Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus w Przedszkolu nr 11 w Elblągu. Placówka zamknięta do 18 sierpnia

14.08.2020, 09:10:41 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w Przedszkolu nr 11 w Elblągu. Placówka zamknięta do 18 sierpnia
Fot. Adrian Sajko

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu przy ul. Kopernika 2, informujemy, że placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku – 18 sierpnia.

 

Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem. Dziś również obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany gruntownej dezynfekcji. Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego.

 

- Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu. Od razu wdrożone zostały procedury sanitarne. Placówka, w której przebywało w dwóch grupach po ok. 12 – 13 dzieci oraz 10 pracowników, od dziś jest zamknięta. Dziecko, u którego stwierdzono koronawirusa, ostatni raz przebywało w przedszkolu 6 sierpnia.  Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne. Wszystkie dzieci oraz ich bliscy, a także personel przedszkola, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą,  dziś i jutro przejdą testy.  Jeżeli ich wyniki będą ujemne to od wtorku przedszkole będzie mogło wznowić działalność. Będziemy o tym informowali w odrębnym komunikacie

 

– podkreśla Janusz Nowak, pełniący obowiązki Prezydenta Miasta.

 

Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego. Podczas spotkania zapadła również decyzja, że dziś wszystkie pomieszczenia przedszkola zostaną zdezynfekowane.

 

UM w Elblągu

 

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kiki
  Piątek, 14.08

  ul. Kopernika powinna być zdezynfekowana w całości panie pełniący obowiązki prezydenta. Do wiceprezydenta nie miał bym śmiałości o tym mówić.

 2. 2
  0
  ~ betti
  Piątek, 14.08

  A mnie jako rodzica 3-latka interesuje czy w tej sytuacji( koronawirus) będą dzieci miały leżakowanie,chodzi mi o higienę pościeli...Z tego co wiemy dywanów i firan w salach nie ma,a co z ,,leżakami""? Ktoś coś?

 3. 3
  +4
  ~ "dziwię się"
  Piątek, 14.08

  Zaczyna się wstęp do tego co będzie po 1 września. Jesteśmy silni, zwarci i gotowi. dziecka nie było od 6 sierpnia w przedszkolu, a wynik badań dopiero 13 sierpnia i reakcja przedszkola. Przez tyle dni wszyscy roznosili ewentualne zakażenie. Brak procedur i komunikacji. Nowak do standaryzacji.

 4. 4
  +1
  ~ ojciec
  Piątek, 14.08

  no straszne! jak dzieci maiły korono-wirusa w styczniu i w lutym to nikt szkół ani przedszkoli nie zamykał. 8, 12 dzieci chodziło na 30 w grupie. następnie jak po 2 tygodniach wróciły do szkoły zdrowe, to szkoły zamknęli. No tak ale w styczniu i w lutym nie było "pandemii". I teraz zacznie się ta histeria od września, zamykanie szkół bo dziecko ma koronoświrusa. w tym kraju, w tym świecie pełnym manipulacji nie da sie normalnie zyć.

 5. 5
  +3
  ~ Marta
  Piątek, 14.08

  Do ,,dziwię się". Dziecko było ostatni raz w przedszkolu z powodów niezwiązanych z zachorowaniem. Przypadkiem okazało się dopiero 13tego, że jest chore. Dlatego wcześniejsza interwencja nie była możliwa. Trochę logiki starajmy się zachować w tym wszystkim a nie popadajmy w paranoję, której i tak jest już wystarczająco.

 6. 6
  +3
  ~ już się nie dziwię
  Piątek, 14.08

  Marto - to własnie tak trzeba podawać informacje. To co podało info (od dawna tak podaje) to mylący wszystkich bełkot podkreślający ważność "wypowiadającego się".Krótkie info na temat a nie pogłębianie dezinformacji. Przeczytaj "wypowiedź" standaryzowanego Nowaka.

 7. 7
  +2
  ~ Becia M.
  Piątek, 14.08

  Zemsta harleya za sponiiewieranie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.0205459594727