Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Bezpieczna rodzina" w Elblągu. Spotkanie parlamentarzystów Lewicy z mieszkańcami (zobacz zdjęcia)

19.05.2023, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Bezpieczna rodzina" w Elblągu. Spotkanie parlamentarzystów Lewicy z mieszkańcami (zobacz zdjęcia)
Fot. Agnieszka Klatt

Lewica nigdy nie powie: damy wam coś, 800, 1000, 1500 plus. To, co robi Kaczyński, to jest totalny populizm. Lewica tego nie zrobi. Lewica jako jedyna formacja myśli systemowo o państwie. My od dwóch lat mówimy: jeśli masz 500 plus to powinieneś mieć to rewaloryzowane. Każde świadczenie społeczne powinno być rewaloryzowane - mówiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus podczas spotkania parlamentarzystów Lewicy z elblążanami.

 

 

Parlamentarzyści Lewicy ruszyli w trasę po województwie warmińsko-mazurskim. Spotkanie z mieszkańcami Elbląga odbyło się dziś (19 maja) w Ratuszu Staromiejskim.

 

 

Kampanii jeszcze nie ma. Myśli pan, że przed kampanią powiem panu, co my w tej kampanii będziemy mówili? Nie ma takiej możliwości. Kampania będzie ogłoszona w sierpniu. Wtedy będziemy rozmawiać o szczegółach, ale jedno mogę zdradzić. Jedną z najważniejszych postulatów, o którym mówimy od dwóch lat i będzie postulat mieszkanie na wynajem

- odpowiadała na pytanie jednego z mieszkańców posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

 

 

Zdecydowana większość pytań od publiczności dotyczyła jednak najbliższych wyborów parlamentarnych. Uczestnicy spotkania chcieli wiedzieć m.in. czy opozycyjne partie pójdą do wyborów razem.

 

 

Lewica chce, aby jeszcze przed wyborami, jak najszybciej podpisać porozumienie o współpracy po wyborach. Najważniejsze jest to, żeby wyborcy, którzy pójdą do urn, mieli pewność, że głosując na Hołownię, Lewicę, Platformę, czy PSL, wszystkie te ugrupowania dzień po wyborach siądą do stołu i będą rozmawiały o tym, co jest najważniejsze, czyli o wspólnym rządzie. Lewica wyszła z taką inicjatywą, bo jesteśmy odpowiedzialni

- mówił poseł Krzysztof Śmiszek.

 

 

Parlamentarzysta dodał również, że Lewica jest jedyną siłą polityczną na opozycji, która mówi cały czas: okienko jest otwarte, jesteśmy gotowi tworzyć jedną listę, aż do ostatniej minuty, do zamknięcia list i wysłania do Państwowej Komisji Wyborczej. Do tego tanga trzeba jednak czworga, bo dziś mamy cztery partie na demokratycznej opozycji.

 

 

Z sali padło również pytanie, czy Lewica zamierza "przebić" przedwyborcze obietnice PiS, w tym wspomniane już 800 plus.

 

 

Lewica mówi jasno, że 500 plus powinno zostać, ale to, co dla nas jest ważne to usługi publiczne dofinansowane w ten sposób, żeby te 500 plus nie musiało być np. na opłatę za żłobek - żłobki powinny być finansowane z budżetu państwa, żeby młode rodziny mogły iść do pracy i nie martwić się o takie rzeczy. Usługi publiczne to jest klucz. Nie mówienie: damy wam. Gdyby takie usługi publiczne funkcjonowały prawidłowo, nie byłoby problemu niepotrzebne byłoby rozdawnictwo

- podkreśliła posłanka Monika Falej.

 

- Żeby wygrać wybory trzeba mieć program, kampanię dobrze zrobioną i ludzi. My mamy program, ludzi, a o kampanii będziemy mówili w czasie kampanii. Mamy całą wizję Polski, do gospodarczej po społeczną - przekonywał poseł Jacek Czerniak.

