Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Śliwka zapytał Missana o ciepło. "Obiecaliście, że obniżycie ceny ciepła o 20 proc., a one wzrosły o 200 proc. "

18.04.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Śliwka zapytał Missana o ciepło. "Obiecaliście, że obniżycie ceny ciepła o 20 proc., a one wzrosły o 200 proc. "

Podczas debaty przedwyborczej zorganizowanej przez redakcje expresselblag.pl i Truso TV kandydaci mieli możliwość zadawania sobie nawzajem pytań. Jedno z nich dotyczyło wysokich cen ciepła w Elblągu.

 

 


W drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Michał Missan i Andrzej Śliwka, który postanowił zapytać swojego kontrkandydata o ciepłownictwo.
 

 

 

Panie Michale, przez Pana i pana Wróblewskiego decyzje elblążanie płacą za ciepło jedne z najwyższych cen w Polsce. To jest wynikiem Państwa zaniechań, Państwa błędów. Państwo obiecaliście, że obniżycie ceny ciepła o 20 proc., a one wzrosły o 200 proc. W tej kampanii wyborczej ucieka Pan od konkretów. Nie ma Pan żadnych konkretnych propozycji. Jeśli nie daj Boże zostanie Pan Prezydentem to jakie konkretnie działania chce Pan podjąć w energetyce?

 

 

- pytał Andrzej Śliwka.

 

 


Michał Missan stwierdził, że tak przedstawiona sytuacja jest niezgodna z prawdą. - Ceny wzrosły, bo w 80 proc. do Elbląga dostarczane jest ciepło przez spółkę Skarbu Państwa i te ceny były podnoszone przez spółkę Skarbu Państwa, a nie przez EPEC – mówił Michał Missan. - Z tego, co ja się orientuję, w ostatnim czasie Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził duże podwyżki cen jeśli chodzi o Energę i obniżki jeśli chodzi o EPEC. Nie wiem, czy są zatwierdzone, bo jestem poza Urzędem od jakiegoś czasu.
 

 

 

 

Ja proponuję uzależnienie energetyczne Elbląga na podstawie projektów, które widziałem i które są realizowane w innych miastach w Polsce. Nie będę mówić o szczegółach. O nich będą decydowali fachowcy. Takie projekty są realizowane w Białymstoku, Sanoku i pewnie w innych miastach też. Nie wiem na jakim etapie są te realizacje, ale koncepcje widziałem

 

 

– zaznaczył Michał Missan.

 


Jaką ripostę miał Andrzej Śliwka? - Przez 10 lat odpowiadał Pan za kwestie związane z Miastem do czasu Pana dymisji. Kwestie energetyki były przedmiotem debaty. Mieszkańcy bardzo często poruszają temat, że ceny ciepła w Elblągu rosną. Państwo podpisaliście tę umowę – mówił Andrzej Śliwka. - To Prezydent wraz z Wiceprezydentami zaakceptowali umowę, która została podpisana.
 

 

 

 

Przez 10 lat nie wybudowaliście nowej kotłowni na paliwa odnawialne, nie zadbaliście o dywersyfikacje źródeł. Zrobił to Olsztyn, Toruń. Były do pozyskania środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Całkowicie zdezerterowaliście na tym polu. Przez wasze zaniechanie elblążanie płacą najwyższe stawki

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ no tak
  Miesiąc temu

  A ile zapłacili za spotkanie z fachowcami, którzy mieli opracować program dot ciepłownictwa. I nic z tego tylko kasa poszła.

 2. 2
  +47
  ~ Szkoda czasu
  Miesiąc temu

  Był w um ratuszu pięć lat i nic nie zrobił prócz brania pensji. Teraz chce być ma stolku prezydenta. Przenigdy. Jako kibic nigdy nie zaglisuje na MM.

 3. 3
  +29
  ~ Temat rzeka
  Miesiąc temu

  Ciepło to temat rzeka , a zaczęło się dawno temu ... Ach te nasze epecowskie bizancjum, pamiętamy te akcje od ktorych wszystko się zaczęło i jak widać ciągle powraca -:-))))

 4. 4
  +34
  ~ Wybieramy
  Miesiąc temu

  Pan Andrzej Śliwka na Prezydenta Elbląga.

 5. 5
  +24
  ~ Czytelniczka
  Miesiąc temu

  Z tym ciepłem to skandal. Rozmówki, rozgryweczki a ty mieszkańcu płać. Nic przez ostatnie 5 lat nie zrobiono To skandaliczne podejście do jak ważnego tematu jakim jest ciepło dla nas mieszkańców

 6. 6
  +25
  ~ zorro
  Miesiąc temu

  specjalista , dyrektor dużo ich kosztował oraz liczne ekspertyzy u swoich

 7. 7
  --16
  ~ Marcin eg
  Miesiąc temu

  A co zrobił imigrant odnośnie ciepła jak był wiceministrem i za to odpowiadał odpowiedz miał wszystkich w dupie!!

 8. 8
  +20
  ~ Joshua
  Miesiąc temu

  Panie Missan co mnie obchodzi, "że ktoś coś", fakty są takie, że obiecaliście obniżyć ceny ciepła o 20 %. Z Pana tłumaczenia wynika, że obecne obietnice wyborcze są warte 0, bo później Pan znów powiesz, że "ktoś coś" i Ty nic nie możesz Michał.

 9. 9
  +31
  ~ cep
  Miesiąc temu

  Missan jest okropnie pusty - nic nie wie, był poza urzędem dwa tygodnie. zachowuje się jak 90-cio letni ojciec obiecujący dzieciom że się nimi zajmie o ile one zajmą się nim. A przez 90 lat dupczył, chlał, nie wiedział że dzieci ma.Mi. %ssanie, na miłość kiboli, spójrz w lustro i zawołaj "Panie ześlij na mnie ciut przyzwoitości". Jakieś związki z milicją dają straszny efekt intelektualny. Emerytowany zomowiec też nie wie co to jest przyzwoitość. Pięć lat vickowania i on nie wie co działo się w mieście. Duży łeb nie świadczy o zawartości mózgu. prościej postawy lenia nie da się określić. Bywa, że samorządowcy i kandydat też wolą nie używać ć głowy. Missan - zawstydź się wreszcie i czekaj na wynik z honorem. Nie obnażaj się do rosołu - ludzie będą pamiętać kampanię przez lata.

 10. 10
  +30
  ~ "spieprzaj dziadu"-klasyk L.K.
  Miesiąc temu

  Bredzi, że był u niego tajemniczy człowiek z epec i nic z tego spotkania Michaś nie zapamiętał? Niesprawność, lekceważenie, lenistwo? Wszystko razem , czyli prezydent Elbląga.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.597620010376