Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Hotel zamieni się w Pogotowie Opiekuńcze

05.11.2008, 15:38:22 Rozmiar tekstu: A A A
Hotel zamieni się w Pogotowie Opiekuńcze

Już niedługo elblążan spacerujących po Parku Modrzewie, swoim wyglądem przestanie straszyć opuszczony budynek hotelowca. Dawny hotel zostanie przebudowany na placówkę opiekuńczo-wychowawczą.

Nieczynny od lat Hotel „Modrzewie” przy ul. Mazurskiej zostanie przebudowany i zaadaptowany na potrzeby wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Po remoncie wprowadzi się do niego Pogotowie Opiekuńcze mieszczące się dziś przy ul. Bema. Projekt i kosztorys przebudowy hotelowca wykonała w 2007 r. firma „Forma Studio Architektury” z Warszawy.

Znajdujący się w Parku Modrzewie budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od jego północnej strony, w celu ułożenia drogi dojazdowej dla potrzeb zaopatrzenia kuchni oraz utwardzenia terenu pod niezbędne miejsca postojowe dla samochodów osobowych, zniwelowana zostanie skarpa. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony.

W samym budynku zmianie ulegnie elewacja, wymienione zostaną okna, ocieplone ściany zewnętrzne oraz wyremontowany dach. Do placówki prowadzić będzie zjazd z ul Mazurskiej, a także ścieżka parkowa, które zostaną odpowiednio przebudowane. Prace dodatkowo obejmować będą budowę wielofunkcyjnego boiska obejmującego boisko do siatkówki oraz dwa boiska streetballa.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka 03” Antoniego Klechy z Elbląga. Roboty potrwają około 7 miesięcy i powinny zakończyć się do końca czerwca 2009 r. Cała inwestycja kosztować będzie miasto 5 mln zł.

Fot. Mateusz Milanowski

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Środa, 05.11

  Ooooo, pierwszy przetarg, który przegrał Mytych! Brawo, panie Klecha!

 2. 2
  0
  ~ OKO
  Czwartek, 06.11

  czym się rozni Klecha od Mytycha????

 3. 3
  0
  ~ oko
  Czwartek, 06.11

  czym sie rozni Klecha od Mytycha???? te same wejscia w um......

 4. 4
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 06.11

  tyle że nikt nie pomyślał o spacerujących po parku, jak będą wypuszczać z pogotowia tych nie zastrzeżonych przez policję, może i trzeźwych ale za to jakich rozgoryczonych... mam dziwne wrażenie że zwiększy się tam liczba przestępstw w związku z przenosinami pogotowia.

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Piątek, 07.11

  A co się będzie działo z budynkiem po Pogotowiu Opiekuńczym na Bema?

 6. 6
  0
  ~ ktoś
  Czwartek, 25.12

  Myślę że jest to bardzo poroniony pomysł. Nie mam nic do osób niepełnosprawnych, ale "artyści" innego pokroju - nie sądzę aby umilali wieczorne spacery.Urząd miasta chyba upadł na głowę żeby przenosić tu pogotowie z ulicy Bema. Może jest ktoś mądry kto przeszkodzi temu projektowi. Chętnie się wpisze na listę protestu.

 7. 7
  0
  ~ antenkaaaa
  Poniedziałek, 26.03

  Mysle ze jest to super pomysl!!!! Nierozumiem ludzi ktorzy sie sprzeciwiaja temu, przeciez to zagubione dzieciaki, ktorym zycie sie nieulozylo tak jak by chcieli niektorych na ich zyczenie a te dzieciaczki po 3-4lata? to wina rodzicow niewiem czego sie boicie??? chodzicie codziennie po ulicy i spotykacie roznych ludzi a takim z pogotowia odrazu przyklejcie kartke na czolo i przekreslacie a wlasnie powinno sie do nich wyciagnac pomocna dlon!!!! super beda mieli normalne warunki, boisko i przestrzen!!!! niemyslcie tylko o swoich dupach!!!! te dzieciaki sa w trudnej sytuacji i czuja wasza niechec i tez beda musialy sie zaklimatyzowac w nowym miejscu!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.