Sobota, 17.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus w Żłobku nr 5. Obiekt został dziś zamknięty

12.11.2020, 15:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w Żłobku nr 5. Obiekt został dziś zamknięty
Fot. Adrian Sajko

U nauczycielki ze Żłobka nr 5 przy ul. Kalenkiewicza potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dziś, 12 listopada placówka została zamknięta na dwa tygodnie.


Zakażona nauczycielka przebywa na zwolnieniu lekarskim od 22 października. - W poniedziałek 9 listopada na kwarantannę skierowanych zostało 5 pracowników placówki, pobrane zostały od nich wymazy - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa Prezydenta Elbląga.


Do Urzędu Miejskiego wniosek o zawieszenie działalności placówki.

Został on rozpatrzony pozytywnie, w związku z czym żłobek został zamknięty na okres 2 tygodni tj. od 12 do 26 listopada

- potwierdza Joanna Urbaniak.
 

Dlaczego placówka została zamknięta dziś, a nie w poniedziałek? - We wtorek był kontakt z sanepidem i wiedzieliśmy, że Żłobek trzeba będzie zakmnąć. W środę było święto, dlatego placówka jest nieczynna od dziś - wyjaśnia Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta w Elblągu.


Do Żłobka chodziło 30 dzieci. - Czasami rodzice, jeśli mogą, nie przyprowadzają dzieci do żłobków. Są jednak sytuacje, gdy takiej możliwości nie ma - dodała Małgorzata Sowicka.
 

 

Placówka zamknięta będzie do 26 listopada, ale jeśli pracownicy będą mogli wcześniej wrócić do pracy to na pewno powiadomimy rodziców o wcześniejszym otwarciu żłobka

- zapewnia Małgorzata Sowicka.
 

Jak zapewnia Joanna Urbaniak pozostałe żłobki funkcjonują obecnie bez zmian.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ nauczyciel
  Czwartek, 12.11

  mam pytania do władz miasta, jak to jest z nauczycielami prowadzącymi lekcje zdalne ze szkoły? Skoro jesteśmy urzędnikami,to dlaczego nadal musimy prowadzić lekcje ze szkoły, z klas? Pan Premier powiedział ok 2 tygodnie temu jasno, ze wszyscy urzędnicy, którzy mogą pracować zdalnie mają pracować z domu. Czy to dotyczy tyko UM?

 2. 2
  0
  ~ Do nauczyciela
  Czwartek, 12.11

  No tak najlepiej w ciepełku z kapciami na nogach. Jak się nie podoba to zmień pracę. Wiecznie wam źle.

 3. 3
  +2
  ~ Mateo
  Czwartek, 12.11

  Jak Pan Premier tak powiedział to leć do niego szybciutko . Nie wiesz , że to największy kłamca w Polsce ,a Ty mu wierzysz ????

 4. 4
  +3
  ~ Ffff
  Czwartek, 12.11

  Niestety , ale jak masz pytania to zadzwoń do Urzędu Miasta ,a nie tu piszesz. Oczywiście nie zadzwonisz ,bo się boisz lepiej tu siać zamęt

 5. 5
  0
  ~ Kazik
  Czwartek, 12.11

  W MOW kamionek wielki też koronawirus , a dyrektor nic nie robi nikogo nie informuje by nie siać paniki ....

 6. 6
  0
  ~ Kazik
  Czwartek, 12.11

  W MOW kamionek wielki też koronawirus , a dyrektor nic nie robi nikogo nie informuje by nie siać paniki ....

 7. 7
  +1
  ~ Żałosne
  Piątek, 13.11

  Do nauczyciel - A z jakiego powodu masz nie prowadzić lekcji z PUSTEJ szkoły? Pokój nauczycielski z jego plotkami i kawą to nie jest obowiązkowy punkt nauczania. A i wyobraź sobie nie wszyscy urzędnicy, mimo tych niejasnych wytycznych legislacyjnych, mogą pracować zdalnie. Na pewno nie ci, którzy muszą mieć bezpośredni kontakt z klientem, tak jak handlowcy, wszystkich branż, dostawcy, pracownicy poczty, kurierzy etc..., etc... I ty śmiesz marudzić, bo musisz swoje konkretne litery przenieść z miejsca A do miejsca B?

 8. 8
  +4
  ~ Do żałosne
  Piątek, 13.11

  Nie jestem nauczycielem ale nie rozumiem czy nauczyciel w sali szkolnej uczy inaczej niż w domu? To takie nasze narodowe, polskie ja nie mogę to inni tez niech ruszą cztery litery. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to niech pracuje nawet z piwnicy, zaczniemy szanować siebie nawzajem, nie wszyscy są źli, zgryźliwi i leniwi! Zdrowia i trochę optymizmu w tej trudnej smutnej rzeczywistości która sami tworzymy.

 9. 9
  --2
  ~ pracownik UM
  Piątek, 13.11

  Pytania do redaktora, a od kiedy to w żłobkach pracują nauczycielki? Żeby być nauczycielem trzeba mieć wykształcenie wyższe, pedagogiczne najczęściej. W żłobkach pracują opiekunki, najczęściej z wykształceniem zawodowym i pensją sprzątaczki najniższą krajową. Nie bardzo tylko rozumiem, po co w tym żłobku łącznie z dyrektorem 30 PRACOWNIKÓW. TAK 30 na 30 dzieci. Może by tak połowę praczek, sprzątaczek i opiekunek z tego konkretnego żłobka zwolnić Skoro tak mało dzieci tam uczęszcza. Wszędzie oszczędności, a tu przerost formy nad treścią.

 10. 10
  +1
  ~ miesz
  Piątek, 13.11

  a co z opłatami za dzieci ? one są w domu a płacić trzeba ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.459547996521