Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"Ołowiany ptaszek" po raz ostatni u Sewruka

04.12.2018, 15:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
"Ołowiany ptaszek" po raz  ostatni u Sewruka
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 3 grudnia, po raz ostatni na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka elblążanie mogli zobaczyć  "Ołowianego ptaszka" - sztukę autorstwa Łukasza Staniszewskiego, w wykonaniu Magdaleny Bocianowskiej i Mikołaja Ostrowskiego.


- W listopadzie 2017 roku „Ptaszek” zadebiutował na deskach Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Pomysł na tę historię, jak mówi autor, wziął się z pierwszego zdania, które pada w sztuce, gdy dziewczyna podchodzi do samobójcy na moście i pyta: „Kończysz zaraz?” - informowała Kamila Łyłka, kierownik literacki.
     
O czym jest "Ołowiany ptaszek"? - W dużym skrócie: o spotkaniu, które miało być ostatnim, ale okazuje się przewrotnie pierwszym. Na moście spotykają się Arlenka i Adam. Ona go pogania, on potrzebuje czasu. Z każdą minutą dowiadują się o sobie coraz więcej - wyjaśniała Kamila Łyłka. - Czy Arlenka zrobi mu zdjęcie „przed” czy „po”? A może nie będzie żadnych zdjęć? Gra, w której zasady przegrywają z wartościami będzie miała zaskakujące zaskoczenie…
     

(fragment) Arlenka: Dlaczego można codziennie rano budzić się obok tego samego człowieka, a któregoś dnia już nie? Wczoraj był, chrapał i się wiercił przez sen a dzisiaj jest już martwy! Już nie może kochać. Jakby go nigdy nie było. On trochę brał, ale mogłam na niego liczyć. Pierwszy raz w życiu nie bałam się na kimś polegać. Mogłam z kimś zjeść obiad. Posiedzieć w milczeniu. Za nic nie płacić. Dlaczego musiałam tak szybko polubić takie życie? Żeby bardziej bolało?


Do „Ołowianego ptaszka” zagrał Krzysztof Jaworski. Spotkanie rozpoczęła wystawa fotografii Dominika Żyłowskiego Poniżej poziomu morza - Żuławy w fotografii.


Wstęp był wolny.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ołowiany ptaszek ( zdjęć 48 )
Dodano: 2018-12-04 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.