Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

II LO wyleciało z rankingu Perspektyw? Spokojnie, ten błąd zostanie naprawiony [aktualizacja]

12.01.2017, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
II LO wyleciało z rankingu Perspektyw? Spokojnie, ten błąd zostanie naprawiony [aktualizacja]

Perspektywy opublikowały tegoroczny ranking szkół ponadgimnazjalnych. Przeglądając zestawienie najlepszych liceów, nie znajdziemy jednak II LO w Elblągu, które w ostatnich latach było jedną z niewielu elbląskich szkół tam ujmowanych. Tym razem reprezentuje nas jedynie liceum pijarów z Elbląga (119 miejsce). Czy to możliwe, że "dwójka" spadła aż tak nisko? Spokojnie to tylko "awaria".

Prestiżowy ranking szkół ponadgimnazjalnych publikowany przez Perspektywy raz do roku wskazuje najlepsze placówki z całego kraju. Tak naprawdę to dwa rankingi. Oddzielnie klasyfikowanych jest: 500 liceów ogólnokształcących i 300 techników. Do tych zestawień dostają się tylko nieliczne szkoły z Elbląga. Jednak od kilku lat w tym gronie jest II Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka (rok temu na 107 miejscu, w 2015 r. na 186, a w 2014 r. na 203).

W tegorocznym zestawieniu znajdziemy z Elbląga znajdziemy Publiczne LO Zakonu Pijarów (119 miejsce). Próżno jednak szukać „dwójki”. Czyżby jeden z lepszych elbląskich ogólniaków wypadł z rankingu? Okazuje się, że nie.

Nie ukrywam, że obecność w rankingu Perspektyw jest dla nas ważna. Jednak w tym roku przegapiłam dzień jego publikacji. Dopiero gdy dostałam telefon z zapytaniem, dlaczego nas nie ma, spojrzała w zestawienie i rzeczywiście okazało się, że naszego liceum w nim nie ujęto. Sprawę jednak udało się wyjaśnić. Okazało się, że to efekt zamieszania z wynikami matur, które najwyraźniej nie dotarły z OKE w Łomży do Perspektyw. Zostałam zapewniona, że błąd zostanie naprawiony i jeszcze dzisiaj nasza szkoła znajdzie się w rankingu. Na którym dokładnie miejscu jeszcze nie wiem, ale gdzieś w okolicach szkoły pijarów, czyli w pierwszej 200

– mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu.

Jeśli błąd zostanie naprawiony, a zapewnili nas o tym również twórcy zestawienia najlepszych szkół w kraju, Elbląg, w grupie liceów będą reprezentowały dwie szkoły.

W gronie najlepiej pierwsze miejsce zajęło XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. Spośród szkół Warmii i Mazur najlepiej wypadło II Prywatne Liceum Ogólnokształcące z Kętrzyna, które zajęło (30 miejsce w kraju i 1 m w województwie). Na kolejnych miejsca zajmują dwie szkoły z Olsztyna: XII LO im. Marii i Georga Dietrichów (73. m. w kraju) i II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (96 m w kraju).

W klasyfikacji techników pierwsze miejsce w Polsce przypadło Technikum Elektronicznemu w ZSE im. WP w Bydgoszczy. W województwie warmińsko-mazurskim najlepiej poszło Technikum nr 7 im. Mikołaja Kopernika w ZSE w Olsztynie (49 miejsce w kraju, 1 w województwie). Wśród 300 najlepszych polskich szkół, nie ma żadnej elbląskiej placówki.

Ranking Perspektyw 2017 znajdziemy tu.

aktualizacja

II LO im. Kazimierza Jagiellończyka dodane zostało do rankingu Perspektyw. Znajduje się na 145 miejscu w zestawieniu ogólnopolskim i 6 w województwie warmińsko-mazurskim. Okazuje się jednak, że przeoczeń było więcej. W rankingu pojawiła się też trzecia elbląska szkoła - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego (320 miejsce w kraju i 9 w województwie).

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ uuuu
  Czwartek, 12.01

  a jakby wyleciało z tego idiotycznego rankingu to niby coby to miało znaczyć? jacy wy ludzie jesteście durni, podniecacie się tymi cyferkami, że było tu, tam, siam, a teraz wyleciało i niby co ma z tego wynikać? nagłe otępienie spadło na głowy dzieciaków? jakis wirus? ...a znajomkom nie powiecie gdzie sie dziecko uczy bo to wstyd, że w liceum co jest poza rankingiem gazety, która lewie zipie i żyje z "rankingów", które koci jeden za drugim, i debile kupuja gazetke bo chcą sie w rankingach zobaczyć, moim zdaniem zgłaszanie szkoły do takie rankingu juz świadczy o poziomie intelektualnym jej dyrekcji, ...juz ja widze ten profesionalizm i obiektywizm przy tworzeniu tego głupowatego rankingu,...tego czy szkoła jest fajna czy nie nie nie można niczym zmierzyć a juz na pewno tymi tabelami,

 2. 2
  +1
  ~ jotel
  Czwartek, 12.01

  do uuu: poziom komentarza bez komentarza....

 3. 3
  +5
  ~ poganiacz
  Piątek, 13.01

  co za dramat, w wyścigu szczurków zapomnieli o jednym szczurku i go nie sklasyfikowali na 100 którymś miejscu, jakie to smutne i przerażające, mam nadzieję, że wszystko się naprawi i szczurek będzie sklasyfikowany

 4. 4
  +5
  ~ eha
  Piątek, 13.01

  Co to znaczy "reprezentuje nas jedynie liceum pijarów"? Reprezentuje, i to chyba bardzo godnie, bo na 119 miejscu! Po weryfikacji II LO jest niżej w rankingu niż Pijarzy. Gratuluję rzetelności artykułu :)

 5. 5
  +2
  ~ historyk
  Piątek, 13.01

  Gdzie te czasy kiedy I LO było na 25 miejscu w kraju i pierwsze w województwie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.