Sobota, 19.10.2019, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Początek grudnia ze Sceną przy stoliku. Teatr zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych

29.11.2018, 12:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Początek grudnia ze Sceną przy stoliku. Teatr zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych

Grudzień rozpocznie się w tym roku teatralnie. Na kolejne spotkania „przy stoliku” zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.  
 

2 grudnia o g. 10:00 zapraszamy dzieci od 5 lat na „Ja i ty” autorstwa niemieckiej dramatopisarki Ingeborg von Zadow. To optymistyczna historia Ziggiego i Doodla o tym, że warto zdobywać się na odwagę i wychodzić do ludzi i świata. Strach przed nieznanym nie jest niczym złym, a pójście krok dalej może przynieść nam mnóstwo niespodzianek!

Tego samego dnia, o 18:00 na scenie spotkają się Magda Bocianowska, Artur Hauke i Dariusz Siastacz, którzy pochylą się nad pewnym tajemniczym trupem z dziurą w skarpetce. Czy uda im się rozwiązać historię tej dość dziwnej śmierci?
Przed „Sceną przy stoliku” odbędą się wystawy fotografii Iwony Krzysztoń i Lidii Misztal z Gdańska pt. „Kliknij wyobraźnię”.

3 grudnia o 19:15 pożegnamy również tytuł, który pojawił się w tym roku przy okazji stolikowych spotkań – „Ołowiany ptaszek”. Będzie to ostatnia okazja, żeby ponownie zobaczyć doskonały duet Magdy Bocianowskiej i Mikołaja Ostrowskiego. Historia Arlenki i Adama na moście to przypadkowe spotkanie samobójcy i młodej dziewczyny lekkich obyczajów. Między bohaterami zaczyna nawiązywać się nić porozumienia, która – jak to bywa w tekstach Łukasza Staniszewskiego – autora sztuk – na sam koniec zaskoczy!

Do „Ołowianego ptaszka” zagra dla Państwa Krzysztof Jaworski a o godzinie 19:00 rozpocznie się wystawa fotografii Dominika Żyłowskiego.

Dominik Żyłowski (1975), z wykształcenia filozof. Fotografuje od ponad 20 lat. Przeważnie w czerni i bieli. Uczestnik wielu wystaw fotograficznych (m.in. Salonów Elbląskich w Galerii El w latach 2013, 2015, 2017 i festiwalu Archikultura w czeskiej Ostrawie w 2013 r.). Publikuje w kwartalniku “Prowincja”. Od 2010 prowadzi fotoblog “Tak na oko”.


Prezentowane zdjęcia pochodzą z realizowanej od kilku lat serii: “Poniżej poziomu morza. Żuławy w fotografii”


2 grudnia o godzinie 10:00 – Scena przy stoliku dla dzieci, „Ja i ty”

2 grudnia o godzinie 18:00 – Scena przy stoliku, „Mona Lisa”, wystawy fotografii Iwony Krzysztoń i Lidii Misztal

3 grudnia o godzinie 19:15 – Scena przy stoliku „Ołowiany ptaszek”, wystawa fotografii Dominika Żyłowskiego, koncert Krzysztofa Jaworskiego


Projekt Scena przy stoliku 2018 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Wydarzenia odbywają się na Małej Scenie Teatru Sewruka (wejście od ul. Teatralnej), wstęp wolny!

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.