Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

"Ten rok szkolny był dla elbląskiej oświaty, jak i dla samorządu bardzo trudny". Miejskie zakończenie roku szkolnego

19.06.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Ten rok szkolny był dla elbląskiej oświaty, jak i dla samorządu bardzo trudny". Miejskie zakończenie roku szkolnego
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 19 czerwca, w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbyło się uroczyste miejskie zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Był to szczególny dzień dla uczniów, nauczycieli i dyrekcji elbląskich gimnazjów, dla których dziś, po raz ostatni w historii szkół gimnazjalnych zabrzmiał szkolny dzwonek.

Dzisiaj elbląscy uczniowie odebrali świadectwa. Uroczystość zakończenia roku szkolnego była także okazją do wręczenia wyróżnień tym, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce. Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali uczniowie różnych elbląskich szkół, którzy uzyskali wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie, działalności artystycznej i społecznej.

Wyróżnienia i nagrody oraz bon o wartości 100 złotych do Centrum Handlowego Ogrody otrzymało ponad 70 uczniów z elbląskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich, jak również uczniów szkół prowadzonych przez inne organy niż jednostka samorządu terytorialnego.

Ponadto Prezydent Elbląga nagrodził również 6 dyrektorów placówek oświatowych, którzy w tym roku kończą swoją kadencję. Wśród nich znaleźli się m.in. Maria Olszyńska dyrektor Przedszkola nr 6, Hanna Kusowska dyrektor Przedszkola nr 13, Ewa Horbaczewska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Sylwester Stanicki dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Anna Śledzińska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25, oraz Zofia Ostrówka dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Jak twierdzi Prezydent Elbląga rok 2018/2019 nie należał do łatwych, mimo to wielu uczniom udało się uzyskać wybitne osiągnięcia w dziedzinie różnych przedmiotów szkolnych.

Ten rok szkolny, który kończymy, był zarówno dla elbląskiej oświaty, jak i dla samorządu bardzo trudny. Rok ten związany był z reformami, jak również z protestami, które były utrudnieniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Dziś rozpoczynamy wakacje, jest to czas, kiedy powinniśmy go przeznaczyć an wypoczynek, na przygotowania do następnego roku szkolnego. Jestem dumny z naszej elbląskiej oświaty

- mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Nagrodę Primus Inter Pares otrzymali uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu, którzy prezentowali godną naśladowania postawę osobistą, wyróżniającą się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz wrażliwością na potrzeby środowiska lokalnego.

W tym roku w ramach konkursu, który był przeprowadzony w całym województwie, pierwsze 3 miejsca zajęły nasze elbląskie szkoły. Myślę, że jest to dowód na to, że mamy w Elblągu bardzo dobrą, zdolną młodzież, ale też fantastycznych, dobrych nauczycieli, którzy potrafią przekazywać wiedzę, co potwierdzają rankingi. W tym roku po raz kolejny w ramach konkursu 8 wspaniałych pierwsze miejsce zajęła elblążanka. Jako elblążanie zdobywamy laury nie tylko w województwie, ale również w całym kraju

-mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Wyróżnienie otrzymały elbląskie placówki, które po raz kolejny znalazły się w tzw. "złotej dziesiątce" Szkół Podstawowych i dotychczasowych Gimnazjalnych w województwie warmińsko- mazurskim, posiadające najwięcej laureatów konkursów przedmiotowych. Szkołami mistrzów zostały: Szkoła Podstawowa nr 21 (19 laureatów) i (33 finalistów). Szkoła Podstawowa nr 12 (16 laureatów i 8 finalistów), Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi (14 laureatów i 32 finalistów) oraz Gimnazjum nr 3 (44 laureatów i 16 finalistów).

Dziękuję wszystkim nauczycielom, pedagogom, kadrze administracji i usługi za ten rok pracy, za to, że dzisiaj uczniowie mogą odbierać świadectwa. Życzę wam dużo satysfakcji i wypoczynku w czasie przerwy w roku szkolnym. Natomiast uczniom życzę wspaniałych wakacji, wypoczynku, dostania się do tych szkół, o których marzycie i tam, gdzie będziecie starali się kierować swoje dalsze kroki. 16,5 tys. uczniów kończy ten rok szkolny i chciałbym, aby tyle samo rozpoczęło nowy rok szkolny

- dodał Witold Wróblewski.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Miejskie zakończenie roku szkolnego ( zdjęć 76 )
Dodano: 2019-06-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ hd
  Środa, 19.06

  Słupy obdarowane? Postkomunistyczny landszafcik.

