Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii GOSPODARKA

Koniec darmowego parkowania na Bulwarze. Nad rzeką Elbląg pojawią się parkomaty

25.05.2016, 13:50:20 Rozmiar tekstu: A A A
Koniec darmowego parkowania na Bulwarze. Nad rzeką Elbląg pojawią się parkomaty
Fot. Ryszard Biel

Miasto szykuje kolejne zmiany stałej organizacji ruchu w obrębie starówki. Obejmować one będą m.in. wyznaczenie nowych, płatnych miejsc postojowych. W tym celu, być może już w czerwcu na Bulwarze Zygmunta Augusta pojawią się trzy parkomaty. Zostaną one ustawione na odcinku między ul. Świętego Ducha a Panieńską.

Elbląg podzielony jest na dziesięć stref płatnego parkowania (SPP). Strefy te obejmują przede wszystkim centrum miasta. Łącznie w mieście obsługują je 54 parkomaty.

Głównym zadaniem Strefy nie jest generowanie przychodów, a zapewnienie kierowcom możliwości zaparkowania samochodów. Przychody z SPP w skali roku wynoszą nieco ponad 1 mln zł. Należy zaznaczyć, że przychody z SPP w Elblągu, po odjęciu kosztów związanych z jej utrzymaniem i funkcjonowaniem (wynoszących ok. 400 000 zł rocznie), zasilają w całości budżet komunikacji miejskiej. Jednocześnie, warto wspomnieć, że stawki obowiązujące w elbląskiej Strefie, w porównaniu do stawek obowiązujących w innych miastach, należą do jednych z najniższych w kraju

- zaznacza Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Jedną ze stref, w której znajduje się najwięcej urządzeń do poboru opłat parkingowych, jest obszar Starego Miasta. Już wkrótce na starówce pojawią się kolejne trzy parkomaty. Oznacza to, że staromiejska strefa powiększy się o kolejne płatne miejsca postojowe. Te wyznaczone zostaną m.in. wzdłuż jezdni Bulwaru Zygmunta Augusta. ZKM wyłonił już firmę, która w czerwcu dostarczy i zainstaluje urządzenia na odcinku między ul. Świętego Ducha a Panieńską. Koszt jednego parkomatu to ok. 15 tys. zł netto.

- Konkretna lokalizacja nowych urządzeń w sektorze IV SPP (starówka) jest uzależniona m.in. od opinii konserwatora zabytków. ZKM oczekuje na jej wydanie - informuje Michał Górecki. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ slava_czortu
  Środa, 25.05

  Faktycznie, bo tam sa takie idealne miejsca do parkowania nieutrudniające przejazdu innym pojazdom...

 2. 2
  +40
  ~ alojzy
  Środa, 25.05

  tam powinien być zakaz parkowania a nie parking

 3. 3
  +24
  ~ jan-49
  Środa, 25.05

  tylko kasa ,kasa ,kasa i mysla tylko nad tym jak doic ten narod z kasy najpierw zrobcie miejsca parkingowe ale co sie dziwic jaki prezydent takie rzadzenie

 4. 4
  +10
  ~ kierowca
  Środa, 25.05

  Proponuję ustawienie parkomatów na ulicach jednokierunkowych bez zniżek dla zamieszkałych. To skandal żeby wszyscy użytkownicy dróg płacili za miejsca postojowe dla tych osób. Ulica Fałata nie do przejechania-chociaż mieszkańcy mają z tyłu budynków BURDELOWE ogródki, ulica Słoneczna teraz dołączył ulica Jaśminowa....mam dosyć jeżdżenia slalomem.

 5. 5
  +16
  ~ stary elblążanin
  Środa, 25.05

  Pod Urzędem powinien być parking darmowy dla interesantów. Niestety wjazd na parking wewnętrzny jest niedostępny. Uważam, że urzędnicy powinni stawać na płatnym parkingu pod sądem. Co do strefy płatnego parkowania, to objąć nią całe miasto. wtedy będzie spokój. Jeden warunek zabrać darmowe karty parkowania "cwaniakom" "inwalidom" Wszyscy widzą, kto wysiada z aut mających takie symbole.

 6. 6
  +23
  ~ fachowiec
  Środa, 25.05

  Wiem z dobrego źródła, że do budżetu obywatelskiego wpłynął wniosek o postawienie parkomatu dla urzędasów pod UM. Niech urzędasy też dostaną taki sam prezent jaki robią nam ;)

 7. 7
  +18
  ~ Ploterek
  Środa, 25.05

  Ulica rozj**ana, chodnik w fatalnym stanie, miejsc parkingowych brak, ale co tam, trzaśniemy SPP!! Prosze zagospodarować teren po przeciwnej stronie ulicy, zrobić tam miejsca parkingowe, naprawić ulicę, zrobić porządny chodnik i te ławki, i dopiero wtedy ustawiać tam parkomaty. Ciekawe skąd ta decyzja? Jakiegoś urzedasa boli *** i się zdenerwował bo głownie parkują tam klienci JUMP"a ?

 8. 8
  +8
  ~ Gagatek
  Środa, 25.05

  stary elblążanin masz rację - wszędzie miejsca dla inwalidów - nie dość że darmowe to pod samymi "drzwiami" - problem w tym że 95% tych "inwalidów" to kombinatorzy i lewusy, którzy "setkę" robią szybciej od Karla Louis-a - szczególnie jak można coś wyrwać za pół ceny albo załatwić "sprawę" bez kolejki

 9. 9
  --3
  ~ luksfer
  Środa, 25.05

  "Gagatku" a skąd ta wiedza ? To w dzisiejszych czasach jest wręcz niemożliwe, aby bez twardych dowodów uzyskać status inwalidy uprawniający do karty. Czasy świetności się skończyły. Radzę spróbować i sobie "załatwić". Hasło Jak się da, to się zrobi jest już nieaktualne.

 10. 10
  +7
  ~ er
  Środa, 25.05

  Kiedy na "Kosynierów" będą parkomaty (nie dotyczy mieszkańców)? Cały chodnik zawalony urzędowskimi gratami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.