Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Są kolejne problemy. Czy opóźnią realizację zadań na odcinku ulicy 12 Lutego?

15.08.2012, 09:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Są kolejne problemy. Czy opóźnią realizację zadań na odcinku ulicy 12 Lutego?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( fot. arch. red.)

Jeszcze w sierpniu ruszą dodatkowe roboty budowlane na odcinku ulicy 12 Lutego, będące częścią zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 504 w Elblągu”. Okazuje się, że wykonawca prac, firma EUROVIA, natrafił na kolejne problemy, które bezpośrednio wpływają na wykonanie całej podstawowej inwestycji.

Przypominamy, ze  zamówienie podstawowe na wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn.: „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 504 w Elblągu – ul. 12 Lutego”, zostało udzielone wykonawcy, firmie EUROVIA POLSKA S.A. Termin wykonania zamówienia podstawowego jest ustalony aneksem do umowy z dnia 30.04.2012 r. do 30.06.2012 r. Wygląda więc na to, że wykonanie tej inwestycji, już w tej chwili jest mocno opóźnione.

Wykonanie dodatkowych robót budowlanych, wynikające z kolejnych problemów, na jakie w trakcie przebudowy ulicy natrafił wykonawca, również powierzono firmie EUROVIA i, jak zaznaczono, jest ono niezbędne do prawidłowego wykonania prac wchodzących w zakres zamówienia podstawowego, a stało się konieczne, na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia.

Dodatkowe roboty budowlane, które będą wykonywane na ulicy 12 Lutego będą polegały na wycince drzew i krzewów oraz rozbiórce dodatkowych nawierzchni.

Okazuje się bowiem, że w trakcie wykonywania robót niektóre drzewa kolidują z nowo budowanym układem drogowym w obszarze skrzyżowania. Spowodowane to zostało tym, że drzewa na mapie nie są wskazane w miejscach ich rzeczywistego posadowienia i w trakcie opracowywania projektu nie wstępowały w kolizję z projektowanym układem drogowym. Ich wycięcie staje się obecnie niezbędne do wykonania robót, związanych z realizacją przedmiotowej przebudowy.

Z kolei w trakcie wykonywania robót rozbiórkowych nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Gen. Grota Roweckiego, 12 Lutego i Armii Krajowej okazało się, że grubość istniejącej nawierzchni jest znacznie większa, niż zakładała dokumentacja projektowa, na podstawie której realizowane są roboty. Grubość asfaltu miejscami wynosi nawet 0,34 m, a podbudowy betonowej 0,4 m.

Dodatkowo, w niektórych miejscach, pod asfaltem znajdowała się warstwa z kostki kamiennej. Dlatego podjęto decyzję o wykonaniu dodatkowych robót budowlanych, gdyż całe zadanie, jakim jest przebudowa drogi na odcinku ulicy 12 Lutego, bezwzględnie uzależnione jest od wykonania robót dodatkowych. Prace budowlane na rzeczonych odcinkach, ruszą w najbliższych dniach sierpnia.

Wstępna wycena robót  dodatkowych zamyka się w kwocie  344 601,26 zł brutto.

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ czytam
  Środa, 15.08

  jak oni są w stanie wyliczyć koszty do 26 groszy po przecinku ... toć to zakrawa na uczciwość ....

 2. 2
  +10
  ~ cotons
  Środa, 15.08

  jak to w jaki sosób najpierw podają cenę, a potem doliczją podatek i wychodzi cyfra po przecinku

 3. 3
  +16
  ~ gfd
  Środa, 15.08

  A to że kostka brukowa jest pod asfaltem to wcale nie trzeba być wróżką bo praktycznie cały Elbląg był nią wyłożony.

 4. 4
  +14
  ~ karol
  Środa, 15.08

  Żygać sie chce jak to sie czyta, czy w tym mieście jeszcze koś potrafi mądrz rządzić czy tylko bawi się rządzeniem jeżdżąc do Chin Dubaju Kaloiningradu itp.CZAS NA ZMIANY!!!!!!!

 5. 5
  +18
  ~ Elbląg moim miastem(jeszcze)
  Środa, 15.08

  Król Kazimierz zwany Wielkim zastał Polskę drewnianą a zostawił Murowaną, zaś Grzegorz Nowaczyk zastał Elbląg ładny a pozostawi go rozkopanym :( Potomni nadadzą mu przydomek wykopek :D

 6. 6
  +9
  ~ Mierz siły na zamiary
  Środa, 15.08

  Prawda jest taka,że...EUROVIA nie ma pieniedzy na dokończenie budowy. Grozi firmie upadek jak gdańskiej HYDRO BUDOWIE czy UNIVERSAL. Nawet na stronie firmy nie ma info ,ze jakas budowę prowadzi w Elblągu EUROVIA, ot i cała prawda :)

 7. 7
  +11
  ~ skandal i tyle
  Środa, 15.08

  dawać tramwaj przy czołgu w kierunku grota,a 1-go maja zrobić deptakiem z kawiarniami a nie bankami!!!!

 8. 8
  +8
  ~ nikt nie odpowiada a płatnik
  Środa, 15.08

  ubezwłasnowolniony. Będzie jeszcze dużo robót dodatkowych, sporządzający mapy nie zapłaci, projektant nie zapłaci, wykonawca mimo weryfikacji projektu też nie zapłaci - wy płacicie choć nie macie na to żadnego wpływu

 9. 9
  +4
  ~ Nowa Prawica
  Środa, 15.08

  niezle jaja byly wczoraj na zatorzu. przyjechali sobie robic cos przy drodze W GODZINACH SZCZYTU (i to jeszcze przedswiatecznego) i zrobili ruch wahadlowy, jakby jeszcze malo kolejek sie tworzylo przy przejezdzie kolejowym... warto dodac ze wczesniej przez kilka miesiecy NIC sie tam nie dzialo... takie prace w cywilizowanych miastach robi sie w nocy ustawiwjac oswietlenie.

 10. 10
  +4
  ~ bezi
  Środa, 15.08

  Prawie 40 cm asfaltu? niezle.. jak sie latami na tych ulicach tylko dziury łatało i dodawalo kolejne warstwy asfaltu, to co sie dziwic, ze tyle sie tego nazbieralo..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2312932014465