Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpoczął się dziś, 13 maja sprawdzianem z języka polskiego. W Elblągu przystąpiło do niego ponad 800 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Zobacz galerię zdjęć ze Szkoły Podstawowej nr 21.
Tegoroczny egzamin ósmoklasisty potrwa do czwartku, 15 maja. W ciągu tych trzech dni uczniowie podejdą do testów z języka polskiego (we wtorek), matematyki (środa) i języka obcego (czwartek).
Najłatwiejszy pewnie będzie pierwszy i ostatni dzień egzaminu. Trochę stresuję się matematyką. Ostatnie tygodnie poświęciłam na powtórzenie materiału. Liczę, że będzie dobrze i wyniki pozwolą mi dostać się do któregoś z liceów
- mówi Maja, tegoroczna ósmoklasistka.
W całym kraju do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych niemal 355 tys. uczniów z ponad 12 tys. 850 szkół. W Elblągu podejdzie do niego ponad 800 osób.
W naszym mieście do egzaminu podejdzie 814 uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Wśród tegorocznych ósmoklasistów są również laureaci olimpiad, którzy są zwolnieni z egzaminu: z języka polskiego (4 osoby), z matematyki (7 osób) i z języka obcego nowożytnego (11 osób)
- informuje Joanna Urbaniak.
W Szkole Podstawowej nr 21 do egzaminu z języka polskiego przystąpiło 57 uczniów z 2 klas. - Nasi uczniowie są bardzo dobrze przygotowani do egzaminu ósmoklasisty. W latach poprzednich matematyka była jednym z najtrudniejszych przedmiotów egzaminacyjnych, stąd jest największa obawa wśród uczniów. Język obcy nie wzbudza już takich emocji. Uczniowie naszej szkoły tuż przed egzaminem uczestniczyli w szkoleniu pn. „Jak opanować stres przed egzaminem?”. Nauczyli się jak zredukować stres, by podczas egzaminu ograniczyć jego negatywny wpływ i skoncentrować się na zadaniach. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki! Życzymy powodzenia - mówi Joanna Celińska, dyrektorka SP nr 21 w Elblągu.
Uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 4 lipca.
Nie wiem po co reszta klas ma trzy dni wolne, przecież to chore, narzekanie na przeładowany program a uczniowie mają pełno wolnego. I zamiast się uczyć to nie robią nic