Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Mimo finansowych problemów, inwestycji drogowych nie zabraknie

24.03.2011, 13:30:03 Rozmiar tekstu: A A A
Mimo finansowych problemów, inwestycji drogowych nie zabraknie
fot. Rafał Kadłubowski / po zimowej przerwie dokończona zostanie m.in. przebudowa ul. Ratuszowej

Budowa ul. Rzeźnickiej wraz z parkingiem na Starówce, przebudowa ul. Rzepakowej w Rubnie, przebudowa skrzyżowania ulic Grota Roweckiego – 12 Lutego – Armii Krajowej, a także przebudowa miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 503 od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju, to inwestycje, których realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Do wspomnianych projektów, należy doliczyć inwestycje drogowe, które są w trakcie realizacji. Są to: przebudowa ul. Chrobrego, Traugutta oraz skrzyżowania ulic Grota Roweckiego– Trybunalska – Ratuszowa – Łączności. Wszystkie zostaną ukończone w 2011 r.

Inwestycje w trakcie


Przebudowa ul. Chrobrego prowadzona jest w podziale na 3 odcinki: odcinek od Kościuszki (bez ronda) do Grudziądzkiej (wznowienie prac robót planowane jest w ostatnim tygodniu marca), Rondo na skrzyżowaniu ul. Chrobrego – Kościuszki – Agrykola (realizacja od 1 maja br.) oraz pozostały odcinek ulicy Chrobrego – do włączenia się w ul. Marymoncką (prace wznowiono w II połowie marca). Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na II połowę października 2011r.

Także przebudowa ul. Traugutta jest etapowana.  Wznowienie prac nad drugim etapem nastąpi w II połowie marca.
- Planowane jest zakończenie robót na odcinku od ul. Kwiatowej do Ronda Compiegne oraz rozpoczęte zostaną roboty na odcinku od Słonecznej do ronda z przywróceniem ruchu na skrzyżowaniu z ul. Słoneczną – informuje Anna Kleina, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - Powyższe roboty zgodnie z harmonogramem zakończone zostaną w pierwszym tygodniu maja. W II połowie kwietnia wykonawca przystąpi do robót na pozostałym odcinku ulicy Traugutta (od Ronda do ul. Moniuszki). Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2011 r.

Wznowiono zostały także prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Gen. Grota Roweckiego– Trybunalskiej – Ratuszowej – Łączności wraz z Przebudową ulicy Ratuszowej i Łączności. Planowane zakończenie inwestycji nastąpi do 31 maja 2011 r.

Inwestycje planowane do realizacji w tym roku


Zupełnie nowymi inwestycjami, których realizacja rozpocznie się i zakończy w tym roku będą: budowa ul. Rzeźnickiej na elbląskiej Starówce oraz przebudowa ul. Rzepakowej w dzielnicy Rubno.

Budowa ul. Rzeźnickiej obejmować będzie także budowę parkingu. Aktualnie trwa przygotowanie dokumentacji przetargowych. Planowane rozpoczęcie robót - po rozstrzygnięciu przetargu – to II kwartał 2011 r.  Prace ukończone zostaną w IV kwartale 2011 r.

W II kwartale br. planowane jest rozpoczęcie procedur przetargowych na realizację inwestycji dotyczącej przebudowy ul. Rzepakowej. Planowane rozpoczęcie robót nastąpi po rozstrzygnięciu przetargu, a więc w II kwartale 2011 r.  Termin realizacji przewiduje się na IV kwartał 2011 r. lub I kwartał 2011 r.

Inwestycje wieloletnie z rozpoczęciem w roku 2011 r.

W tym roku rozpoczną się także dwa bardzo duże zadania inwestycyjne. Pierwszym z nich będzie przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej Nr 504 - ul. 12 Lutego. Obecnie trwają procedury przetargowe na wyłonienie Inżyniera Kontraktu oraz wykonawcę robót. Inwestycja została podzielona na kilka etapów. Jeszcze w tym roku - po rozstrzygnięciu przetargu, co powinno nastąpić w II połowie 2011 r. - rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Gen. Grota - Roweckiego – 12 Lutego – Armii Krajowej. Prace zakończą się w IV kwartale 2012 r.

- W roku 2011 planowane jest rozpoczęcie robót przygotowawczych oraz usuwanie kolizji z układem drogowym. Szczegółowy harmonogram oraz zakres robót ustalony zostanie po wyborze wykonawcy w postępowaniu przetargowym i uzależniony będzie od terminu jego rozstrzygnięcia – zastrzega Anna Kleina. - Etap I realizowany będzie z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Etap drugi, którego realizację przewidziano dopiero na 2013 r. Stanowi przebudowę odcinka ul. 12 Lutego, od skrzyżowania zrealizowanego w etapie I do skrzyżowania zrealizowanego w etapie III. Zadanie to obejmować będzie również budowę parkingu przy ul. Ratuszowej. Etap ten finansowany będzie w całości ze środków własnych Miasta.

