Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Wyniki naszej trzeciej i ostatniej ankiety przed niedzielnymi wyborami

12.10.2023, 16:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki naszej trzeciej i ostatniej ankiety przed niedzielnymi wyborami

Już w najbliższą niedzielę, 15 października, odbędą się wybory parlamentarne. Jakie nastroje polityczne panują w naszym mieście? Zapytaliśmy czytelników info.elblag.pl o tym, na kogo planują oddać swój głos. Udział w naszej trzeciej i ostatniej ankiecie wzięło udział 708 osób. 38 proc. przyznało, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość.

 


O mandat poselski może ubiegać się każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu wyborów ukończy 21 lat, a o mandat do Senatu - 30 lat. Kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie wyborcze oraz wyborcy. Jedna osoba nie może kandydować równocześnie do Sejmu i Senatu. 15 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

 

Kampania wyborcza już na ostatniej prostej. Sprawdziliśmy, jakie nastroje polityczne  panują w naszym mieście tuż przed podjęciem decyzji wyborczej. Zapytaliśmy naszych czytelników „Na kogo oddasz głos w wyborach parlamentarnych 15 października?”. Głosować można było od 03 października do 12 października, do godz. 9.00.

 

W sumie głos oddało 708 osób. 38 proc., czyli 266 głosów zostało oddanych na Prawo i Sprawiedliwość. 33 proc. - 231 głosów - na Koalicję Obywatelską.

 

Reszta Komitetów pozostała daleko w tyle. Na Konfederację zagłosowano 71 razy (10 proc.), na Lewicę 37 razy (5 proc.),podobnie na Trzecią Drogę 36 razy (5 proc.).

 

37 osób przyznało, że jeszcze się zastanawiają na kogo zagłosują, a 30 osób zadeklarowało, że nie pójdzie na wybory.

 


Jak będzie, przekonamy się już po godzinie 21.00 w niedzielę, 15 pażdziernika. Zachęcamy wszystkich internautów do wzięcia udzialu w głosowaniu.

 


           Pamiętaj, że 15 października to Ty decydujesz kto będzie w polskim parlamencie przez najbliższe cztery lata.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 21

%90.5 %9.5


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 12.10

  No cóż tym razem będę głosował nie tyle ZA co przeciw Partii Obłudy i ich kandydata na senatora!

 2. 2
  --1
  ~ Warkotharleya
  Czwartek, 12.10

  co trzeba miec we lbie zeby glosowac na zdrajców z peło? Przeciez oni nigdy nic pozytecznego nie zrobili ani dla elblaga ani dla Polski. Zastanówcie sie ludzie.

 3. 3
  +13
  ~ weborca
  Czwartek, 12.10

  Wszyscy na wybory. To my decydujemy 15 października

 4. 4
  --7
  ~ Obronmy Polske
  Czwartek, 12.10

  Obronmy Poske - glosujmy na Pis; zielone a u nas biale ludziki STOP NIEMCOM!

 5. 5
  --7
  ~ NIE dla WCISLA
  Czwartek, 12.10

  Brawo PIS. Jedyna Polska partia. Kochani, Wszyscy glosujemy na PIS. Skreślamy wszystkich ktorzy chcą nam na ulice Elbląga sciągnąc imigrantów z maczetami z PO Tuska i Wcisła, PSL Wróblewskiego oraz Lewicy Falej - Lempart z Olsztyna.

 6. 6
  --7
  ~ POlak
  Czwartek, 12.10

  Taki wynik moze być 15.10.2023r. Zwyciestwo PIS!

 7. 7
  --7
  ~ JBC PO
  Piątek, 13.10

  Jakim trzeba być naiwnym frajerem albo po prostu mendą, żeby jako Elblążanin głosować na PO. Partia, która od samego początku była anty-elbląska, olewała przez lata nasze miasto, próbowała zablokować nam przekop (pamiętamy jak otwarcie o tym mówili, byle tylko na przekór PiS), a do tego była mentalnie gotowa poświęcić nasze miasto dla Ruskich na wypadek wojny (obrona na linii Wisły, a co na wschód od Wisły to "do poświecenia"), ma jeszcze czelność wystawić tu kandydatów? Jeżeli elblążanie prezentują taki poziom instynktu samozachowawczego to nic dziwnego, że potem mamy prezydenta z móżdżkiem wróbla czy "senatora" pokroju Wcisły. Może na takie coś właśnie zasługujemy. PO wielokrotnie napluła Elblągowi w twarz, a mieszkańcy jeszcze dają im takie poparcie. Nie pojmuje jak można być tak głupim

 8. 8
  +6
  ~ Tat
  Piątek, 13.10

  Kto i dlaczego podzielił tak Polaków?

 9. 9
  +7
  ~ Tat
  Piątek, 13.10

  Kto i dlaczego podzielił tak Polaków?

 10. 10
  0
  ~ Janek
  Piątek, 13.10

  Po dzisiejszych taśmach Banasia okazało się co to jest ta Konfederacja. Ciekawe co na te rewelacje zwolennicy konfederacji czy dalej chcą na nich głosować

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1138670444489