Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Powstaje nowy pawilon handlowo-usługowy. Inwestorem jest Lucjan Filaszkiewicz

26.07.2012, 12:17:13 Rozmiar tekstu: A A A
Powstaje nowy pawilon handlowo-usługowy. Inwestorem jest Lucjan Filaszkiewicz
Fot. nadesłane

Kilka dni temu na adres naszej redakcji dotarły wiadomości od czytelników, których bulwersuje fakt powstania nowego pawilonu usługowo handlowego przy ulicy Jana III Sobieskiego w Elblągu, którego głównym inwestorem jest Lucjan Filaszkiewicz, członek Elbląskiej Rady Gospodarczej. Ten sam, który był jednym z głównych przeciwnikiem rozbudowy CH „Ogrody”. „Gdzie więc leżą granice między interesem społecznym, a prywatnym?” - pyta w mailu do naszej redakcji jeden z czytelników.

Z kolei inny internauta pisze do nas: „Pan Lucjan Filaszkiewicz jako inwestor powstającego obiektu nie udziela informacji, jaki budynek powstanie przy ulicy Sobieskiego. Najprawdopodobniej ma być to sklep Biedronka, jednak sam pan Filaszkiewicz tej informacji nie potwierdza. Tablica informacyjna wskazuje tylko na budynek Usługowo Handlowy”.

Czytelnik prosi też o to byśmy sprawdzili, czy w celu uzyskania pozwolenia na budowę rzeczonego obiektu, nie zostały zatajone istotne informacje jakie winny być brane przy wydawaniu opinii środowiskowej, pod względem dopuszczalności hałasu, proporcji zagospodarowania terenu, oddziaływanie na środowisko, wysokość i rozmiaru obiektu. Jeżeli zostały zatajone – jak pisze nasz czytelnik - jest to podstawa do stosownego zawiadomienia.

Te informacje chcieliśmy zweryfikować. Zostawiliśmy sobie kilka dni na publikację materiału, gdyż chcieliśmy bezpośrednio dotrzeć do najbardziej zainteresowanego całym problemem – Lucjana Filaszkiewicza. Od poniedziałku próbowaliśmy skontaktować się z panem Filaszkiewiczem poprzez biuro Gildii Kupców Żuławskich. Niestety był on nieuchwytny.

Kontaktowaliśmy sie również z kierownikiem budowy całej inwestycji powstającej przy ulicy Sobieskiego w Elblągu, Januszem Pilichowskim. Na temat prowadzonej budowy kierownik robót nie chciał się jednak wypowiadać. - Nie jestem upoważniony do udzielania informacji w tej sprawie - powiedział Janusz Pilichowski w rozmowie z nami. - Wszelkich odpowiedzi udziela w tej kwestii inwestor - dodał.

Pomocy przy kontakcie z Lucjanem Filaszkiewiczem szukaliśmy też u kierownika robót, który obiecał nam przesłać numer kontaktowy do pana Filaszkiewicza. Na ten numer czekamy do dziś, a kierownik robót nie odbiera już telefonu.

W związku z tym, że nie mamy uprawnień do tego, by dotrzeć do dokumentów lub dostać zgodę na wgląd w wydane pozwolenie na budowę i informacji, na jakich warunkach została ona przyzwolona, jedyna osobą, która może zabrać głos w tej kwestii jest pan Lucjan Filaszkiewicz.

Rzeczona budowa jest inwestycja prywatną. Wniosek o pozwolenie na powstanie budowy inwestor składa np. w Starostwie Powiatowym, w Wydziale Architektury i Budownictwa lub w Urzędzie Miasta. Jako osoby z zewnątrz nie mamy prawa ingerować w decyzje, które dany Wydział wydał, a już Wydział Architektury i Budownictwa przy Starostwie Powiatowym nie jest zobowiązany do zamieszczania takich informacji na swojej stronie internetowej.

Nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieję na to, że pan Lucjan Filaszkiewicz zabierze głos w tej sprawie.

 


 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 17

%58.8 %41.2
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (69)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ informator
  Czwartek, 26.07

  Pan Filaszkiewicz jest wlascicielem Hurtowni zabawek (...),tam na pewno mozna go zastac

 2. 2
  +37
  ~ M.
  Czwartek, 26.07

  Jak dla mnie pan Filaszkiewicz, przeszedł już samego siebie. Partykularyzm interesów jest mu bliższy, aniżeli rozwój miasta i wyjście z prowincjonalnego zaścianka, w którym Elbląg siedzi. Brawo! U mnie wielka krecha psze pana. I wierze, że inni internauci się po panu nieźle przejadą.

 3. 3
  +23
  ~ ccc
  Czwartek, 26.07

  We Wolsce dokładnie wszystko się tak załatwia, marionetki w szpicy, prawdziwi gracze z tyłu, a płacimy my

 4. 4
  +47
  ~ sd
  Czwartek, 26.07

  Filaszkiewicz probuje blokowac rozbudowe CH Ogrody, aby wybudowac wlasny lokal handlowo uslugowy!!!! Czy to nie podchodzi pod nieuczciwa konkurencje?

 5. 5
  +46
  ~ cvbnk
  Czwartek, 26.07

  Gościu protestuje przeciw rozbudowie Ogrodów bo troszczy się o mieszkańców z sąsiednich budynków mieszkalnych. A sam buduje ludziom pod oknami jakiś moloch handlowy. To dopiero hipokryzja

 6. 6
  +34
  ~ xctvybun
  Czwartek, 26.07

  Trzeba pisać petycję o wstrzymanie tej inwestycji. Trzeba walczyć z takimi natrętnymi ludźmi.

 7. 7
  +28
  ~ jk.
  Czwartek, 26.07

  Tylko w Polsce takie rzeczy. Kto to widział żeby jedna osoba mogła blokować rozwój całego miasta. Toż to nawet sprzeczne z odwieczną zasadą że liczy się zdanie większości a nie mniejszości

 8. 8
  +33
  ~ Figo
  Czwartek, 26.07

  Przejechać się po Filaszkiewiczu? To jest nie możliwe.Dlaczego?Bo to jest oschły,wyrafinowany człowieczek.Rozwój Elbląga? To dla tego gostka nic nie znacząca bajka.TYLKO ON!!! Drodzy Internauci napisze tak.Był taki czas kiedy były perypetie z budową Leclerca,ON był wielkim przeciwnikiem.Ale był też taki czas,kiedy Pan Filaszkiewicz został radnym, zastępując zmarłego radnego,bo taka jest kolej rzeczy.Za jego radnowania wybudowano w Elblągu kilka sklepów,wielko-powierzchniowych.Podnosił rączki i nie protestował.Dziś, oprotestował rozbudowę CH "OGRODY",wielki obrońca Gildii.Jest to skandal.Ci co wnoszą protesty,powinni wpłacać kase o 1 % wartości inwestycji.Wtedy po przegraniu sprawy, tracili by kasiore i to sporą.A dziś takiemu bucowi, coś nie leży i bez konsekwencji blokuje wszystko.

 9. 9
  +28
  ~ kokojumbo
  Czwartek, 26.07

  Zawiadomić CBA i pzaciągane .a Filaszkiewicz. To teraz wiadomo czemu blokował rozbudowę CH OGRODY,

 10. 10
  +34
  ~ h
  Czwartek, 26.07

  szkoda słów jestem za zablokowaniem jego budowy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2868769168854