Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Od dziś jazda po Bulwarze tylko w jednym kierunku. Kierowcy mimo to jeżdżą pod prąd i na pamięć

01.07.2016, 16:30:05 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś jazda po Bulwarze tylko w jednym kierunku. Kierowcy mimo to jeżdżą pod prąd i na pamięć
Fot. Ryszard Biel

Od dziś (1 lipca) na terenie miasta wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania. Największe dotyczą obszaru Starego Miasta, gdzie część ulic została wyłączona ze strefy, a cześć do niej włączona. Nowe, płatne miejsca postojowe wyznaczono m.in. na Bulwarze Zygmunta Augusta, który na odcinku od Wodnej do Wapiennej, stał się także ulicą jednokierunkową. Mimo wcześniejszych komunikatów policji, zdecydowana większość kierowców nadal traktuje ją jak dwukierunkową i jeździ "pod prąd". Nieuważni, mogą póki co liczyć na taryfę ulgową. Złapani na tym wykroczeniu będą przez pierwsze dni tylko pouczani przez policjantów.

Pod koniec maja informowaliśmy na naszych łamach o planowanych przez Miasto zmianach w organizacji ruchu na Bulwarze Zygmunta Augusta. Od 1 lipca na odcinku od skrzyżowania ulic Świętego Ducha i Wodnej do ul. Wapiennej ruch odbywa się wyłącznie w jednym kierunku. Od ulicy Świętego Ducha (po lewej stronie) jezdni wyznaczono nowe miejsca do parkowania, które objęte zostały Strefą Płatnego Parkowania. W tym celu Zarząd Komunikacji Miejskiej zakupił trzy parkomaty, z których dwa ustawiono przy Bulwarze, a jeden na ul. Kuśnierskiej (koszt zakupu jednego parkomatu to ok. 15 tys. zł netto). Na chwilę obecną parkomaty są nieczynne. Dlaczego akurat ten odcinek Bulwaru Zygmunta Augusta stał się jednokierunkowy?

Z chwilą zmiany lokalizacji przystani żeglugi i urządzenia jej przy moście zwodzonym (pomiędzy ul. Mostową a ul. Giełdową)  zaobserwowano dużą ilość aut parkujących na jezdni, pomiędzy ul. Wodną a Wapienną oraz wynikające stąd problemy z przejazdem, gdyż ulica ta jest drogą dwukierunkową. Wychodząc na przeciw nowym potrzebom klientów żeglugi oraz nowego klubu fitness, postanowiono wprowadzić na tym odcinku ruch jednokierunkowy, który usprawni wyjazd ze Starego Miasta

- tłumaczy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Mimo ustawionego nowego oznakowania, większość kierowców pierwszego dnia nie stosowała się do wprowadzonych zasad. Dziś w południe nasza redakcja przekonała się o tym wielokrotnie. Podczas naszego półgodzinnego pobytu na Bulwarze, udokumentowaliśmy aż kilkanaście przypadków tzw. "jazdy na pamięć". Napotkany przez nas patrol drogówki przekazał nam, że póki co policjanci stosują okres tolerancji dla nieuważnych kierowców. Większość ujawnionych przez nich przypadków łamania przepisów ruchu drogowego w tym miejscu, kończy się więc pouczeniami.

Zmiany na Bulwarze, to nie jedyne modyfikacje wprowadzone od 1 lipca w Strefie Płatnego Parkowania. W obrębie starówki do SPP włączone zostały także: utwardzony odcinek ulicy Kuśnierskiej (bez przejazdu) oraz odcinek ul. Rybackiej (od Ścieżki Kościelnej do Wodnej). W obu tych miejscach ustawiono parkomaty i wykonano nowe oznakowanie.

Ponadto powiększona o dodatkowe 7 stanowisk została także strefa znajdująca się przy ul. Hetmańskiej (wygrodzony klombami parking przy ul. Bałuckiego).

Co ciekawe, w niektórych przypadkach Miasto postanowiło również o zmniejszeniu zasięgu działalności Strefy Płatnego Parkowania. Od 1 lipca ze SPP wyłączone zostały trzy ulice na Starym Mieście: Sukiennicza (dozwolony tu będzie tylko czasowy postój), Studzienna (na odcinku, gdzie ulica ma nawierzchnię gruntową) oraz Kumieli (gdyż ma nieutwardzoną nawierzchnię). Parkowanie w tych miejscach będzie bezpłatne, podobnie jak na terenie parkingu przy muzeum, który jest urządzony poza drogą publiczną.

Mniejsze zmiany wprowadzono także na ulicach Lotniczej (dojazd do pętli autobusowej), gdzie  wyznaczono 2 nowe stanowiska dla osób niepełnosprawnych i 2 stanowiska dla pojazdów zaopatrzenia, a także na Placu Dworcowym, gdzie z uwagi na nowy przebieg granic geodezyjnych w tym obszarze, na parkingu przy placówce pocztowej, wyznaczono 4 stanowiska na wyłączność dla PKP, które znajdują się poza drogą publiczną.

