Niedziela, 13.06.2021, Imieniny: Janina, Jan, Onufry
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wilk odpowiada na oskarżenia Wcisły. "Niech pan senator nie histeryzuje"

10.05.2016, 14:20:21 Rozmiar tekstu: A A A
Wilk odpowiada na oskarżenia Wcisły. "Niech pan senator nie histeryzuje"
Fot. Ryszard Biel

- To jest burza w szklance. A cóż to jest nagannego lub niebezpiecznego. To dotyczy historii. Prokuratorzy mogą wyjaśnić, czemu wydano tyle milionów złotych, czy to jest zasadne, czemu zmieniono lokalizację i to w niczym nie przeszkadza w pracach, które trwają – tak poseł Jerzy Wilk skomentował wczorajsze oskarżenia senatora Jerzego Wcisły, który odniósł się do złożonego przez posła doniesienia do prokuratury  kwestionując treść prac nad tworzeniem koncepcji budowy Kanału przez Mierzeję.

Po wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej przez senatora PO, Jerzego Wcisłę, i posłankę PO, Elżbietę Gelert, usiłowaliśmy skontaktować się z posłem PiS, Jerzym Wilkiem. On jednak poczuł się wywołany do tablicy i zamiast udzielać komentarzy wszystkim dziennikarzom po kolei, zwołał dziś konferencję prasową.

- Tej konferencji by nie było, gdybym nie został do niej sprowokowany – stwierdził na wstępie. - Nieelegancko senator Wcisła się zachowuje sugerując, że on jest jedyną osobą, która zabiega o budowę Kanału, a ja jestem niekompetentny i w ogóle się na tym nie znam. To jest bardzo nieeleganckie – mówił poseł. - Prawdą jest, że to środowisko Prawa i Sprawiedliwości od 2006 r., jako jedyne było nieprzerwanie za budową tego Kanału. (…) Miała to być inwestycja krajowa, niestety te działania zostały przerwane.

Poseł odpierał zarzuty kierując je w stronę Platformy Obywatelskiej. - Osiem lat rządów PO to było przeciąganie tej inwestycji w nieskończoność – dodał. - To jest zaskakujące, że to środowisko, które nic nie robiło przez osiem lat w tej sprawie, atakuje mnie, jako byłego Prezydenta Miasta, i zarzuca mi niekompetencję, i że ja staram się opóźniać budowę Kanału. To jest nieuczciwe, niesprawiedliwe i nierzetelne z ich strony.

Jerzy Wilk przypomniał, że 7 kwietnia nasze miasto odwiedził Minister Gospodarki Wodnej, Marek Gróbarczyk, który wziął udział w konferencji dotyczącej budowy Kanału przez Mierzeję. - Na tej konferencji mówiłem, że nie tylko Donald Tusk był przeciwnikiem przekopu. Wielu innych prominentnych polityków PO i PSL grzmiało, podnosząc argument rzekomej nierentowności tej inwestycji – zaznaczył poseł. - W 2013 r. Donald Tusk kazał elblążanom chłodzić rozpaloną głowę w Zalewie Wiślanym.

Podczas konferencji Jerzy Wilk wielokrotnie podkreślał, że jest za budową Kanału.

Byłem od początku i jestem za, ale to nie zwalnia mnie, jako posła, od przejrzystości wszystkich procedur, które są  realizowane

– mówił Jerzy Wilk.

Co niepokoi posła?

To, że przez osiem lat to przeciągano i wydano znaczne środki, bo wydano ponad 5 mln zł, na kolejne Studium Wykonalności (…) Po ośmiu latach działalności Platformy Obywatelskiej zmieniono lokalizację na Nowy Świat. Koszty budowy Kanału wzrosły o 200 mln zł. Koszty kolejnego Studium to nie 790 tys. zł, tylko 5 mln zł. W związku z tym jest szereg wątpliwości, które zgłosili naukowcy prosząc mnie o pomoc

– wyjaśniał Jerzy Wilk.

