Wtorek, 26.09.2023, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus w Sp 1 i ZSZ nr 1 w Elblągu. Zakażona nauczycielka i uczeń

14.10.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w Sp 1 i ZSZ nr 1 w Elblągu. Zakażona nauczycielka i uczeń

Koronawirusa wykryto u nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 (ul. Daszyńskiego) oraz u ucznia z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 (ul. Robotnicza). - Na szczęście w naszym mieście są to pojedyncze przypadki -  mówi Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta w Elblągu.
 

- Wśród dzisiejszych 34 nowych przypadkach zakażeń jest nauczycielka z SP 1 i uczeń z ZSZ nr 1 - mówi w rozmowie z nami Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.


Nauczycielka w SP 1 uczyła kilka grup.

Te grupy przejdą na zdalne nauczanie. Nie ma potrzeby, aby cała szkoła przechodziła na zdalne nauczanie

- zapewnia Małgorzata Sowicka.


Jak będzie to wyglądać w ZSZ nr 1?

W tym przypadku zakażony był uczeń, dlatego tylko klasa, do której chodził przejdzie na nauczanie zdalne

- wyjaśnia Małgorzata Sowicka.


Dyrektorki szkół złożyły dziś wnioski do elbląskiego sanepidu o zdalne nauczanie dla poszczególnych grup. - Mamy bardzo dobry przepływ informacji. Dyrektorzy są w stałym kontakcie z panem dyrektorem Markiem Jaroszem i bardzo szybko nas informują, gdy tylko coś się pojawia - dodała Małgorzata Sowicka.

To nie pierwsze zakażenia w elbląskiej placówce. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dwóch nauczycielkach ze Szkoły Podstawowej nr 16, u których wykryto koronawirusa. - W tym przypadku zakażone nauczycielki uczyły we wszystkich klasach IV-VIII, dlatego pani dyrektor szkoły w porozumieniu z nami i sanepidem, podjęła decyzję o wprowadzeniu dni dyrektorskich i zdalnym nauczaniu dla tych klas - wyjaśniała Małgorzata Sowicka. - Kwarantanna trwała tam do końca ubiegłego tygodnia, więc już temat jest zamknięty. Klasy I-III normalnie chodziły do szkoły.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podjął decyzję o zakupie ozonatorów do wszystkich placówek oświatowych. - Takie urządzenia do filtrowania powietrza pojawią się najpierw w żłobkach i przedszkolach, a następnie w szkołach. W sumie zakupionych zostanie 61 ozonatorów, po jednym na placówkę - zaznaczyła Małgorzata Sowicka.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ ???
  Środa, 14.10

  Ponoć sp12 już zamknięte?

 2. 2
  +12
  ~ An
  Środa, 14.10

  A dlaczego nie piszecie o zakażeniu pracownika sklepu House w Ogrodach ?????? Czy dlatrgo bo sprzedaz sklepów spadnie ???

 3. 3
  +7
  ~ Mol
  Środa, 14.10

  Jeszcze biegi urządzają głupota nie zna granic gdzie łatwo się zarazić.

 4. 4
  +12
  ~ M...
  Środa, 14.10

  W SP16 czekają na wynik kolejnej nauczycielki.

 5. 5
  +5
  ~ zwidy
  Środa, 14.10

  Czy na foto są te "zakażone" szkoły?

 6. 6
  0
  ~ zamknąć
  Środa, 14.10

  Zamknąć je - od zawsze szkoły były największymi siedliskami wszelkich choróbsk- mieszanka dzieci z różnych domów, środowisk.

 7. 7
  +14
  ~ Sad
  Środa, 14.10

  Pani droga nie ma dni dyrektorskich ! Kto jak kto ale chyba paniusia wie. A ten uczeń to w szkole pomiędzy klasami teleportował się nie spotykał się na korytarzu z innymi uczniami?

 8. 8
  +4
  ~ Xyz
  Środa, 14.10

  Dużo zdrowia dla Pani Ani z jedynki.

 9. 9
  +15
  ~ M.D.
  Środa, 14.10

  Co to znaczy, że nie ma potrzeby? Przecież ta kobieta miała styczność z dziećmi, one z reszta klasy i szkoły. A w pokoju nauczyciekskim nie spotykała się z nauczycielami? Jak tak mozna, czekacie aż dziadkowie i rodzice dzieci poumierają?

 10. 10
  +14
  ~ Anonim
  Środa, 14.10

  A dlaczego w Zsz jeżeli jeden uczeń jest zakażony to przenoszą tylko jego klasę na zdalne nauczanie nie myśląc w ogóle o tym że pewnie ten uczeń chodził po całej szkole i wychodził na przerwy gdzie są inni uczniowie . Ale wiadomo szkoła ma się kręcić i *** :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2519431114197