Obecnie w SPP prowadzone są prace instalacyjne dla nowych znaków pionowych i trwa odnowa oznakowania poziomego stanowisk postojowych.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / Bulwar jazda tylko w jednym kierunku ( zdjęć 28 )
Dodano: 2016-07-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ fb.com/ZlikwidujmySPPwElblagu/
  Piątek, 01.07

  Niech dadzą se już spokój z tymi śmiesznymi zmianami, bo na jesieni elblążanie zlikwidują strefę płatnego parkowania w budżecie obywatelskim

 2. 2
  +15
  ~ Czytelniczka
  Piątek, 01.07

  Nie zwróciłam uwagi na znaki to fakt . Pan policjant zwrócił mi uwagę i miał w pełni rację . Ale Pan z Państwa redakcji niech nie odzywa się do kobiet w ten sposób, Pan ma problem sam ze sobą . Baby to ma w nosie Czytelniczka

 3. 3
  +18
  ~ Hmm2
  Piątek, 01.07

  Wychodzac na przeciw klientom nowo otwartego klubu fitness, obdarowano ich platnymi miejscami postojowymi... ot i caly elblag...

 4. 4
  +14
  ~ Pol
  Piątek, 01.07

  Panie Prezydencie Wróblewski proszę zrobić płatne parkowanie na dziedzińcu UM ? Mieszkam na Starówce i mam utrudniony dojazd do domu ? W Elblągu robicie wszystko żeby ludzie opuścili to miasto ? Dajcie ludziom godna pracę a nie parkomaty ?

 5. 5
  +10
  ~ prestidigitator
  Piątek, 01.07

  Chcieliście Wróblewskiego a teraz narzekacie?To nie do wszystkich ,tylko do tych co oddali głos na człowieka niekompetentnego i ignoranta,wiem że prawda boli,ale innej nie ma.Miasto Elblag umiera w oczach ,to mnie bardzo boli,ze proolsztyński buc "rządzi"tym zacnym grodem,to smutne i bolesne.

 6. 6
  +6
  ~ opus
  Piątek, 01.07

  odwolajmy wroblewskiego! ten karierowicz dwa lata temu oszukal mlodych ludzi. obiecal im prace w elblagu i psioczyl na wilka ze ten kaze szukac pracy w gdansku i co? wroblewski obsadza stolki starym i komuchami patrz mosir. wroblewski to klamca! a mlodzi ludzie uciekaja z tego miasta. jest tu pusto i smutno. spoleczniaki(Owyborcy wrobla) psiocza nawet ze w dni elblaga jest im za glosno i nie moga spac. oczyscmy elblag z szamba, wrobel na taczke gnoju i won! to szkodnik

 7. 7
  +3
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 02.07

  Pani Wróblewski ,czy ma pan odrobinę honoru, tak pana nie chcą , a pan siedzi jak mol ,Komuna już nie wróci , ona zmarnowała nam całą młodość .

 8. 8
  +3
  ~ do ~ prestidigitator
  Sobota, 02.07

  Przepraszam za oddany głos!

 9. 9
  0
  ~ swojak
  Niedziela, 03.07

  PRZECZUWALEM I PROTESTOWALEM DO PIERWSZGO ARTYKOLU NO COZ CHCIWI NA KASE IGORANCI DUZO WCZESNIEJ TO UKNULI A PISALI ZE NIBY KOSULTUJA NIBY PLANUJA A WYBORCO W OCZYWISCIE TYCH CO NA TAKA WLADZE GLOSOWLI MAJ W DUPIE TTO IM TAK SIE NALEZY ALE CZEMU NIEINNI MAJA CIERPIEC MOJ PROPOZYCJ A - POGONIC I ROZPEDZIC NA CZTERY WIATRY TO DZIADOSTWO

 10. 10
  --1
  ~ swojak
  Niedziela, 03.07

  OJOJOJ NIE NARZEKAJ CORECZKO SYNECZKU WNUCZKO I WNUSIU TATUS Z MAMUSIA I DZIADZIUS Z BABCIA GLOSOWLISMY NA NASZEGO TOWRZYSZA BYLSMY PEWNI ZE WYTNIE PISOWCOM NUMER I CO WYCIAL ZAPAMIETAJCIE RAZ NA ZAWSZE GLOSUJCIE NA PO LUB KOMUNISTOW ONI NIGDY NIE ZAWODZA CZY TO PUTINOWI CZY MERKEL ZAWSZE SIE NASTAWIA DO DYMANIA TO ROZUMIEM I POPIERAM JEZELI CHODZI O PRYWATNA DUPE ALE OD POZOSTALYCH POLEK I POLAKOW WWWAAARRRAAA Z WYJATKIEM FANATYKOW PO I KOMUNISTOW TYCH W POCIAG Z BILETEM W JEDNA STRONE I JEDNYCH DO MUTER MERKEL A DRUGICH DO ATCA PUTINA MOZE WRESZCIE NA TEJ SWIETEJ BOZEJ ZIEMI W TYM PIEKNYM POLSKIM KRAJU BOG HONOR I OJCZYZNA ZASTAPIA KASA KASA NIE NAROD NIE KLASA KASA KASA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.