 

 

Trasa Lewicy po Polsce z programem "Bezpieczna rodzina" trwa od blisko roku. Teraz przyszedł czas na województwo warmińsko-mazurskie. Spotkanie w Elblągu było jednym z wielu zaplanowanych w naszym regionie. Posłanki i posłowie Lewicy odwiedzili już, bądź dopiero odwiedzą Braniewo, Ełk, Iławę, Kętrzyn, Olsztyn, Ostródę, Pisz oraz Szczytno.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / "Bezpieczna rodzina" w Elblągu. Spotkanie parlamentarzystów Lewicy z mieszkańcami ( zdjęć 44 )
Dodano: 2023-05-19 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ tłumy
  Piątek, 19.05

  osz qur... co za oszałamiająca publika :-) nic dziwnego ze lewica ma 9 % ! chyba niektórzy posłowie odjechali bo wstyd ! frekwencja jak z portem , choć uznają to za sukces :-)))))

 2. 2
  +29
  ~ Mieciula
  Piątek, 19.05

  chyba czasem lepiej unikać zdjęć i kompromitacji !

 3. 3
  +22
  ~ bez komentarza
  Piątek, 19.05

  cała prawdę o elbląskiej lewicy widać na zdjęciach więc komentarz zbędny! nawet desant warszawski okrojony!

 4. 4
  +14
  ~ erzo
  Piątek, 19.05

  Władymir wrócił już do cerkwi, a nasi nadal w komunie.

 5. 5
  +19
  ~ Wet
  Sobota, 20.05

  Widać po frekwencji ilu lewica ma zwolenników i bardzo dobrze. Na śmietnik historii. Tam wasze miejsce.

 6. 6
  +18
  ~ grube tyłki
  Sobota, 20.05

  Panie wybacz im bo nie rozumieją co czynią! Brednie o 500+, o "porozumieniu" a nic o programie jaki podobno mają. Po co przyjechali? Jak celebryci (sic!) - byle było głośno. Chcę wiedzieć jak ci "członkowie" lewicy oceniają lewicowość ratusza i jaki mają program dla Elbląga i mnie jako płatnika podatków w tym mieście. Przytulili Wróblewskiego i Nowaka jako przedstawicieli bezpiecznych rodzin - 30 tyś miesięcznie na konto. Obrzydliwi, bo mienią się być lewicą a nie rozumieją co to znaczy. Czy Falejowa i spółka akceptują metody Wróblewskiego i Nowaka w mieście? Traktowanie ludzi, autorytaryzm, oddech, słupowanie, wpłatomaty, czerepak,...,. Czy ta "lewica" odwiedziła miejskie slamsy gdzie wychowują się dzieci i kształtuje młodzież? Tam powinniście być kilka dni zakwaterowani .

 7. 7
  +7
  ~ janos
  Sobota, 20.05

  Lewica zawsze zabiera zwłaszcza biednym i daje bogatym. To taki Antyjanosik

 8. 8
  +12
  ~ Arc
  Sobota, 20.05

  "Bezpieczna rodzina" - to jakaś ponura kpina, przecież lewactwo robi wszystko aby rozwalać rodziny!

 9. 9
  0
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 20.05

  Żenada, nie lewica - trzeci garnitur nieudaczników i dyletantów za stołem, sami swoi i dyżurni na sali, iż poważni ludzie do Olsztyna pojechali na konferencję albo w ogóle się nie zjawili, zaś u nas zostały jakieś Śmiszki i Faleje; elektorat z was się śmieje. I zapewne zagłosuje na PiS, który choć czarna prawica, to znacznie lepiej dba o ludzi, o których wy w pogoni za żłobem, hajsem z naszej krwawicy i płatnymi stołkami już dawno zapomnieliście. W dodatku w sprawie zbrodniczej ruchawki za wschodnią miedzą głosujecie identycznie i ręka w rękę z PO-PiSem, zaś banderowców i reżim NATO-okupanta wspieracie bezwstydnie od lat, zatem żadna to dla Polaków strata - najwyższy wam czas już na śmietnik historii, sprzedawczyki lewicy i ludzi pracy, a zaprzańska różowa burżuazjo. #SłynneProroctwa; ☠️⚡️

 10. 10
  +11
  ~ Zapytam
  Sobota, 20.05

  Co zrobiliście dla Elbląga i mieszkancow oprócz obietnic i degradacji. Spadajcie proszę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1325368881226