Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie SP 12 mieli wiele pytań do... senatora – zobacz zdjęcia

20.09.2016, 10:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie SP 12 mieli wiele pytań do... senatora – zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Co trzeba zrobić, by zostać radnym? Na czym polega praca senatora? Co kryje się pod słowem „demokracja”? To jedynie kilka z długiej listy pytań, jakie przygotowali uczniowie klasy 5 c ze Szkoły Podstawowej nr 12 na spotkanie z senatorem Jerzym Wcisłą.

W środę, 14 września, młodzi elblążanie ze SP 12 wybrali się na nietypową lekcję dot. demokracji do biura senatora Jerzego Wcisły.  – Dokładnie 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Demokracji, więc najlepiej od pana senatora dowiedzieć się czym jest demokracja – mówiła Katarzyna Kurek, nauczycielka w SP 12.

Oprócz uczniów, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Samorządu Szkolnego.

Temat demokracji nie był im obcy, ale chcieli znać szczegóły dotyczące m. in. zasad  wybierania radnych, jak i senatorów, czy problemu frankowiczów. Nie brakowało także  zabawnych akcentów, na przykład dotyczących marzeń o 10-miesięcznych wakacjach

– stwierdził senator Jerzy Wcisła.

Uczestnicy spotkania przeszli od teorii do praktyki i zorganizowali wybory. - Mieliśmy troje kandydatów na lidera, którzy zaprezentowali nam swoje poglądy i przekonywali koleżanki i kolegów, że to właśnie na nich warto oddać swój głos – zaznaczyła Helena Szakajło, opiekun Samorządu Szkolnego. –

Największą ilość głosów zdobyła Hania, która od tej pory mogła decydować, kto będzie mógł zadać pytanie senatorowi oraz... kiedy spotkanie się zakończy.

Bardzo mi się podobała taka lekcja, bo mogłam wiele dowiedzieć się o pracy senatora. Trochę trudno było rządzić, ale… to było bardzo przyjemne

– mówi Hania.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%0.0 %100.0


Galeria / Spotkanie dot. demokracji ( zdjęć 24 )
Dodano: 2016-09-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 20.09

  Panie Senator! A kiedy face to face z mieszkańcami nie koniecznie pana wyborcami?! Czy przyjmuje pan mieszkańców borykających się z trudnościami dnia codziennego i walce z korumpowanymi urzędnikami?

 2. 2
  +15
  ~ Psiogłowy
  Wtorek, 20.09

  Przegonić tego opudeistę. Tylko żyć umie nawilżać do własnych interesów. Wciśnięty, że tylko żółta pięta wystaje.

 3. 3
  +17
  ~ mius
  Wtorek, 20.09

  Czy wszyscy rodzice zgodzili się na udział dziecka w lekcji politycznej pod egidą PO ? Taka lekcja powinna odbyć się w szkole, bez loga partii politycznej ! Czy nauczycielki nie są tego świadome ? Do kogo następnym razem zaprowadzicie dzieci , do KODu ?

 4. 4
  +13
  ~ Alvares
  Wtorek, 20.09

  Dzieciom zaczęli orać głowy, bo starsi już ich nie słuchają i mają ich w dupie... Wasz czas przeminą i już nie wróci nigdy... Ludzie pamiętają i tych waszych 8 lat (a może i całych 25 lat) Na pewno nie zapomną... Czasy lewactwa się skończy i w Polsce i Europie... Teraz czas tych z których przez wszystkie lata głupków robiliście, bo tylko to umiecie.. Wyśmiewać i ogłupiać tych co mają inne zdanie niż wasz Marksistowska Ideologia... Wiem rozpisałem się trochę nie na temat, ale jak widzę takie rzeczy to się po prostu wkór...ć idzie!!!

 5. 5
  +19
  ~ Marian
  Wtorek, 20.09

  To karygodne, żeby liberał przewracał dziecku w głowie. Gdzie jest szef oświaty, co to się dzieje? to co teraz przedstawiciel każdego ugrupowania będzie robił dzieciom " pranie mózgu" ?

 6. 6
  +15
  ~ Na nie
  Wtorek, 20.09

  Kariera przede wszystkim Wcisła dawno stracił moje zaufanie niewiarygodny ,niewyrazisty ,nieskuteczny ,nieakceptowalny ,

 7. 7
  +10
  ~ Mariusz Lewandowski
  Wtorek, 20.09

  Lekcja demokracji w wykonaniu kogoś kto nie wpuścił Elblążan na spotkanie z ex P Rezydentem Panek Komorowskim ? Jak ktoś kto demokrację zna tylko z widzenia ma jej uczyć dzieci ? Warto też zapytać jak to się dzieje że Dyrektor szkoły wyraził zgodę na stosowanie wobec dzieci agitacji politycznej w czasie zajęć szkolnych. Może ktoś w Elblągu miał wątpliwości co do istnienie w tym mieści sitwy politycznych powiązań ? Jeśli tak to ta lekcja z pewnością pozbawi go złudzeń,,,,

 8. 8
  +9
  ~ Meszko I
  Wtorek, 20.09

  Żeby gmin gwiazdorzył ?

 9. 9
  +11
  ~ aqqq
  Wtorek, 20.09

  jak ten nierób Wcisła śmie się jeszcze publicznie pokazywać!!! Nigdy nic dobrego nie zrobił ani dla miasta ani dla choćby jednego człowieka.! Jak wogóle dyrektor danej szkoły wpuścił toto do dzieci!

 10. 10
  +15
  ~ bugi
  Wtorek, 20.09

  czysty PRL. wcisła zgania na świetlice dzieci i zaczyna sie pralnia młodego umysłu kto na to pozwala????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1828010082245