Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Andrzej Śliwka walczy o mandat posła. Jest też najlepszym kandydatem PiS na Prezydenta Elbląga?

24.09.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka walczy o mandat posła. Jest też najlepszym kandydatem PiS na Prezydenta Elbląga?

15 października wybierzemy posłów i senatorów, którzy będą reprezentować nas w Parlamencie przez najbliższe cztery lata. Na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu elbląskim znalazł się Andrzej Śliwka. Czy to też najlepszy kandydat PiS na Prezydenta Elbląga?
Trwa walka o głosy. Za trzy tygodnie Polacy zdecydują o tym, kto zdobędzie mandaty posłów i senatorów. Pamiętać jednak należy, że w przyszłym roku odbędą się także wybory samorządowe.


Kadencję samorządu wydłużono do 30 kwietnia 2024 r. Oznacza to, że wybory powinny się odbyć po 31 marca, ale nie później niż 23 kwietnia. Możliwe są zatem trzy daty – 7, 14 lub 21 kwietnia 2024 r.


Radio ZET opublikowało materiał, w którym "nieoficjalnie informuje", że PiS ma już kandydatów na prezydentów miast w wyborach samorządowych. Za przykład podano m.in.  Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwkę, który zajął 3 miejsce na liście PiS w okręgu elbląskim.


Zdaniem Radia ZET Andrzej Śliwka ma startować w wyborach na Prezydenta Elbląga. - Śliwka w mediach społecznościowych udziela się w tematach dotyczących Elbląga, m.in. pisząc o potrzebie rozbudowy elbląskiego portu i atakując obecnego prezydenta Witolda Wróblewskiego z PSL – czytamy na wiadomosci.radiozet.pl.


Rzeczywiście Andrzej Śliwka jest bardzo aktywny na swoich social mediach.

 

 

Dlaczego chce wygrać te wybory? Z miłości do naszego regionu. Chcę, żeby tu była praca, rozwój i bezpieczeństwo. Chcę, by tu spełniały się marzenia, realizowały plany i aspiracje każdego mieszkańca. Nasz region na to zasługuje. My na to zasługujemy

 

 

– mówił w jednym z filmików opublikowanych na facebooku Andrzej Śliwka.
W kolejnym filmiku  Wiceminister wymienia inwestycje, które w Elblągu nie doszłyby do skutku, gdyby nie rządowe dofinansowanie. - To tylko kilka przykładów. Modernizacja basenu przy Robotniczej ponad 2,7 mln zł. Pieniądze na remont Przedszkola nr 8, w sprawie którego Wróblewski, Nowak, Missan, chcieli zamknąć usta rodzicom – 3,4 mln zł. Budowa Nowej Wschodniej – 7,2 mln zł – wymieniał Andrzej Śliwka. - A już od 1,5 roku miasto nie robiło nic z rewitalizacją największego w Europie odkrytego basenu miejskiego. Pomimo, że z rządowych środków trafiło do kasy miasta 65 mln zł.


 

Niestety niekompetentny włodarz nie radzi sobie z tymi prostymi kwestiami

 

 

– mówił w filmiku Andrzej Śliwka.
Czy jeśli Andrzej Śliwka "zrobi" teraz dobry wynik w Elblągu zostanie kandydatem PiS na Prezydenta Elbląga? Na to pytanie nie odpowiedział nam sam zainteresowany, jednak udało nam się uzyskać komentarz od radnego PiS Rafała Traksa.

 


 

Czekają nas najważniejsze wybory po 89 roku. Wybory samorządowe są w przyszłym roku. Mamy wielu bardzo dobrych kandydatów na stanowisko prezydenta Elbląga. Częstą praktyką w dużym miastach jest, to, że kandydatami zostają posłowie. Dobry wynik ministra Śliwki w zbliżających wyborach potwierdzi, że cieszy się zaufaniem i popularnością. A to jest również ważne przy wyborach prezydenckich. Jednak jest za wcześnie, aby o tym mówić. Minister Śliwka, ciężko pracuje w Elblągu i regionie, aby obóz patriotyczny wygrał wybory. Bo jak powiedziałem, to najważniejsze wybory w historii III RP

 

 

– zaznaczył Rafał Traks.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ BRAWO
  Niedziela, 24.09

  Jest najlepszym kandydatem na Prezydenta Elbląga,

 2. 2
  --2
  ~ Kik
  Niedziela, 24.09

  Niech lepiej startuje w Pasłęku -przeciez on nie z Elbląga !!! Zwykły spadochroniarz z partii na polecenie i to jeszcze od Sasina i jego afer!!

 3. 3
  +16
  ~ ...
  Niedziela, 24.09

  Nie wiem czy jest najlepszym kandydatem , na pewno jest aktywny , wszędzie Go pełno , jest młody i pełen energii , daje nadzieje na skuteczność . Inna rzeczą jest czy sam A.Śliwka marzy o byciu prezydentem Elbląga . Moim zdanie nie , czemu w ogóle się nie dziwię bo przyszłego prezydenta czeka tu kupa roboty z ""odgruzowaniem "" miasta i wiecznym zmaganiem się z tutejszym betonem politycznym i administracyjnym , a jak w przekaziorach to raczej lokalnych . I bez ironii to piszę (sympatyzuję z jego kandydaturą ) ale wiadomo , że jak sie liżnie warszawki to powrót na prowincję rzadko bywa marzeniem polityka .

 4. 4
  +30
  ~ Czas na novum
  Niedziela, 24.09

  Nikt nie jest wieczny i stanowiska też, a tu potrzeba zmian tego towarzystwa wzajemnej adoracji! Bo rozbestwiło się w kąsaniu !

 5. 5
  +26
  ~ Nagroda za specjalne zaslugi
  Niedziela, 24.09

  Jak starszyzna nie zna umiaru w zasiedzeniu na stołkach to trzeba wskazać ze juz czas na nich i podziekować za " cudowne" traktowanie! Na Taką Laurkę niektórzy zasłużą na pewno!!! I na pewno ją otrzymają !

 6. 6
  +7
  ~ POlak
  Niedziela, 24.09

  Brawo. Pan Śliwka byłaby najlepszym kandydatem na prezydenta. Wreszcie nasze miasto miało by kompetentnego prezydenta a nie jak do tej pory nieudacznikow z PSL i Lewicy Falej z Olsztyna popieranych przez skompromitowanego Wcisla .

 7. 7
  --3
  ~ Każda świnia do Berlina
  Niedziela, 24.09

  @Tamten .Bilbordy tych antypolaków z PO, tobie nie przeszkadzają.Np Gelert,Wcisło i innych .

 8. 8
  +22
  ~ Są priorytety
  Niedziela, 24.09

  Nigdy nikomu z żadnej partii nie zapomnieć i nie podarować podłości i braku szacunku wobec ludzi! Każdy kto lubuje się w takich zagrywkach nie powinien piastować zadnego stanowiska i na pysk wylecieć !

 9. 9
  +2
  ~ xp
  Niedziela, 24.09

  Czas na zmiany brawo Śliwka

 10. 10
  +7
  ~ Nienoszowy
  Niedziela, 24.09

  No no brawo nareszcie pogoni tych lewaków

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0855319499969