Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Elbląg: Komitet KWW Janosik zarejestrowany. "Trzeba schować ego do kieszeni i zrobić to dla miasta"

06.02.2024, 15:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Komitet KWW Janosik zarejestrowany. "Trzeba schować ego do kieszeni i zrobić to dla miasta"
Fot. AK

Będę chciał podpisać umowę z mieszkańcami, w obecności notariusza, dotyczącą tego, co chcę zrobić. Wtedy mieszkańcy będą mogli mnie rozliczyć, nawet iść do sądu. Nie boję się, uważam, że to bardzo ważne. Wszelkie obietnice, które politycy składali do tej pory, później okazywało się, że nie miały sensu - mówi Rafał Maszka, który chce wystartować w kwietniowych wyborach samorządowych.

 

 

 


Rafał Maszka (49 lat) planuje start w wyborach na prezydenta miasta. Elbląski przedsiębiorca przed laty związany m.in. z Ruchem Palikota tym razem chce być kandydatem bezpartyjnym. Dziś, 6 lutego zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Janosik. - Powadziłem różne biznesy. Od wielu lat zajmuję się jednak budownictwem. Myślę, że do końca życia będę przedsiębiorcą. Nie patrzę, jak polityk, który żyje z pieniędzy niezarobionych pracą rąk. Nie jestem samorządowcem i mam braki, ale cały czas się uczę - mówił Rafał Maszka, podczas konferencji prasowej.

 

 

 

 

KWW Janosik zamierza wystawić swoich kandydatów do rady miejskiej. - Będziemy chcieli wystawić pełne listy do rady miejskiej. Mamy kandydatów, kolejni się zgłaszają. Listy jeszcze nie są zamknięte - dodał Rafał Maszka. Jednocześnie komitet nie wyklucza współpracy z innymi, niezależnymi kandydatami.

 

 

 

 

Chcielibyśmy namówić wszystkie obywatelskie komitety, aby powstał jeden, silny komitet obywatelski, który będzie miał szanse, aby powalczyć z partiami politycznymi. W kraju rządził PiS, w naszym mieście rządziła koalicja Platforma Obywatelska - PSL. Teraz pewnie będzie zmiana, w kraju rządzi koalicja, a w naszym mieście może rządzić PiS. Znów będziemy pozostawieni na bocznym torze. Miasto nie będzie się rozwijało, będzie wieczna walka. Komitet obywatelski daje szansę, że dogada się z każdym, nie ma oporu, patrzy pod dobro miasta. To jest najważniejsze. Zobaczymy czy uda nam się stworzyć obywatelską listę pod jakimś mocnym, fajnym kandydatem. niekoniecznie to muszę być ja

- mówi Rafał Maszka.

 

 

 

 

Pan Rembelski już trzeci albo czwarty raz kandyduje, nigdy nie udało mu się nawet zbliżyć do progu, który daje możliwość wprowadzenia swojego radnego do rady miejskiej. Wszystkie obywatelskie komitety, tak funkcjonowały od wielu lat. Powstawały, ludzie próbowali, ale rozdrobnienie powodowało, że nie mieliśmy szans. Trzeba schować ego do kieszeni i zrobić to dla miasta, nie dla samego siebie, nie dla apanaży. (...) Do władzy nie powinni iść ludzie po pieniądze. Bardziej osoby, które już się dorobiły i teraz chcą coś zmienić, coś zrobić, zostawić jakiś ślad w historii, nie tylko po to, aby się dorobić na władzy, na mieszkańcach. Tak, jak funkcjonuje to np. w Szwajcarii

- podkreślił i zapowiedział, że do rozmówi z innymi komitetami zamierza siąść po 12 lutego.

 

 

 


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Maszka mówił również o sprawach, którymi komitet chciałby się zająć w przypadku wygranych wyborów. Wśród nich jest m.in. stworzenie w Elblągu lasu pamięci i grantów dla studentów.

 

 

 

 

Naszym celem jest to, aby wprowadzić w mieście grzebowisko (cmentarz dla zwierząt - przyp. red.). Od 2014 roku próbujemy przekonać władze wszelkiej maści, PO, PiS, PSL, do tego, aby powstało ono w Elblągu. Jednak jest opór materii. Nie wiem, czym jest to spowodowane. Prawdopodobnie tym, że nie za bardzo kochamy zwierzęta - mam na myśli rządzących. Chcielibyśmy zająć się również odpartyjnieniem urzędu. Każda władza o tym mówi, a koniec końców widzimy, co się dzieje. To jest cały czas ten sam cyrk. Chcemy pokazać, że można. Urzędnicy, którzy pracują wiele lat na stanowiskach, wykonują ciężką pracę za kierowców, powinni zostać i prowadzić referaty, bo najlepiej je znają

 

- dodaje ewentualny kandydat na prezydenta Elbląga.

 

 

 

 

Przypomnijmy. W niedzielę 7 kwietnia 2024 odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych (termin ewentualnej drugiej tury wyborów wyznaczono na 21 kwietnia). Wyborcy, którzy pójdą do urn, zdecydują, kto w nowej kadencji będzie reprezentował ich na szczeblu władz lokalnych. Obecnie trwa rejestracja lokalnych komitetów wyborczych. Do 12 lutego mają one czas na zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu. Wszystkich kandydatów na radnych powinniśmy poznać do 4 marca, a kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do 14 marca.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ Pyzdra
  Wtorek, 06.02

  Wreszcie ktoś prawdę mówi

 2. 2
  +16
  ~ Chichot Historii
  Wtorek, 06.02

  Wieniec mam już przygotowany....

 3. 3
  +18
  ~ Nieźle
  Wtorek, 06.02

  Normalnie robi się komediowo-:) czekamy na kolejne programy po tych latach wielkiej smuty

 4. 4
  +16
  ~ -:)))
  Wtorek, 06.02

  A Marynę macie????

 5. 5
  +12
  ~ Ma rację
  Wtorek, 06.02

  Mimo wszystko ma rację! Porządek z tym partyjniactwem dyrektorsko kierowniczym to podstawa! Do rządzenia i kasy pierwsi tylko robota na pracownikach !

 6. 6
  +17
  ~ vvf
  Wtorek, 06.02

  Pan Maszka wzorem Witolda Wróblewskiego zaprosił tylko wybrane redakcje. Dla mnie za to jest skreślony

 7. 7
  +7
  ~ Kodeks
  Wtorek, 06.02

  Takie umowy w żaden sposób nie są zobowiązujące prawnie, więc obiecać może wszystko, równie dobrze i kosmodrom

 8. 8
  +10
  ~ Hk
  Wtorek, 06.02

  Czy mi się wydaje czy źle pamiętam ale ten pan to taki krzykacz i pieniacz.

 9. 9
  +8
  ~ Wspólny cel !
  Wtorek, 06.02

  Myślę zecpan Śliwka to najmocniejszy kandydat, ma taką osobowość ze malo kto ocenia ze z Pisu ! Są tacy ze mają coś w sobie co przyciąga ludzi ! Janosik na wesolo ale prawdziwie przedstawia fakty i to tez dobre i kazdy ma swoich wyborców! Niezależnie od wszystkiego czuć ze mieszkańcy podzuekują tym razem starej nomenklaturze i staremu ukladowi bo mają go po prostu dość!!!!

 10. 10
  +11
  ~ Wicie
  Wtorek, 06.02

  Prezydentem w Elblągu powinna być osoba która odgruzuje to miasto z zapaści. Komunikacja,miejsca pracy . Elbląg równorzędne miasto z olsztynem fikcja. Kiedy zmiana.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0203568935394