Być może jeszcze pod koniec tego roku, lub w pierwszym kwartale 2012 r. Rozpocznie się realizacja etapu trzeciego. W jego zakresie znajduje się przebudowa skrzyżowania ulic: 12 Lutego – Królewiecka – Teatralna – Nowowiejska oraz przebudowa odcinka ul. Nowowiejskiej.

- Planowany termin zakończenia tego etapu to IV kwartał 2012 r. Szczegółowy harmonogram i zakres robót ustalony zostanie po wyborze wykonawcy w postępowaniu przetargowym i uzależniony będzie od terminu jego rozstrzygnięcia – informuje rzecznik prasowy elbląskiego Ratusza. - Etap będzie realizowany ze środków własnych Gminy Miasta Elbląg przy współudziale środków inwestora realizowanej Galerii handlowo – usługowej Porto 55. 

Ostatnią inwestycją drogową, której rozpoczęcie przewiduje się w tym roku jest przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta. Mowa tu o odcinku stanowiącym pierwszy etap projektu - od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju.

- Przygotowane są dokumenty przetargowe na wyłonienie Inżyniera Kontraktu i Wykonawcę robót. Przetargi zostaną ogłoszone po zatwierdzeniu dokumentacji przetargowych przez Instytucję Zarządzającą. Planowany termin rozpoczęcia robót to czerwiec 2011. Realny termin rozpoczęcia inwestycji uzależniony jest jednak od terminu rozstrzygnięcia przetargu na Wykonawcę robót – zaznacza Anna Kleina. - Po rozstrzygnięciu przetargu na Inżyniera Kontraktu oraz po wyłonieniu ustalony zostanie szczegółowy harmonogram prac wraz z etapowaniem realizacji zamierzenia. Inwestycja zaplanowana jest jako 3-letnia z planowanym terminem zakończenia na koniec października 2013 r.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ el
  Czwartek, 24.03

  To jasne, jest to inwestycja rozpoczeta jeszcze, przez rzad Sloniny a ze wzgledu na to ze Unia dala dofinansowanie musza to dokonczyc w terminie i niech nowy rzad sie tymi robotami nie promuje bo gdyby mogli nie robili by tego.

 2. 2
  0
  ~ dede
  Czwartek, 24.03

  popieram ! latwo przypisywać sobie zasługi poprzedników a wytykac im z imienia i nazwiska potknięcia które są żeczą ludzka

 3. 3
  +6
  ~ jmaniek
  Czwartek, 24.03

  nie krytykujcie władz miasta może coś jeszcze pokażą,rozliczymy ich przy następnych wyborach.Kiedy zaczną naprawę ulicy Królewieckiej,nie wspomnę o Sienkiewicza.

 4. 4
  +2
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 24.03

  Oj sądne dni dla kierowców w naszym mieście nadchodzą;-) Ale ja tam raczej z komunikacją miejską nie zamierzam się przepraszać:D

 5. 5
  +1
  ~ ze co?
  Czwartek, 24.03

  Zostawcie Grota-roweckiego z 12 lutego. To jedno z niewielu normalnie przejezdnych krzyzowek w miescie. Ostatnimi czasy przebudowy cos nie dokonca wychodza (Grota roweckiego=masakra), az strach sie bac.

 6. 6
  +1
  ~ gogoo
  Czwartek, 24.03

  ale dziur w elblagu nie brakuje i nawet przestali latac

 7. 7
  +3
  ~ ara
  Czwartek, 24.03

  Po raz n-ty informacja ta zamieszczana jest na łamach info. czy brak innych tematów czy współpraca z urzędem. Wszystko było zaplanowane lata temu, po to mi. przeniesiono czerwony budynek, nikt się nie da nabrać na gospodarność i pomysłowość "nowej " władzy,

 8. 8
  +3
  ~ sas
  Czwartek, 24.03

  Glupotą jest rozwalanie skrzyżowań na zimę, przez zimę nic się nie będzie działo, a wszystko będzie rozkopane...

 9. 9
  --2
  ~ znafca
  Czwartek, 24.03

  Ludzie czytajcie ze zrozumieniem w tym roku zrobia tylko ulice Rzeźnicką!;) Wszystkie inne inwestycje z powodu protestów do przetargów zostana przesunięte na przyszły rok!;)

 10. 10
  +1
  ~ balcar62
  Czwartek, 24.03

  ciekawe kiedy zostanie wyremontowana ul.Szucha bo firma wykonująca tam pracę na jesieni 2010 doprowadziła będącą w kiepskim stanie ulicę do totalnej ruinywe

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99955606460571