodów.

Wczoraj, 13 czerwca, do wykazu nieruchomości przeznaczonych do zbycia Miasto dodało trzy działki mieszczące się między ul. Bednarską a Studzienną. Zostały one wycenione na 1 mln 897 tysięcy złotych (bez podatku VAT).

Z informacji podanych w BIP-ie wynika, że teren ten ma zostać przeznaczony pod budowę mieszkaniową wraz z usługową.

Kompleks niezabudowanych działek przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wraz z towarzyszącą funkcją usług nieuciążliwych w dolnych kondygnacjach z zakresu handlu, rzemiosła artystycznego, gastronomii oraz pomieszczeń biurowych

– czytamy w zarządzeniu Prezydenta.

Prezydent Elbląga przyznał, że tym terenem zainteresował się już konkretny inwestor.

 

Mamy zainteresowanego inwestora jeśli chodzi o Stare Miasto, który chce na całym kompleksie wybudować miejsca postojowe. Byłoby ich ok. 260, a na wyższych kondygnacjach jest możliwość realizacji takich przedsięwzięć, które inwestor będzie uważał. Dzisiaj ogłosiliśmy przetarg także temat, który wcześniej był omawiamy, dzisiaj jeżeli ten inwestor w ten sposób by wszedł, by nie trzeba było zmieniać planu (zagospodarowania przestrzennego- przyp. red.), mamy szansę to realizować

– mówił Witold Wróblewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ realista
  Środa, 14.06

  To byloby profanacja tego miejsca, niech miasto szuka inwestora, ktory zrekonstruuje ten kwartał. To było najpiekniejsze miesjce na całym stary miescie - słynny dom pod wielbłądem! http://elblag.fotopolska.eu/127217,foto.html?o=b31958&p=1 Zamiast tego chca nam wsadzic jakis garazowiec ala Disnejlend. Niedoczekanie.

 2. 2
  +31
  ~ wist
  Środa, 14.06

  Czy to znaczy, że pod innym pretekstem i tak powstanie parking? Dlaczego to p. Wróblewski forsuje niechcianą inwestycję? I jeszcze jedno p. Wróblewski, jak tam z rozliczeniem "efektów" pracy pańskiego doradcy z Iławy? I czy to prawda, że ten pański doradca dalej panu doradza i za jakie pieniądze? Mieszkańcy powinni o tym wiedzieć, wszak to są pieniądze elblążan, czyż nie tak?

 3. 3
  +30
  ~ Nowoczesny
  Środa, 14.06

  Żadnego garażowca na Strym Mieście!!! Wróbel jak to zrobisz to będzie twoja ostatnia kadencja!!!

 4. 4
  +21
  ~ Jamaleg
  Środa, 14.06

  Kto za referendum w sprawie odwołania Wróblewskiego ?

 5. 5
  +20
  ~ Fajsbook
  Środa, 14.06

  Wczoraj na portel pisałem że chcą wykręcić wala w biały dzień i proszę dzisiaj to już wiem oficjalnie

 6. 6
  +28
  ~ Robert Koliński
  Środa, 14.06

  Idiotyczna, skandaliczna i prymitywna próba obejścia sprzeciwu mieszkańców wobec kretyńskiego pomysłu budowy garażowca na Starym Mieście - skoro władze miasta w ten sposób próbują pogrywać z mieszkańcami, to trzeba po prostu zmienić takich nieudolnych i załganych włodarzy.

 7. 7
  +21
  ~ q1
  Środa, 14.06

  Co to znaczy "a na wyższych kondygnacjach jest możliwość realizacji takich przedsięwzięć, które inwestor będzie uważał"? Czyli UM ma to "gdzieś", co tam stworzy inwestor? Może "chińczyk"?

 8. 8
  +11
  ~ rex
  Środa, 14.06

  ty świnio!

 9. 9
  +12
  ~ OoPopatrz
  Środa, 14.06

  Robi się nieciekawie. Przykrywa się też temat, gdzie na Willowej/Sadowej sprzedają działki po 100zł za m2. Tyle, że nie kupisz jednej, bo przetarg jest pod dewelopera. Każdy, kto szuka ziemi w mieście dobrze wie, jak atrakcyjna jest to cena.

 10. 10
  +16
  ~ ahahah
  Środa, 14.06

  CZyli zbudują zwykły płatny parking. Będzie taki piękny widok jak kiedyś na rogu obecnej Przymurze i Wigilijnej.

 11. 11
  +25
  ~ pioan
  Środa, 14.06

  Taka decyzja wymaga decydowanego sprzeciwu mieszkańców Elbląga ( a gdzie są tutaj środowiska historyków, architektów, projektantów i budowlańców?) - trzeba jasno stanowczo powiedzieć NIE dla uporczywie forsowanej a IDIOTYCZNEJ inwestycji w sercu Starego niemal 800 letniego Miasta!!!

