Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Wyniki naszej drugiej ankiety wyborczej: PiS 41 proc. KO 37 proc. Reszta daleko w tyle

22.09.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki naszej drugiej ankiety wyborczej: PiS 41 proc. KO 37 proc. Reszta daleko w tyle
REKLAMA

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października br. Jakie nastroje polityczne panują w naszym mieście? Zapytaliśmy czytelników info.elblag.pl o tym, na kogo planują oddać swój głos. Udział w ankiecie wzięło 1244 osoby. 41 proc. przyznało, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość.


O mandat poselski może ubiegać się każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu wyborów ukończy 21 lat, a o mandat do Senatu - 30 lat. Kandydatów na posłów i senatorów mogą zgłaszać partie wyborcze oraz wyborcy. Jedna osoba nie może kandydować równocześnie do Sejmu i Senatu. 15 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Sprawdziliśmy, jakie nastroje polityczne obecnie panują w naszym mieście. Zapytaliśmy naszych czytelników „Na kogo oddasz głos w wyborach parlamentarnych 15 października?”. Głosować można było od 16 września do 22 września, do godz. 9.00.


W sumie głos oddały 1244 osoby. 41 proc., czyli 505 głosów zostało oddanych na Prawo i Sprawiedliwość. 37 proc. - 465 głosów - na Koalicję Obywatelską.


Reszta Komitetów pozostała daleko w tyle. Na Konfederację zagłosowano 79 razy (7 proc.), na Lewicę 73 razy (6 proc.), a na Trzecią Drogę 37 razy (3 proc.).


43 osoby przyznały, że jeszcze się zastanawiają na kogo zagłosują, a 42 osoby zadeklarowały, że nie pójdą na wybory.

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 52

%94.2 %5.8


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ oko
  Piątek, 22.09

  Bardzo dobrze wybór PiS !!!

 2. 2
  --17
  ~ jasnowidz
  Piątek, 22.09

  Przepraszamy koalicja obywatelska ma 3, 7procent jeszcze raz przepraszamy .

 3. 3
  --9
  ~ ATYNA R
  Piątek, 22.09

  i moja rodzina koledzy głosujemy na PIS ,zobaczcie na zaciśniete pięsci tuskowego poparsia .

 4. 4
  +9
  ~ Ziggy
  Piątek, 22.09

  Można było obserować wyniki podczas głosowania, czemu? Widać że KO przec cała ankietę miało lekką przewagę, a przed końcem widzac niekorzystny wynik pisowskie trolle zaczęły nabijać głosy pisowi. Czemu nie ukryliście wyników w trakcie trwania ankiety?

 5. 5
  +15
  ~ fgdgdf
  Piątek, 22.09

  Pani Atyno R to proszę zobaczyć na oblicze Kaczyńskiego. Facet coś tam ględzi, ale widać demencję starczą. Przy tak wysokim otłuszczeniu cholesterol po żyłach krąży i zatyka je. Następuje niedotlenienie mózgu. I taka osoba, która przy demencji cofa się w czasie i żyje w czasach gomułkowskich rządzi Polską. Strach się bać.

 6. 6
  +3
  ~ Beniamin ulotkarz.
  Piątek, 22.09

  Tego rodzaju sondaże mają to do siebie, że uczestniczą w nich praktycznie zdecydowani zwolennicy czy przeciwnicy jednej z partii. Często niektórym "udaje się" zagłosować więcej niż raz i też niezupełnie działa weryfikacja rzeczywiście uprawnionych do głosowania (ukończone 18 lat). Należy też pamiętać, że faktyczne wyniki zależą w dużej mierze od osób starszych, które raczej w komputerowych sondażach nie uczestniczą. Ostatnie analizy, różnych sondaży specjalistycznych agencji, wskazują, że zwycięzcą wyborów będzie PiS, ale nie osiągnie większości (może mieć od 180 do 182 mandatów poselskich). Ewentualna koalicja z Konfederacją zwiększyłaby ten stan do około 220/222 mandatów. Stąd należy się liczyć, że w bliskim czasie po tych wyborach zajdzie konieczność przeprowadzenia nowych, gdzie ich wynik będzie wyjatkowo trudno przewidzieć.

 7. 7
  +1
  ~ kij
  Piątek, 22.09

  Czyż mogło być inaczej?

 8. 8
  --10
  ~ POlak
  Piątek, 22.09

  Brawo PIS. Tak też będzie 15 października. Naród i Elbląg mamy dość zdrajcow Polski z PO Tuska i Wcisly , Wroblewskiego z PSL I 3 drogi oraz Lewicy Lemaprt Falej z Olsztyna.

 9. 9
  --8
  ~ Rambo11
  Piątek, 22.09

  Won z Tuskiem i Wcisla. Oni chcieli aby cały Elbląg został wyrzniety przez Ruskich.

 10. 10
  --5
  ~ JBC PO
  Piątek, 22.09

  JBC PO i tyle. Do nich trzeba przemawiac ich jęzkiem, który wprowadzili do debaty publicznej, bo inaczej nie zrozumieją :) Taka to oświecona elita.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95689010620117