Środa, 3.03.2021, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Koronawirus: Jak obecnie wygląda sytuacja w elbląskich żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych?

26.01.2021, 16:30:53 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus: Jak obecnie wygląda sytuacja w elbląskich żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Tydzień temu uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki w szkołach. Część internautów obawiała się powrotu scenariusza z września i października ubr. Jak obecnie wygląda sytuacja w elbląskich placówkach oświatowych?


We wrześniu i październiku 2020 r. wielokrotnie informowaliśmy o przypadkach zakażeń koronawirusem wśród nauczycieli, pracowników obsługi oraz podopiecznych różnych placówek oświatowych w Elblągu. Zachorowania zdarzały się zarówno w szkołach podstawowych, jak i w przedszkolach czy żłobkach.


Bywało, że wykrycie zakażenia u jednego z dzieci kończyło się zamknięciem tylko jednej grupy, jak było to w przypadku np. Żłobka nr 4 przy ul. Zajchowskiego w październiku 2020 r.


Zdarzało się także, jak w październiku 2020 r., w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej, że potwierdzenie zakażenia u jednej z nauczycielek doprowadziło do zawieszenia 8 oddziałów szkolnych (dotyczyło to 194 uczniów i 13 nauczycieli).


Dochodziło również do sytuacji, w której po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z dzieci zdecydowano się na całkowite zamknięcie placówki, jak np. w przypadku Przedszkola nr 11 przy ul. Mikołaja Kopernika w sierpniu 2020 r.


Jak obecnie wygląda sytuacja? - Cały czas monitorujemy zarówno to, co dzieje się w placówkach publicznych, jak i niepublicznych działających na terenie naszego miasta - zapewnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.

 

Obecnie wszystkie placówki pracują. Jedynie w Żłobku nr 5 (przy ul. Kalenkiewicza - przyp.red.) jedna osoba przebywa na kwarantannie oczekując na wynik

- informuje Joanna Urbaniak.


Do pełnowymiarowej pracy powróciły już dwa przedszkola, które częściowo były wyłączone z pracy. - Wczoraj, 25 stycznia, Przedszkole nr 11 i Przedszkole nr 18 (przy ul. Romualda Mielczarskiego - przyp.red.) już działają w pełni. Wyłączone częściowo były niektóre oddziały, ale już wszystkie działają - zapewnia Joanna Urbaniak.


Sytuacja w szkołach podstawowych również jest stabilna.

W szkołach podstawowych wszystkie klasy I-III pracują normalnie. Mamy 95 proc. frekwencji, czyli frekwencja jest normalna. Taka, jaka jest zazwyczaj

- dodała Joanna Urbaniak.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ nwo
  Wtorek, 26.01

  żyjcie ludzie nie róbcie jaj, nie piszcie o tym korona świrusie

 2. 2
  --2
  ~ j,w
  Środa, 27.01

  Skończcie już z tą nagonką zrobiliście z ludzi durni przynajmniej z połowy koronawirus to koronawirus tamto i taj wałkujecie temat którego tak naprawdę nie ma.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1659729480743