 12. 12
  +19
  ~ gh
  Środa, 14.06

  W sercu starówki nie buduje się tandetnych parkingów! To robi się na obrzeżach. Za takie oszpecenie starówki powinien być kryminał dla tych, którzy to forsują i zatwierdzą.

 13. 13
  +16
  ~ ambroży
  Środa, 14.06

  Jak garażowiec powstanie, to Wróblewski nie doczeka końca kadencji, bo go załawimy w referendum. Tak jak Nowaczyka.

 14. 14
  +9
  ~ Robo
  Środa, 14.06

  Ul. Bednarska http://elblag.fotopolska.eu/127227,foto.html

 15. 15
  +6
  ~ Robo
  Czwartek, 15.06

  http://elblag.fotopolska.eu/Elblag/b31958,Kamienica_pod_Wielbladem.html

 16. 16
  +13
  ~ ortofob
  Czwartek, 15.06

  Czy Wróblewski to analfabeta? Po jakiemu on mówi: Dzisiaj ogłosiliśmy przetarg także temat, który wcześniej był omawiamy, dzisiaj jeżeli ten inwestor w ten sposób by wszedł, by nie trzeba było zmieniać planu (zagospodarowania przestrzennego- przyp. red.), mamy szansę to realizować ” Rozumiecie coś z tego?

 17. 17
  +8
  ~ kola
  Piątek, 16.06

  Niestety prezydent Wróblewski jest fałszywym i zakłamanym gospodarzem miasta - co innego mówi na spotkaniu z mieszkańcami a co innego robi. To nie pierwszy raz jak roluje elblążan. Tak było w przypadku EPECu, gdy trzymał i trzyma parasol ochronny nad przestępczą ekipą i tak jest w przypadku starego miasta. Ustawka za plecami mieszkańców. To sam działki na Sadowej - które podzielone mogą być sprzedane za 300 zł za metr, a pójdą za 100 dla zaprzyjaźnionego dewelopera. Jak myślicie dla kogo? Wróblewski to totalna porażka ! Niestety - a miało być tak dobrze.

 18. 18
  +4
  ~ marek elbląski
  Piątek, 16.06

  Szanowny Panie Prezydęcie:)Bardzo dziękuję,że jest Pan wielkim przyjacielem nas,Elblążan i że spełnia Pan w 100 procentach nasze marzenia,ten parking na Bednarskiej to właśnie realizacja najskrytszych pragnień,nas,mieszkańców tego grodu.Po realizacji tego zamierzenia,na pewno wyborcy odpowiednio Pana ocenią przy urnie wyborczej,póki co,niech Pan realizuje swoje zamierzenia,bo wladuchna zawsze wie najlepiej:)

 19. 19
  +4
  ~ pioan
  Niedziela, 18.06

  Jak najwięcej rekonstrukcji, bo "disneyland-owa" retrowersja udającą starówkę plus fatalny wariant rekonstrukcji układu drogowego i ulic tejże - to ślepy zaułek w odbudowie tak starego cennego zespołu miejskiego; piętrowe parkingi - na obrzeżach (np. pomiędzy dawnym Torem Powroźniczym a ul. Robotniczą; np. ul. Krótka - choć tak naprawdę to też jest obszar starówki - Nowe Miasto - czy południowa Wyspa Spichrzów lub na zachód od niej) - zdecydowane NIE dla zniszczenia najcenniejszego obszaru Starego Miasta czyli Bednarskiej z jej historycznymi perełkami - ten cały garażowiec to chory, szatański pomysł, oby nigdy nie został zrealizowany; zaś umieszczenie rzeźb charakterystycznych dla najcenniejszych budynków na szczytach pierzei garażu udających kamienice - to jakiś chichot historii

 20. 20
  +3
  ~ Elbinger
  Wtorek, 20.06

  Miastem rządzi „Ekipa Zaniechań”: zamiast tramwaju wzdłuż Odrodzenia – ścieżka rowerowa ( i to – o ironio – powstała z budżetu obywatelskiego!); a gdzie jest połączenie linii tramwajowych Królewiecka – Ogólna przez Fromborską, wraz z nową zajezdnią i przebudową skrzyżowań i ulic w rejonie Szpitala WSzZ (dotyczy zwłaszcza Węzła: Piłsudskiego – Królewiecka -Kościuszki)? Co z Obwodnicą Wschodnią? A jak wygląda Grunwaldzka w jej środkowym biegu miedzy Grottgera a Komeńskiego? – zero perspektyw rozwoju! Wieżowiec Sądów – bez porządnego parkingu czy garażowca. Szpital Wojewódzki – bez garażowca. Tym bardziej dziwi, że ZAMIAST powyższych żywotnie ważnych dla rozwoju miasta inwestycji - forsuje iście SZATAŃSKI pomysł z garażowcem w sercu Starówki. Chyba trzeba będzie podziękować takiej „Władzy"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.