Czwartek, 13.06.2024, Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Jerzy Wilk: To był mój ostatni start w wyborach samorządowych

05.11.2018, 00:32:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk: To był mój ostatni start w wyborach samorządowych
Fot. Ryszard Biel

Zrobiłem wszystko, co mogłem. Jeśli się nie uda? To mój ostatni start w wyborach samorządowych. Na pewno będę chciał po raz kolejny wystartować w wyborach parlamentarnych - mówił Jerzy Wilk po zakończeniu II tury wyborów samorządowych. Jak wskazują, nieoficjalne jeszcze informacje, kandydat PiS na prezydenta naszego miasta poniósł porażkę. Witold Wróblewski wygrał walkę o fotel prezydenta Elbląga miażdżącym wynikiem - 72,15 procent głosów.

W niedzielę (4 listopada) wybory uzupełniające przeprowadzono w tych gminach, w których w I turze wyborów samorządowych, nie udało się wyłonić wójtów, burmistrzów i prezydentów. Do urn poszli również elblążanie.

W II turze wyborów na prezydenta Elbląga poseł Jerzy Wilk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, stanął naprzeciw Witolda Wróblewskiego, obecnego prezydenta, startującego z własnej listy z poparciem m.in. PSL i SLD. Tym samym powtórzyła się sytuacja z wyborów w 2014 roku. W I turze, przeprowadzonej 21 października, Jerzy Wilk otrzymał 28,69 proc. głosów, co oznaczało poparcie 12 585 uprawnionych do głosowania mieszkańców Elbląga. Jego kontrkandydat zdobył wtedy 48,78 proc. głosów.

W niedzielę (4 listopada) po zakończonym głosowaniu odwiedziliśmy kandydata PiS, w jego sztabie wyborczym przy ul. Czerwonego Krzyża. Jerzy Wilk wspólnie ze swoimi zwolennikami oczekiwał tam wstępne wyniki wyborów.

Uważam, że zrobiłem wszystko, co mogłem. Pracowałem do ostatniego dnia. Zmieniłem nawet formułę, sposób narracji. Pojawiły się nowe grafiki, spoty. Byłem aktywny do końca. Zdaję sobie sprawę, że przewaga była duża

- mówił Jerzy Wilk tuż po zakończeniu głosowania i ciszy wyborczej pytany o ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej.

Jerzemu Wilkowi nie udało się odrobić straty, na to wskazują nieoficjalne jeszcze wyniki. Prezydentem Elbląga ponownie zostanie Witold Wróblewski, który zdobył 72,15 proc. głosów wyborców. Kandydata PiS poparło 27,85 proc.

Jerzy Wilk został zapytany przez dziennikarzy, czy bierze pod uwagę start w wyborach na prezydenta Elbląga za pięć lat.

Wcześniej już zapowiadałem, że to mój ostatni start w wyborach samorządowych. Będę na pewno starał się o to, aby startować w wyborach parlamentarnych. To robię dla Elbląga, chociażby w sprawie kanału przez Mierzeję Wiślaną

- mówił Jerzy Wilk.

- Przez trzy lata mojej pracy poselskiej pan Wróblewski się do mnie nie zwrócił - mówił kandydat PiS pytany, czy jako poseł będzie otwarty na współpracę z prezydentem na rzecz Elbląga - Wątpię, żeby zwrócił się, w ostatnim roku mojej parlamentarnej kadencji. Jeśli tak się staniem, to przyjmę zaproszenie do współpracy.


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +54
  ~ Wilkowa lopata
  Poniedziałek, 05.11

  Nie słyszałam cie w sejmie ani raz ,wiec odpuść sobie i na emeryturę ...nie zapomnij łopaty ....

 2. 2
  +29
  ~ J- 196 jest radną
  Poniedziałek, 05.11

  Żałosna postać tego wilka. Lewitował w nierealnym świecie. Zwyczajnie , po ludzku, mi go żal gdy widzę ten jego "sztab" - podpuścili dziadka i zostawili na pustyni. Nawet usynowiony przez wilka pruszak nie towarzyszył mu w klęsce. Pisistów tylko koryto przyciąga - żadna wiara, koleżeństwo, przyjaźń. Mafijne "zwycięstwa" i mafijne rozliczenia - po wilku ślad w polityce zginie na zawsze.

 3. 3
  +47
  ~ stroskany
  Poniedziałek, 05.11

  "Kończ waść, wstydu oszczędź"

 4. 4
  +49
  ~ Wichrowe Wzgórza .
  Poniedziałek, 05.11

  Wilkowi marzy się dalsza dieta poselska , bo mierzeja . Panie Wilk czy z Panem czy bez Pana ...to ma Pan na jej realizację , tyle co zeszłoroczny śnieg na zbliżającą się zimę . Pański wybór na posła to nieporozumienie . Tak , jak kandydatura na prezydenta Elbląga , która nie wyszła od pana ale od Jarka Kaczyńskiego . To wszystko mówi o Panu .

 5. 5
  +23
  ~ j23
  Poniedziałek, 05.11

  teraz radni jedynej i słusznej partii mają prze....e , ich guru nie przeszedł , zapewne już nie będą tak pluć jadem na mieszkańców [ obywateli gorszego sortu] , a swoją drogą to rady ze zdjęciem rolnika [ jako że niby to Wróblewski] , troszkę przesadził - rolnicy już tak się nie ubierją - chyba że u tego radnego na wsi..... , a co do startu w następnych wyborach panie pośle w 2020 osiągnie pan wiek emerytalny........

 6. 6
  +41
  ~ er ce
  Poniedziałek, 05.11

  Jednak Elblążanie to w większości to rozsądni ludzie. Nie pomogła P. Wilkowi agitacja i propaganda towarzyszy z PIsu.

 7. 7
  --28
  ~ Powodzenia
  Poniedziałek, 05.11

  Uuuła- te forum również opanowała komuna.

 8. 8
  +19
  ~ suwerę
  Poniedziałek, 05.11

  Oby ostatni!

 9. 9
  +22
  ~ mich
  Poniedziałek, 05.11

  Do :"Powodzenia"-jestes chyba z pissssu,sądząc po gramatyce wypowiedzi:"to forum", a nie "te forum".

 10. 10
  +17
  ~ Analiza PIS-u
  Poniedziałek, 05.11

  Zrobił wszystko co mógł ? Po pierwsze nie powinien kandydować. Jako pełnomocnik wyborczy na województwo także poniósł klęskę. Przyczyny? Odpowiedż: pycha, arogancja i obłuda nawet zwykłego, pojedyńczego człowieka. Panie Wilk ! Ludzie wszystko wiedzą i wszystko pamiętają. U koleżki Krasulskiego strzeliły korki od szampanów, a kolega Traks zastanawia się, którą częścią ciał do kogo się ustawić. O reszcie elity szkoda pisać bo gwałtownie schodzą do hadesu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3854641914368