Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Europoseł Patryk Jaki: Popieram wiceministra Andrzeja Śliwkę w wyborach do Sejmu

12.10.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Europoseł Patryk Jaki: Popieram wiceministra Andrzeja Śliwkę w wyborach do Sejmu
Fot. Paweł Friedrich

- Przyjechałem pochwalić się tym, że jako Komitet wygraliśmy właśnie prawomocnie dwie sprawy w trybie wyborczym oraz poprzeć wiceministra Andrzeja Śliwkę w wyborach do Sejmu – mówił europoseł Patryk Jaki podczas zwołanej dziś (12.10.) konferencji prasowej.
 


Patryk Jaki zaznaczył, że „organizacje sprzyjające Platformie chciały zakazać mówienia o tym, że w pakcie migracyjnym jest przymus dotyczący relokacji”.
 

Sąd pierwszej instancji dzisiaj prawomocnie oddalił takie żądanie, co w sposób oczywisty pokazuje, że ta relokacja jest przymusowa i grozi Polsce ogromne niebezpieczeństwo. My od samego początku jesteśmy przeciwny temu, aby do Polski spływały ogromne ilości ludzi, którzy zamienią ten kraj z kraju bezpiecznego na wyjątkowo niebezpieczny

– mówił europoseł.

 


Podczas swojego wystąpienia Patryk Jaki podkreślił, że „biurokracja europejska z pomocą opozycji przeforsuje pakt migracyjny”. - Jedyną szansą, żeby to zatrzymać jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy „nie” - dodał europoseł.

 

 

Polacy po raz kolejny mogą uratować nie tylko bezpieczeństwo swoje, ale również całej Europy, dlatego bardzo serdecznie chciałbym zachęci do głosowania w referendum

– zaznaczył Patryk Jaki.

 


Europoseł ogłosił, że zdecydowanie popiera kandydaturę Andrzeja Śliwki. - Chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców tego regionu do tego, aby poparli pana ministra Andrzeja Śliwkę – stwierdził.
 

 

Polski parlament w przyszłości potrzebuje młodych, odważnych, zaangażowanych ludzi, którzy będą potrafili bronić nas przed tymi wszystkimi zagrożeniami, które idą z zewnątrz i tymi, które idą od wewnątrz (…) Dzisiaj potrzebujemy takich parlamentarzystów, którzy będą potrafili się przeciwstawić drugiej stronie. Jestem przekonany, że minister Andrzej Śliwka taką osobą jest, dlatego proszę mieszkańców tego regionu, aby oddali głos na Andrzeja Śliwkę

– podkreślił Patryk Jaki.

 


Andrzej Śliwka przyznał, że w niedzielę odbędą się najważniejsze wybory po 1989 roku. - W tych wyborach zdecydujemy, czy Polska ma nadal się rozwijać, mają być prowadzone inwestycje, kluczowe inwestycje w naszych regionach, nasze małe ojczyzny mają się zmieniać czy mamy dojść do czasów, które doskonale pamiętamy, do lat 2007-2015 – mówił.

 

Tutaj, w powiecie w elbląskim, w mieście Elbląg, ale dokładnie w powiecie elbląskim, za czasów Tuska, Kosiniaka-Kamysza, bezrobocie było na poziomie 30 proc. Oni się nie zmienili. Czasem potrafią się „przypudrować”, ale nadal będą realizowali politykę, która nie jest polityką propolską. (…) Podwyższyli wiek emerytalny pomimo tego, że w kampanii mówili, że tego nie zrobią. (…)

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 


Wiceminister zachęcał także do głosowania w referendum. - To Polacy powinni się wypowiedzieć w tych fundamentalnych kwestiach, dlatego zachęcamy do zagłosowania cztery razy „nie” w tematach, które są osią spory politycznego – stwierdził.


Przypomnijmy, że 15 października odbędą się nie tylko wybory parlamentarne, ale także ogólnokrajowe referendum. Padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego, podniesienie wieku emerytalnego, likwidację bariery na granicy z Białorusią oraz relokację migrantów.

 


Państwowa Komisja Wyborcza wydała komunikat dotyczący nieprawdziwych informacji o rzekomym łączeniu kart do głosowania w wyborach do Sejmu, Senatu i referendum ogólnokrajowym. - W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych informujemy, że karty do głosowania NIE BĘDĄ spięte. Nieprawdą jest, że 3 karty do głosowania będą zszyte lub w inny sposób złączone – podała PKW.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ Wybory
  Czwartek, 12.10

  I wygra PIS. A dlatego że my Polacy chcemy godnie zyc ,w spokoju i dobrobycie. Już raz byly doświadczenia w rządzeniu. I wyszly nam bokiem.

 2. 2
  0
  ~ Szejk Jaki
  Czwartek, 12.10

  Patryk, jaki on jest? Patryk jaki, on jest? Jaki, on jest Patryk.

 3. 3
  --6
  ~ NIE dla WCISLA
  Czwartek, 12.10

  Musi wygrać PIS. Jedyna polska partia. Skreślamy zdrajcow z PO Tuska I Wcisly oraz Lewicy Falej z Olsztyna i PSL Wroblewskiego.

 4. 4
  --14
  ~ Alek
  Czwartek, 12.10

  Dzięki Panu Śliwce w Elblągu dużo się dzieje, wiele dobrego. Mówi się o nas, ludzie wiedzą, gdzie leży Elbląg, przyjeżdżają tu znane osoby, nic tylko naprawdę się cieszyć! Brawo Panie Śliwka!

 5. 5
  --16
  ~ Dezynsekcja
  Czwartek, 12.10

  W Elblągu także chcemy powierzyć władzę PIS bo ci co są obecnie tylko niszczą to miasto i hamują jego rozwój.

 6. 6
  +7
  ~ Realista
  Piątek, 13.10

  Szanowni przedmówcy, ile obecnie za wpis? 60 rubli, tak jak wcześniej, czy przed wyborami stawka jest wyższa? Skończcie z tymi komentarzami na zamówienie, trzeba być ślepym, żeby nie mieć świadomości, że każda z partii to zło. My zawsze wybieramy pomiędzy złym, a złym. Chciałoby się powiedzieć wszyscy won, bo ciągle te same stare ryje oglądam, poukładane klocki od lat a Wy się podniecacie. Miłego dnia.

 7. 7
  +2
  ~ Chester POpapraniec
  Piątek, 13.10

  My nie chcemy imigrantów z maczetami na ulicach Elblaga dlatego glosujemy na PIS.

 8. 8
  +1
  ~ Idziemy głosować
  Piątek, 13.10

  Pan Andrzej Śliwka i 4 x NIE w Referendum

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.21892619133