Poseł zgłosił te wątpliwości do prokuratury. - Zrobiłem to w celu wyjaśnienia tej sytuacji, czy  nie doszło do naruszeń prawa. W żadnym wypadku to nie ma spowolnić prac, ponieważ one cały czas trwają – opowiadał Jerzy Wilk. - Naukowcy mi powiedzieli, że tutaj niech pan senator nie histeryzuje, ponieważ do dzisiaj nie ma dokumentacji zarówno dla Skowronek, jak i dla Nowego Światu. Jest Studium Wykonalności, ale cała dokumentacja musi dopiero powstać.

Wczoraj, 9 maja, Jerzy Wilk złożył zeznania w Prokuraturze. - Powiedziałem to, co państwu – stwierdził. - Składałem te informacje, jako świadek o podejrzenie przestępstwa z art. 231 paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że jeżeli funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.                   

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%62.5 %37.5


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ elblązanin
  Wtorek, 10.05

  I kolejny raz Pan Wcisła błysnął :)

 2. 2
  +17
  ~ maximusss
  Wtorek, 10.05

  obaj Panowie zachowujecie się jak dzieci. Czy zdajecie sobie sprawę, że te Wasze partie pis, po i inne wynalazki tylko szkodzą temu miastu? Wieczne kłotnie, pretensje i jak to pisał jeden z internatów udzielający się na portalach-"Tylko Elbląga żal.."

 3. 3
  +8
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 10.05

  Cytuję. Rozdział 2. Dobry wojak Szwejk w dyrekcji policji "... – Bardzo mi przykro, ale w wojsku byłem poddany superarbitracji z powodu idiotyzmu i urzędowo zostałem przez nadzwyczajną komisję lekarską uznany za idiotę. Ja jestem idiota z urzędu...." A teraz pytanie do posła Wilka cytuje "...W związku z tym jest szereg wątpliwości, które zgłosili naukowcy prosząc mnie o pomoc..." konkretnie którzy naukowcy, czy naukowiec może jakiś kłamca lustracyjny?

 4. 4
  --1
  ~ klik
  Wtorek, 10.05

  I tak p. Wilk będzie....ja jakoby były. ..

 5. 5
  +14
  ~ zx
  Wtorek, 10.05

  "wart Pac pałaca"...

 6. 6
  +12
  ~ m
  Wtorek, 10.05

  co my mamy do przekopu na co te wasze mierne wystapienia nic nie wnoszace. W sprawie epecu wypowiedzieć sie mozecie ...

 7. 7
  +12
  ~ j23
  Wtorek, 10.05

  niech poseł zrobi coś dla Elbląga - poprze wnioski Unijne , COŚ SZEPNIE TU I TAM , i niech zacznie się dziać coś w mieście , a nie tylko spory i rozmowy o kolorach....... , chyba że prezes już postanowił .........?

 8. 8
  +22
  ~ niezleszambo
  Wtorek, 10.05

  a jak tam panie Jerzy Wcisła w EPEC-u? Zostały stwierdzone NIEPRAWIDŁOWOŚCI za które odpowiada obecny zarząd (członek waszej partii) i nadal z panią Elżbietą zamierzacie chodzić na spotkania z Panem Prezydentem Wróblewskim?

 9. 9
  +15
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 10.05

  I taaak przez 4 lata . ...Jerzy do Jerzego ?? To po to zostaliście Panowie wybrani ? A co z Polską ??

 10. 10
  +9
  ~ Nieznany
  Wtorek, 10.05

  Panowie obydwaj ciągle sobie dowalają nawzajem. Sami nie wiedzą co gadają. Ciągle się wzajemnie oskarżają i wytykają jeden drugiemu, ten PIS wytyka ciągle PO, ze PRZEZ 8 LAT NIC NIE ZROBILI, A ONI PIS CO ZROBILI ???????? Już wszystkim nam zbrzydło to ciągłe utyskiwanie, szlochanie i biadolenie. O tym i o niczym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.