 2. 2
  +7
  ~ eg
  Środa, 19.06

  najgorsza szkola pod n11 na korczaka

 3. 3
  +5
  ~ ;)
  Środa, 19.06

  dlaczego tylko 4 tych, którym kończy sie kadencja?

 4. 4
  +8
  ~ chwała uczniom, nauczycielom
  Środa, 19.06

  Dobrych wakacji. Znowu 100 zł dla wybitnych. Zabierzcie ze sobą zdjęcie na początku "artykułu" - edek robi zdjęcia i nagrywa. Widzicie to? To nasz v-ce prezydent innowator. Mina chłopca zadowolonego z posiadania czegoś i robienia czegoś czego nikt nie robi. Niepokoi mnie opuchlizna Flipa i Flapa. Oni nie mieszczą się już w ubraniach, a wszystko ze zmartwienia stanem miasta. Może zafundujmy im wakacyjny obóz kondycyjny . Odetchniemy my od ich ciągłej obecności i "pracowitości" a oni może dotlenią komputer. Ile miasto straciło by na uroku gdyby nie ci dwaj, a nawet trzej, bo de Funes też. Chłopy - przejdźcie na dietę, bo się podusicie tłuszczem z biedy. Wystarczy, że atrakcje miasta są solidnie zapuszczone. Postarajcie się, bo otwarcie roku szkolnego będzie w szkole sportowej.

 5. 5
  +12
  ~ oryginalnie
  Środa, 19.06

  Edek w czerwonym bucie. Bardzo gustownie.

 6. 6
  +2
  ~ Tadeusz
  Czwartek, 20.06

  We wrześniu znowu nauczyciele wezmą dzieci na zakładników?

 7. 7
  +9
  ~ niełaska?
  Czwartek, 20.06

  Zapytam wprost: co się dzieje z dyrektorem departamentu edukacji i jej psiapsiólkami? Wszystkie "pokazówki" edukacyjne obskakuje wróblewski z edkiem jako żoną, a to przecież jest naturalna rola DE którego dyrektor, od czasu wejścia edka na 3 piętro, nigdzie się nie pokazuje. A taka wpłata i wynik słupowy. Coś się "rypło"?

 8. 8
  +3
  ~ Właśnie
  Czwartek, 20.06

  Trudny rok dzięki naiwnym nauczycielom co dali się wciągnąć w zagrywki polityczne. Byliśmy u dzieci na zakończeniu roku i co, żadnych, gorąco bo zaliczono nas w ciasnej sali gimnastycznej. Dyrektorzy czy macie sumienie by tak robić, była ładna pogoda są orliki i tam organizuje imprezy. Więcej nie pójdziemy jeśli tak dbacie o rodziców a dzieci tak samo spocone słaby.

 9. 9
  +3
  ~ quo vadis?
  Czwartek, 20.06

  ~właśnie - kto ma myśleć? Ci z 3 piętra? W demokracji za takie traktowanie ucznia i rodzica wylatuje się na zbity... Ale w tym mieście organizuje się imprezy dla Flipa i Flapa a pozostali są tłem. Kim Dzong Un zabronił myślenia - on i jego giermek wiedzą lepiej co ludowi potrzeba. Foto i do domu. Tak wychowa się kolejnych członków psl - myśli wódz który nie myśli, bo czym? Proste rzeczy a jaki problem ukazują. Pewnie w lutym takie spotkanie było by na dworze. Foto 43 i podobne mówią wszystko - nauczyciel w pierwszym szeregu robi to za co ściga uczniów. Jemu wolno. Wychowawca? "Nic się nie stało, to tylko nieszczęśliwy wypadek".

 10. 10
  +3
  ~ niełaska?
  Czwartek, 20.06

  Prosty mechanizm- ktoś, kto podlegał a teraz zarządza i ma ucho prezesa - uuu. A że prezes podatny na manipulacje . Brak słów. Wieszczę koniec tego co dobre.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.