Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii REFERENDUM

„To symbol całej prezydentury Wróblewskiego. Brak szacunku do obywateli, milczący radni, a w tle antyrządowy baner”

04.11.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„To symbol całej prezydentury Wróblewskiego. Brak szacunku do obywateli, milczący radni, a w tle antyrządowy baner”
fot. UM Elbląg

Wczoraj (3.11.), Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zorganizował konferencję prasową, podczas której skomentował otrzymanie wniosku grupy elblążan w sprawie chęci przeprowadzenie referendum lokalnego. Niestety nie każdy został na nią zaproszony.

 


W spotkaniu z wybranymi dziennikarzami, oprócz Prezydenta, wzięli udział: Wiceprezydenci Elbląga Janusz Nowak (SLD) i Michał Missan (PO), Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk (PO) oraz radni Małgorzata Adamowicz (PO) i Krzysztof Konert (KWW Witolda Wróblewskiego).


Niestety nasza redakcja nie otrzymała zaproszenia na tę konferencję. Inne redakcje,  e-maila z informacją o terminie konferencji dostały dzień wcześniej.

Otrzymaliśmy za to wczoraj od biura prasowego Urzędu Miasta zaproszenie na dziś do Szkoły Podstawowej nr 12 na przekazanie uczniom butelek filtrujących.

 


O powody takiej selekcji zaproszeń zapytaliśmy wczoraj biuro prasowe Urzędu Miasta. Czekamy na odpowiedź.


 

Na stronie UM pojawiło się nagranie z wczorajszej konferencji. Dziś (4.11.) na portalu społecznościowym facebook Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski skomentował treść przekazaną przez Prezydenta i radnych.


 

Poniżej publikujemy całą treść komentarza Wicewojewody Piotra Opaczewskiego.

 

 

"Ta konferencja prasowa to symbol całej prezydentury Witolda Wróblewskiego: oświadczenia odczytane z kartek, zarzuty wobec osób inicjujących referendum, brak szacunku do obywateli, milczący radni, a w tle antyrządowy baner.
 

Prezydent uważa, że nie ma "żadnych przesłanek merytorycznych, prawnych, czy ekonomicznych, aby praktycznie na końcu kadencji przeprowadzać referendum". W podobnym tonie wypowiada się Przewodniczący Czyżyk twierdząc, że "referendum jest istotnym składnikiem życia politycznego. Dzięki niemu obywatele mogą wypowiadać się w ważnych dla siebie kwestiach i wpływać na stanowienie prawa. Pamiętać jednak należy o tym, aby umiejętnie korzystać z tego instrumentu.
 

Ja osobiście nie odważyłbym się pouczać mieszkańców, czy mogą, czy nie mogą korzystać z uprawnień, jakie daje im ustrój demokratyczny. To elblążanie ostatecznie przesądzą o tym, czy są przesłanki do odwołania dziś władz miasta. To do mieszkańców należy decyzja, czy stać ich na referendum, czy może nie stać nas po prostu na kolejny rok rządów prezydenta i jego świty.

Ta konferencja to wyraz arogancji władz i braku zaufania do elblążan”

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 96

%96.9 %3.1


Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +58
  ~ inna opcja, ale...
  Piątek, 04.11

  Panie Piotrze, trafił Pan w sedno.

 2. 2
  +46
  ~ Jet
  Piątek, 04.11

  Za fatalną komunikację miejską minus.

 3. 3
  +51
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 04.11

  Warto zastanowić się nad edukacja społeczeństwa. No cóż władzą uchwałodawczą jest Rada Miasta Elbląga, a władza wykonawcza Prezydent Miasta! Po drugie Prezydent może tylko tyle ile pozwoli mu Rada Miasta. Inna sprawa, że ta jak i wcześniejsze Rady działały na zasadzie "Radni Bezradni"? No cóż problem w tym, że wyborcy głosują na partie nie bezpośrednio konkretne osoby dowodów jest na to mnóstwo. A potem jest jak jest ....Tylko Elbląga żal!

 4. 4
  +33
  ~ Jet
  Piątek, 04.11

  Za fatalną komunikację miejską minus

 5. 5
  +35
  ~ Kasandra
  Piątek, 04.11

  Panowie się okopują na pozycjach obronnych do czego mają prawo , ale musza sobie odpowiedzieć na pytanie czy to jest skuteczne czy przeciw skuteczne . Taką a postawą kopią nie rów ale przepaść pomiędzy "władzą " a obywatelami o których głosy tak ochoczo zabiegali składając obietnice na prawo i lewo bez żadnych ograniczeń i wtedy te głosy były bardzo cenne. Teraz te głosy są nic nie warte a podtekście ci chcieli by się wypowiedzieć to głupcy rujnujący budżet miasta. Sami sobie wystawiacie cenzurkę - zapłata będzie adekwatna od waszej postawy.

 6. 6
  +33
  ~ Fan Gargamela z PO
  Piątek, 04.11

  Czy wyborcy Partii Platforma Obywatelka przeprowadza w końcu weryfikacje kto może być kandydatem tej partii na fotel prezydenta bo przecież nie obecny wice Missan? Kiedy rozliczenie Referendum 2013 roku? Czy w przyszłej kampanii dla kandydata PO spoty wyborcze również będzie robił Kuchejda i Nosarzewski, którzy przyczynili sie do odwołania Grzegorza Nowaczyka?

 7. 7
  +29
  ~ Mowa krótka
  Piątek, 04.11

  Nigdy więcej w UM ratuszu. Nie nadają się na to by tam pracować.

 8. 8
  +29
  ~ Cyryl i Metody ach te metody
  Piątek, 04.11

  To typowe dla starej nomenklatury , alez to przepocone !

 9. 9
  +31
  ~ Opiekun
  Piątek, 04.11

  Cóż w dość zaawansowanym wieku i zmęczenia materialu starzy robią się jak dzieci, nalezy więc z placu boju przenieść zabawki do piaskownicy i wszyscy na tym skorzystają!

 10. 10
  +33
  ~ Bycie szefem to sztuka!
  Piątek, 04.11

  "Buduje atmosferę grozy: Ważne, by szef wybierał metody zarządzania, które podnoszą efektywność, a jednocześnie nie wpływają negatywnie na samopoczucie osób zatrudnionych w firmie. Można jednak spotkać przełożonych, którzy są przekonani, że nic tak skutecznie nie dyscyplinuje jak uczucie strachu".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.995934009552